GSMRecenzjeSmartfony i Telefony Komórkowe

myPhone 6410 LTE i HALO 3 LTE – test, recenzja

O ile coraz lepiej orientuję się w tematach dotyczących smartfonów o tyle w kwestii klasycznych telefonów dawno się tym rynkiem nie interesowałem. A zarówno myPhone 6410 LTE jak i myPhone HALO 3 LTE to klasyczne telefony komórkowe. Niemniej mimo obecnie znacznie większej popularności i przewagi smartfonów nad klasycznymi telefonami komórkowymi. Niewątpliwe zainteresowanie takimi telefonami ciągle występuje. A wśród użytkowników zapewne będą także seniorzy lub po prostu osoby, którym klasyczny telefon komórkowy na co dzień w zupełności wystarczy. I którego głównym zadaniem będzie skuteczne połącznie i odbiór a ważną cechą – dobrej jakości rozmowa telefoniczna. Ponadto jak sądzę, prosta i nieskomplikowana obsługa. Sprawdźmy.

Zawartość pudełek i pierwsze wrażenia

Oba telefony zostały zapakowane w solidne, kolorowe i ładne pudełka. W środku z podziękowaniem za zakup. Miły szczegół.

W pudełku z telefonem myPhone HALO 3 LTE w środku znajdziemy oprócz samego telefonu: baterię, ładowarkę, instrukcję oraz stację dokującą.

Obudowa telefonu myPhone HALO 3 LTE jest dobrze spasowana. Na tyle dobrze, że choć to głównie plastik to oprócz tego, że nic w tym telefonie nie trzeszczy. To od razu też napiszę, że nie należy się z nim siłować przy wkładaniu baterii oraz instalacji karty SIM. Zamiast tego polecam delikatnie podnieść obudowę telefonu np. pęnsetą i spokojnie dookoła podważać aż się otworzy. Krawędzie obudowy są gładkie i przyjemnie wyprofilowane. Telefon jest lekki.

W przypadku telefonu myPhone 6410 LTE w środku znajdziemy oprócz samego telefonu: baterię, ładowarkę oraz instrukcję.

Obudowa telefonu myPhone 6410 LTE jest również dobrze spasowana. Natomiast w tym przypadku obudowę zdecydowanie łatwiej się otwiera aby włożyć baterię i zainstalować kartę SIM. Krawędzie obudowy są także gładkie i przyjemnie wyprofilowane. Telefon jest lekki.

Oba telefony mają przyjemną strukturę i dobrze się je trzyma w dłoni.

Wcześniej przed zdjęciami nagrałem także unboxing telefonów myPhone 6410 LTE i HALO 3 LTE:

Menu – Personalizacja

Generalnie w obu telefonach menu jest proste i czytelne. W przypadku my Phone HALO 3 LTE jest trochę bardziej rozbudowane.

myPhone HALO 3 LTE / myPhone 6410 LTE
myPhone HALO 3 LTE / myPhone 6410 LTE
myPhone HALO 3 LTE / myPhone 6410 LTE

myPhone HALO 3 LTE / myPhone 6410 LTE
myPhone HALO 3 LTE / myPhone 6410 LTE

myPhone HALO 3 LTE / myPhone 6410 LTE
myPhone HALO 3 LTE / myPhone 6410 LTE

myPhone HALO 3 LTE / myPhone 6410 LTE
myPhone HALO 3 LTE / myPhone 6410 LTE

myPhone HALO 3 LTE / myPhone 6410 LTE
myPhone HALO 3 LTE / myPhone 6410 LTE

Obsługa, nawigacja

Jeżeli chodzi o przyciski to w obu telefonach są duże i wyraźne. Warto zaznaczyć, że są podświetlane. Natomiast nawigacja i obsługa moim zdaniem jest zdecydowanie na plus i na korzyść myPhone 6410 LTE, który umożliwia nawigację głównym przyciskiem: góra – dół i lewo – prawo. Dzięki czemu telefon obsługuje się naprawdę prosto. Natomiast w przypadku myPhone HALO 3 LTE główny przycisk umożliwia tylko nawigację góra – dół i w większym zakresie trzeba dodatkowo korzystać z pozostałych przycisków. Jest to oczywiście wizualnie zaznaczone i do opanowania ale trochę bardziej skomplikowane. Stąd uważam, że nawigacja w myPhone 6410 LTE jest bardziej naturalna i intuicyjna. I podobnej brakowało mi w przypadku myPhone HALO 3 LTE.

Serce , wspomaganie i wydajność

Według danych producenta w przypadku obu telefonów mamy w środku procesor Unisoc T107, RAM 64 MB, pamięć wewnętrzną 128 MB i możliwość dołączenia karty pamięci do max 32 GB. Najważniejsze – telefony działały sprawnie i tak jak należy, więc nie ma sią co rozwodzić w tej kwestii. A możliwość dołączenia karty SD 32 GB jest tylko na plus.

Ekran i dźwięk

myPhone HALO 3 LTE posiada wyświetlacz 2,31″, IPS, 240 x 320 px a myPhone 6410 LTE 2.4″, TFT, 240 x 320 px . Wyświetlacze są wyraźne i czytelne.

W obu telefonach głośniki są w zupełności wystarczające w codziennym użytkowaniu oraz przy korzystaniu z opcji multimedialnych telefonów. Natomiast w przypadku rozmów telefonicznych uważam, że są dobre… ale mogły by być jeszcze trochę lepsze i mocniejsze. Czasami musiałem się ratować trybem głośnomówiącym. A nie w każdej sytuacji z takiego trybu lubię korzystać.

Aparaty

Oba telefony posiadają aparaty 0.3 MP. W obu przypadkach aparaty są słabe. Równie dobrze mogło by ich nie być w tych telefonach w ogóle. Natomiast skoro producent zdecydował się na nie. To pozwolę sobie wyrazić swoje zdziwienie i zaskoczenie, że jeszcze takie „elementy” montuje się w telefonach. Nawet jeżeli są to tylko niedrogie, proste w obsłudze i tradycyjne telefony komórkowe. I nawet jeżeli mają głównie służyć do połączeń telefonicznych.

Szkoda bo uważam, że nawet w takich niedrogich telefonach komórkowych warto by było aby była możliwość zrobienia w miarę wyraźnego zdjęcia kogoś z rodziny, kwiatów, domowego zwierzaka czy choćby dla zapamiętania opakowania po lekarstwie. Tym bardziej, że oba telefony mają możliwość dołożenia karty SD 32 GB i fajnie by było to w pełni wykorzystać.

myPhone 6410 LTE:

myPhone HALO 3 LTE:

Oczywiście są dodatkowe opcje, ustawienia ale moim zdaniem na niewiele się zdają.

Łączność

Producent wyraźnie w przypadku obu telefonów w ich nazwie dodaje skrót „LTE”. Jest to moim zdaniem trochę marketing ale w sumie w tym przypadku bardzo dobrze, że to robi. A dlatego, że jest to przede wszystkim główny powód aby brać pod uwagę zakup tych lub podobnych telefonów. Sieć 3G właśnie jest wygaszana. 4G LTE to podstawa i o ile w nowych czy nawet kilkuletnich smartfonach jest to oczywistość o tyle w przypadku tradycyjnych telefonów komórkowych podejrzewam, że może nie być. Stąd nie wnikając w szczegóły tych pojęć. Jeżeli oczekujemy przede wszystkim dobrego zasięgu, szybkiego połączenia oraz bardzo dobrej jakości rozmów a także możliwości skorzystania z VoLTE . To zdecydowanie na takie oznaczenia jak LTE w specyfikacji trzeba zwracać uwagę. A zarówno w przypadku myPhone Halo 3 LTE jak i myPhone 6410 LTE – ta kwestia jest oczywista i po tym względem wszystko działa jak należy.

Zarówno myPhone HALO 3 LTE jak i myPhone 6410 LTE umożliwiają instalację dwóch kart nanoSIM i korzystanie z dwóch numerów na jednym telefonie. Na kartę SD jest oddzielne miejsce.

Oba telefony dzięki komunikacji Blouetooth umożliwiają transfer plików lub połączenie np. z zestawem głośnomówiącym.

Inne cechy

myPhone Halo 3 LTE ma przycisk SOS. Przycisk po łatwej konfiguracji daje poczucie większego bezpieczeństwa. W razie potrzeby wystarczy go dłużej przytrzymać aby aktywować alarm dźwiękowy, wysłać sms-a i połączyć się z osobą, która nam pomoże. Sprawdzałem, jak najbardziej działa.

W przypadku obu telefonów można posłuchać radia, które gra i działa całkiem dobrze. A także pograć w proste gry.

Oba telefony mają latarki. W myPhone 6410 LTE światło latarki jest punktowe ale wystarczające, żeby sobie oświetlić drogę w ciemności. W myPhone Halo 3 LTE latarka jest zdecydowanie mocniejsza, plus telefon posiada do niej szybki oddzielny przycisk na obudowie.

Oba telefony posiadają gniazda słuchawkowe jack 3,5 mm.

Bateria

myPhone 6410 LTE jak i myPhone HALO 3 LTE posiadają identyczną baterię – 1400 mAh. I są to baterie wystarczające aby sobie spokojnie porozmawiać kilka godzin lub przy normalnym codziennym użytkowaniu nie martwić się ładowaniem przez kilka dni. Warto dodać że telefony mają USB typu C.

Ponadto myPhone HALO 3 LTE posiada stację dokującą, która jak ktoś ma w domu wszystko uporządkowane i na swoim miejscu być może znajdzie także ona swoje zastosowanie.

Podsumowanie

Osobiście znam a także mam w rodzinie seniorów, którzy korzystają ze smartfonów i bez problemu radzą sobie z ich obsługą. Niemniej testując telefony myPhone 6410 LTE jak i myPhone HALO 3 LTE uświadomiłem sobie, że mam w swoim otoczeniu także osoby, które nadal w domu korzystają z tradycyjnego telefonu stacjonarnego. A wychodząc nie maja żadnego. I posiadanie przy sobie tego typu tradycyjnych telefonów komórkowych było by dla nich bardzo wskazane.

myPhone 6410 LTE został wyceniony na 149 zł, myPhone HALO 3 LTE na 199 zł. Jeżeli kwestia aparatu fotograficznego, zdjęć nie będzie dla użytkownika takiego telefonu istotna. To warto mieć te telefony na uwadze. Oba są dobrze wykonane, lekkie. Oba telefony obsługuje się w prosty sposób, choć moim zdaniem z przewagą na korzyść myPhone 6410 LTE. Za to myPhone HALO 3 LTE ma dodatkowy przycisk SOS i mocniejszą latarkę. Telefony działały dobrze i sprawnie. Ponadto mają dobre baterie. Ale najważniejsze, oba telefony cechuje kluczowa rzecz i cecha czyli technologia 4G LTE.

(mw)

Powyższy tekst, publikacja dotycząca telefonów myPhone 6410 LTE oraz myPhone HALO 3 LTE powstał dzięki marce myPhone. Ale bez żadnych sugestii, wpływu oraz wcześniejszego wglądu jak ta publikacja ma wyglądać. Testowany sprzęt został wypożyczony i zwrócony. Portal halohalo.pl za publikację powyższego materiału nie otrzymał żadnego wynagrodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *