Mi Mix to nowość od Xiaomi – telefon bez ramek.

Tak! Stało się. Po raz kolejny Xiaomi udowodniło, że jest w stanie zaprojektować telefon który będzie wyróżniał się na rynku nie tylko swoją atrakcyjną ceną. Podczas gdy Samsung i Apple myślało nad wydaniem takiego smartfona, chińska firma była już w trakcie prac.

 

 

Mi Mix

 

 

 

Tak oto otrzymaliśmy telefon na miarę oczekiwań końcówki 2016 roku. Mi Mix  to ultra duży wyświetlacz, pod którym mamy najwydajniejszy procesor Snapdragon 821 o maksymalnej częstotliwości pracy 2,35 GHz w połączeniu z 3/4GB RAM dają wybuchową mieszankę.

Aby uzyskać jak najlepszy efekt wiążący się z tego typu wyświetlaczem, otrzymamy ekran o przekątnej 6,4″ o rozdzielczości 2040 x 1080. Z tych parametrów możemy łatwo wywnioskować że proporcje 17:9 nie będą standardowe. Jedynym miejscem nie zajętym przez wyświetlacz jest dolna ramka, na której można znaleźć przednią kamerkę.

Umieszczenie jej jest również jednak na tyle niestandardowe, że aby dobrze zrobić „selfie” będzie trzeba obrócić urządzenie o 180 stopni. Oczywiście jeżeli zdecydujemy się na tą opcje kamera dostosuje się do położenia telefonu, a odpowiednie algorytmy wyświetlą nam zdjęcie w standardowym ułożeniu.

Mi Mix

Czytnik linii papilarnych został umieszczony z tyłu, pod aparatem dzięki czemu wygląd przedniego panelu został nienaruszony.

Czujnik zbliżeniowy zainstalowano w górnej części urządzenia pod ekranem, dzięki użyciu ultradźwięków które mogą przechodzić przez różne materiały. Rolę głośnika będzie pełnić drgająca ramka urządzenia.

Tylna obudowa wykonana została z ceramiki, co wzmacnia prestiżowy wygląd telefonu. Boczne panele w przypadku najdroższej wersji sprzętu będą pokryte 18-karatowym złotem.

 

Mi Mix

 

Xiaomi Mi Mix wyposażony jest w 2 aparaty. Tylny o rozdzielczości 16Mpx bez problemu poradzi sobie z nagrywaniem w 4k. Przedni 5Mpx umiejscowiony w dolnej ramce, umożliwi robienie „selfie” w bardzo dobrej jakości. Smartfon obsługuje Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, LTE z obsługą polskich pasm, NFC oraz GPS z A-GPS i GLONASS. Niespodzianką nie jest również fakt, że telefon posiada funkcje dualSIM.

 

Mi Mix

Bateria o pojemności 4400 mAh z jednej strony dużo, a z drugiej nie. Wydaje się, że tak duże urządzenie będzie potrzebowało ogromnej ilości energii aby bez problemu pracować jeden dzień na jednym ładowaniu. Z drugiej strony biorąc pod uwagę szeroko rozwinięty rynek powerbanków i technologię QuickCharge 3.0, można stwierdzić że nie będzie to dużym problemem.

Należałoby jeszcze wspomnieć, że urządzenie przez spore rozmiary nie będzie zbyt poręczne. Wymiary 158,8 x 81,9 x 7,9 mm są wynikiem zastosowanego wyświetlacza. Co to jednak dla osób które chcą się wyróżniać wyjątkowym smartfonem?

Oczywiście sprzęt będzie pracował pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow z nakładką MIUI 8.0. Kwestią czasu jest również polska wersja softu zaprojektowana przez MIUIPolska.

To wszystko czyni Xiaomi Mi Mix telefonem którym na pewno warto się zainteresować.

 

 

źródło: xiaomi

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *