Wakacyjna aura służy rozbudowie sieci T-Mobile

Wakacyjna aura służy rozbudowie sieci T-Mobile
Dla osób odpowiedzialnych za rozbudowę sieci wakacje niewiele różnią się od pozostałych pór roku. Ale wakacyjna aura służy rozbudowie sieci T-Mobile. 
Aby utrzymać palmę pierwszeństwa i nadążać za stale rosnącymi potrzebami klientów sieć musi być rozwijana praktycznie przez cały rok. To czym charakteryzują się wakacje, to taka organizacja pracy, aby nie utrudniać korzystania z sieci wczasowiczom. W efekcie prace w rejonach popularnych turystycznie starają się zakończyć przed początkiem sezonu urlopowego lub zaplanować na jesień, a na letnie miesiące przenieść się z pracami do częściowo opustoszałych miast.
Przez niespełna dwa wakacyjne miesiące liczba stacji bazowych obsługujących technologię LTE, z których mogą korzystać klienci T‑Mobile, wzrosła o kolejne 115 do 9865. Przekłada się to na zasięg obejmujący 99,8% populacji kraju i 97,6% powierzchni. Kolejnych 400 stacji obsługuje technologię Carrier Aggregation. W sumie jest ich już ponad 2700. A technologia CA dociera do blisko 30% populacji. 600 z tych stacji obsługuje agregacje 3 nośnych. A to w połączeniu z wdrażaną przez T‑Mobile modulacją QAM256/QAM64 pozwala na przesyłanie danych z prędkością nawet do 345Mbps.
źródło: t-mobile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *