GSMSmartwatche, Tablety, Urządzenia i Akcesoria GSM

Dźwięk w kształcie klipsów. W Polsce debiutują HUAWEI FreeClip – wygodne i modne słuchawki typu OWS

Huawei CBG Polska wprowadził na rynek swoje pierwsze słuchawki OWS (Open Wireless Stereo) – HUAWEI FreeClip. Jest to sprzęt inny niż wszystkie. Dzięki unikatowej formie klipsów zjawiskowo wygląda, a w dodatku jest bardzo wygodny. Te douszne słuchawki wyróżniają się także otwartą konstrukcją, która sprawia, że równocześnie można słuchać muzyki w świetnej jakości i kontrolować dźwięki z otoczenia. HUAWEI FreeClip to też innowacyjny C‑bridge Design, czyli wyjątkowy mostek, łączący poszczególne elementy klipsa w całość. Jest niezwykle trwały i zapewnia maksymalny poziom dopasowania kształtu słuchawek do naszego ucha. Wytrzymała bateria pozwala na słuchanie muzyki nawet przez 36 godzin bez konieczności doładowywania etui. A system redukcji hałasu zapewnia wysoką jakość rozmów bez zakłóceń, wzmacnia głos i wycisza szumy w tle.

HUAWEI FreeClip to pierwsze wprowadzone przez Hauwei na rynek słuchawki, które są zgodne z nową ideą firmy „Fashion Forward”. Stanowią połączenie najlepszych cech zarówno modnego wzornictwa, jak i otwartej konstrukcji i są pierwszym urządzeniem Huawei z kategorii OWS (Open Wireless Stereo). Na tle konwencjonalnych rozwiązań wyróżniają się innowacyjną formą klipsa na ucho. Składa się on z 3 części: kulki akustycznej, którą wkłada się do ucha, części zewnętrznej z mikrofonem i baterią, którą umieszcza się za małżowiną, oraz łączącego je elastycznego mostka C‑bridge Design. Wykonany ze stopu niklowo-tytanowego łącznik pozwala nadać klipsowi optymalny, dopasowany do ucha kształt.

Taka konstrukcja słuchawek nie tylko modnie wygląda, ale jest też niezwykle ergonomiczna. Stworzono ją na podstawie analizy kształtu 10 000 uszu, dzięki czemu idealnie pasują do niemal każdego ucha. Co istotne, obie słuchawki mają identyczną budowę i mogą być używane zamiennie, dzięki technologii wykrywania ich usytuowania. System automatycznie koryguje lewy i prawy kanał audio, co pozwala je dowolnie nosić, zdejmować i odkładać bez konieczności rozróżniania ich i zastanawiania się, która jest do którego ucha.

Otwarta konstrukcja, czyli wygoda, trwałość i jakość dźwięku

Słuchawki otwarte to takie, których konstrukcja umożliwia swobodny przepływ powietrza i dźwięku – z otoczenia do ucha i odwrotnie. HUAWEI FreeClip są lekkie jak piórko – ważą zaledwie 5,6 g każda, co w połączeniu z douszną, otwartą budową niweluje nadmierny nacisk na uszy i pozwala im oddychać. Przetworniki z podwójnymi magnesami o średnicy 10,8 mm generują czyste wokale i pełne niskie tony, którymi się zachwycisz. Można słuchać ulubionych utworów, audiobooków czy podcastów, jednocześnie mając świadomość tego, co dzieje się wokół. To zwiększa bezpieczeństwo i sprawia, że nie przegapi się niczego istotnego.

Mimo otwartej konstrukcji prywatność użytkowników jest chroniona, a dźwięki słuchanej muzyki czy prowadzonej rozmowy nie wydostają się na zewnątrz. Odpowiada za to system akustyczny z odwróconym polem dźwiękowym, który kieruje dźwięk tylko do ucha osoby korzystającej z urządzenia. System dwóch mikrofonów współpracujących z algorytmem głębokiej sieci neuronowej (DNN) zapewnia wysoką jakość rozmów bez zakłóceń, wzmacniając głos oraz wyciszając hałasy w tle. Ponadto dzięki szczelności na poziomie IP54 słuchawki są odporne na kurz oraz zachlapania, przez co idealnie sprawdzą się np. podczas treningu na zewnątrz, nawet w deszczowy dzień.

Wydłużona przyjemność słuchania

HUAWEI FreeClip będą towarzyszyć użytkownikom przez długie godziny, a to za sprawą kompaktowego etui, które gwarantuje odtwarzanie muzyki nawet do 36 godzin. Bateria słuchawek pozwala na ciągłe użytkowanie przez 8 godzin. Używanie tylko jednej z nich np. podczas rozmów lub wideokonferencji wydłuża żywotność akumulatora. Ważną ich cechą jest też wsparcie dla technologii szybkiego ładowania, przez co wystarczy zaledwie 10 minut pod ładowarką, aby cieszyć się muzyką aż przez 3 godziny. Pełne ich naładowanie w etui trwa nieco ponad 40 minut. Etui obsługuje także ładowanie bezprzewodowe (w tym zwrotne). Słuchawki można podłączyć do dwóch urządzeń jednocześnie, np. do smartfonu i laptopa, a potem bezproblemowo się między nimi przełączać.

Aplikacja HUAWEI AI Life pomoże dopasować klipsy

Słuchawki HUAWEI FreeClip są kompatybilne ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi, takimi jak Android, iOS i Windows. Idealnie więc nadają się na prezent, ponieważ obdarowana osoba bez problemu połączy je ze swoim smartfonem, laptopem czy tabletem. Aplikacja HUAWEI AI Life umożliwia korzystanie z wielu użytecznych i ciekawych funkcji, takich jak znalezienie słuchawek, wykrywanie ich noszenia czy wreszcie regularna aktualizacja ich oprogramowania. W aplikacji można także edytować działanie gestów, którymi obsługuje się słuchawki. Domyślnie podwójne dotknięcie uruchamia lub pauzuje muzykę oraz odbiera lub kończy rozmowę, a potrójne zmienia utwór.

Cena i dostępność

HUAWEI FreeClip dostępne są w dwóch kolorach – czarnym i fioletowym, a ich sugerowana cena detaliczna to 899 zł. Od 12 grudnia 2023 r. do 2 stycznia 2024 r. słuchawki można zakupić w specjalnej ofercie premierowej, w ramach której kupujący otrzymają opaskę sportową HUAWEI Band 8 o wartości 249 zł w prezencie lub za 1 zł. Nabyć je będzie można u wybranych partnerów biznesowych Huawei: w sieciach handlowych Media Expert i RTV Euro AGD, a także w oficjalnym sklepie marki huawei.pl. Wszystkie podane ceny są wyłączenie cenami sugerowanymi. Szczegóły dotyczące promocji dostępne są u Sprzedawców.

Źródło: Huawei materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *