Internet

LENOVO ZWIĘKSZA ZAANGAŻOWANIE W RUCH OPEN SOURCE

Zwiększając swoje zaangażowanie w ruch otwartego oprogramowania (open source) i rozwój rozwiązań dla branży telekomunikacyjnej, firma Lenovo zapowiedziała na konferencji Red Hat Summit 2017 nową wersję platformy open source Open Platform @ Lenovo (OP@L), a także otwarcie zaawansowanego centrum technologii chmurowych.

Inicjatywy te będą podstawą rozwoju wydajnych, zintegrowanych rozwiązań do obsługi zaawansowanej zawartości mobilnej, sieci 5G oraz Internetu Rzeczy (IoT). Firma potwierdziła także chęć wspierania klientów z tej branży w budowie centrów danych nowej generacji przy użyciu technologii open source, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na sprawne, ekonomiczne i elastyczne infrastruktury.

Zaangażowanie i wkład w ruch open source
W ciągu ostatnich dwóch lat firma Lenovo przystąpiła do kilku organizacji i forów open source. Znacznie zwiększając swoją obecność w tych społecznościach oraz wkład w ich dorobek. Zaangażowanie firmy na rzecz otwartych standardów w całej ofercie rozwiązań dla centrów danych stanowi zasadniczy aspekt reakcji na wyzwania związane z IoT oraz gwałtownym wzrostem liczby połączeń z Internetem. Działania te potwierdzają przekonanie Lenovo o tym, że wyzwaniom tym można podołać tylko we współpracy ze społecznościami open source i stosując otwarte standardy.

 

Rozwój rozwiązań do wirtualizacji funkcji sieciowych i telekomunikacyjnych

Na zeszłorocznej konferencji Red Hat Summit 2016 firma zaprezentowała infrastrukturę OP@L zgodną z zasadami Open Compute Project. Uczestnicy tegorocznej edycji tej imprezy mieli okazję zapoznać się z jej nową wersją. Opartą na oprogramowaniu RedHat i oferującą wirtualizację funkcji sieciowych (NFV). Wirtualizacji funkcji sieciowych to nowa architektura chmurowa wirtualizująca usługi sieciowe realizowane dotychczas przez specjalne urządzenia o zastrzeżonej konstrukcji. Na bazie infrastruktury OP@L Lenovo zamierza rozwijać otwarte architektury NFV, które można dostosowywać i skutecznie zabezpieczać z myślą o wymaganiach współczesnych usługodawców. Nowa architektura ma zmniejszyć opóźnienia i koszty związane z wdrożeniem oraz eksploatacją usług sieciowych 5G. A także zwiększyć przepustowość dla obciążeń telekomunikacyjnych i NFV.

Integracja rozwiązania NFV firmy Red Hat z infrastrukturą Lenovo OP@L to najnowszy efekt współpracy obu firm, która ma na celu dostarczanie otwartych, wydajnych i elastycznych rozwiązań dla usługodawców telekomunikacyjnych oraz klientów z innych branż. Prezentację możliwości infrastruktury OP@L z Red Hat OpenStack Platform i produktami innych partnerów można obejrzeć na stoisku Lenovo nr 232.

Otwarcie nowego centrum technologii chmurowych

Firma Lenovo otworzyła też niedawno zaawansowane Centrum Technologii Chmurowych na swoim kampusie w Morrisville w Karolinie Północnej. Centrum koncentruje się na opracowywaniu nowatorskich rozwiązań w dziedzinie zarządzania chmurą hybrydową. Oraz opracowaniu oprogramowania OpenStack i pamięci masowej definiowanej programowo. W nowym ośrodku pracują inżynierowie z całego świata, wykorzystując dorobek różnych społeczności open source. Klienci z całego świata będą mogli tu korzystać z najnowszych rozwiązań konwergentnych i hiperkonwergentnych oraz demonstrować weryfikacje koncepcji.

 

 

źródło: lenovo.com