GryRecenzje

MSI CLUTCH GM20 ELITE recenzja, test myszki gamingowej

MSI CLUTCH GM20 ELITE to myszka przeznaczona dla graczy, którzy poszukują solidnego i dobrego sprzętu w rozsądnej cenie. W poniższej recenzji postaram się opisać moje subiektywne wrażenia od sprawdzenia zawartości opakowania, poprzez wygląd i jakość wykonania aż po cechy i możliwości tej myszki. Ale zanim to nastąpi zacznijmy od specyfikacji i danych technicznych:

 1. Model: CLUTCH GM20 ELITE GAMING MOUSE
 2. Typ myszy: Dla graczy
 3. Wymiary: 129.5 x 83.2 x 41.2 mm
 4. Waga: 98 +/- 3 g (bez przewodu i odważników) / 240g
 5. Odważniki: 1 x 5g, 2 x 3g
 6. Łączność: Przewodowa
 7. Długość przewodu: 2 m
 8. Ilość przycisków: 6
 9. Główne przełączniki: OMRON 20M (20 milionów kliknięć)
 10. Interface: USB 2.0
 11. Sensor: Optyczny, PixArt PAW-3309
 12. Rozdzielczość DPI: 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400
 13. Podświetlenie: RGB
 14. Czas reakcji: 1000 Hz
 15. Wspierane systemy: Windows 10 / 8.1 / 8 / 7
 16. Aplikacja: https://pl.msi.com/Gaming-Gear/CLUTCH-GM20-ELITE

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

Ładne solidne pudełko ze zdjęciem sprzętu zawiera myszkę MSI CLUTCH GM20 ELITE oraz instrukcję. W środku myszka została umieszczona i zabezpieczona w specjalnie przyciętym i złożonym kartonie. Dodatkowo została zapakowana w piankowy woreczek.

Zobacz także unboxing MSI CLUTCH GM20 ELITE:

Myszka MSI CLUTCH GM20 ELITE jest wykonana z bardzo dobrych plastików i materiałów. Całość jest bardzo dobrze spasowana i sprawia wrażenie solidnego sprzętu. Ponadto myszka MSI CLUTCH GM20 ELITE jest świetnie wyprofilowana i bardzo przyjemna w dotyku.

Producent zadbał o szczegóły, takie jak podświetlenie na rolce, smok na obudowie (także podświetlany) a nawet o takie detale jak mała metka z logo na kablu i pozłacane złącze USB . To sprawia bardzo dobre wrażenie i świadczy o jakości produktu oraz staranności, jaka została włożona w projekt i produkcję tej myszki.

BUDOWA MYSZKI

Myszka została wyposażona w 6 przycisków (2 główne przyciski, rolka, 1 przycisk do zmiany DPI oraz 2 przyciski boczne). Przyciski boczne znajdują się po lewej stronie myszy i są idealnie w zasięgu kciuka, co ułatwia ich wygodne użycie. Pod przyciskami znajduje się małe wgłębienie, które zapewnia komfortowe położenie kciuka.

Główne przyciski są wyposażone w przełączniki OMRON, których żywotność według specyfikacji producenta wynosi ponad 20 milionów kliknięć. Kliknięcia tych przycisków są „wyraźniejsze” od pozostałych, ale oczywiście nie na tyle, aby przeszkadzało to w codziennym użytkowaniu. Natomiast wszystkie zapewniają precyzyjne i przyjemne odczucia.

MSI CLUTCH GM20 ELITE posiada ciekawy i innowacyjny regulowany system regulacji masy, w którego skład wchodzą trzy ciężarki – odważniki (1x 5g i 2x 3g).

Według specyfikacji producenta przedstawia się to tak:

Regulowana masa myszki:

101g

103g

106g

109g

Dodany ciężar:

3g*1

5g*1

5g*1 + 3g*1

5g*1 + 3g*2

* Oryginalna masa: 98g – bez przewodu i odważników

Ciężarki znajdują się za zdejmowalną płytką z tyłu myszki. Ta funkcjonalność pozwala każdemu jeszcze bardziej precyzyjnie dostosować myszkę do swoich preferencji. I choć przyznam, że i bez tej opcji nawet po kilku godzinach grania waga myszki w pełni mi odpowiadała. To osobiście bardzo mi się ta opcja podoba i zdecydowanie jest wartość dodatnia tej myszki.

Ponadto mysz korzysta z sensora optycznego PixArt PAW-3309, który pracuje z częstotliwością 1000Hz. To zdecydowanie pomaga w bardziej precyzyjnych grach, szczególnie gdy trzeba się bardziej skupić lub precyzyjnie przycelować w mniejszy cel.

GAMING

Oczywiście, jako że jest to myszka gamingowa, nie możemy zapomnieć o jej sprawności podczas grania w gry komputerowe. Myszkę MSI CLUTCH GM20 ELITE testowałem na kilku popularnych grach takich jak „Minecraft”, „Fortnite”, „CS:GO” oraz innych grach typu FPS. Myszka sprawdzała się doskonale i jestem bardzo zadowolony z jakości i różnicy jaką daje. Szczególnie w porównaniu do mojej prywatnej myszki za „trzy dyszki”. Myszka MSI CLUTCH GM20 ELITE jest odpowiednią myszką do gier i może przyczynić się do polepszenia wyników i doświadczeń podczas grania.

W strzelankach bardzo pomaga częstotliwość 1000Hz. Ponadto na precyzję w grach bardzo wpływa przycisk DPI. A sam zakres DPI wynoszący od 400 do 6400 pozwala na szybszą reakcję. Na przykład w momentach, gdy trzeba szybko się obrócić. Osobiście odpowiadały mi ustawienia 1600 DPI. Ale właśnie dzięki możliwości dostosowania DPI, każdy gracz może znaleźć optymalne ustawienia dla swojego stylu gry.

PODŚWIERLENIE RGB

Mysz dysponuje kilkoma trybami podświetlenia, które są i przyjemne i efektowne dla oka. A świecący element, który znajduje się na rolce, dodaje dodatkowy fajny efekt wizualny.

OPROGRAMOWANIE

Dzięki dedykowanemu oprogramowaniu dla myszki MSI CLUTCH GM20 ELITE można indywidualnie dostosować wiele opcji. Będą to: funkcjonalność każdego przycisku, ustawienie makra, zmiana podświetlenia każdego elementu. Choćby od smoka na obudowie myszki aż do małego elementu na rolce. Aplikacja jest prosta, intuicyjna i przyjazna. Dostępna także w języku polskim. I zdecydowanie ułatwia dostosowanie myszki do własnych preferencji i potrzeb.

PODSUMOWANIE

W momencie publikacji tej recenzji myszkę MSI CLUTCH GM20 ELITE można kupić już za nieco ponad 140 zł i uważam, że warto mieć ją na uwadze. Jest to markowa bardzo dobrze wykonana mysz, która zdecydowanie sprawdzi się w grach. A na szczególną uwagę zasługuje innowacyjna możliwość dostosowania wagi tej myszki i fajnych efektów podświetlenia RGB oraz przyjazne oprogramowanie.

Michał

—-

Test, recenzja powstały we współpracy reklamowej z daną marką ale bez żadnych sugestii, wpływu oraz wcześniejszego wglądu jak ten test, recenzja mają wyglądać. Portal halohalo.pl za publikację powyższego materiału przyjął gratyfikację w formie recenzowanego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *