T-Mobile: 450 nowych stacji LTE i ponad 99,7% populacji w zasięgu tej technologii

Deutsche Telekom

Połowa roku to zwykle dobry moment na wszelkiego rodzaju podsumowania. W T-Mobile zwykle przy takich okazjach sporo miejsca poświęcają rozbudowie swojej sieci. Nie od dziś sieć jest ich oczkiem w głowie i robią wszystko, aby pozytywnie wyróżniała się na tle konkurencji.

Obecnie w zasięgu LTE od T-Mobile znajduje się 99,7% populacji kraju, co odpowiada 97% powierzchni. Pracuje na to ponad 9750 stacji bazowych, czyli 450 więcej niż 3 miesiące temu. Jak zapowiadali na początku tego roku, po zbudowaniu sieci LTE o zasięgu ogólnokrajowym więcej uwagi skupią na zwiększaniu pojemności sieci przede wszystkim tam, gdzie zapotrzebowanie na usługi jest największe lub rośnie najszybciej. W zaledwie kwartał liczba stacji z technologią agregacji pasma wzrosła dwukrotnie i jest ich blisko 2000.

Dzięki temu już 21% populacji znajduje się w zasięgu Carrier Aggregation, które gwarantuje klientom wyższą pojemność sieci i pozwala na osiąganie znacznie wyższych prędkości transmisji danych. Ponad 360 z tych stacji obsługuje technologię agregacji 3 nośnych, co pozwala na transmisję danych z prędkością do 300 Mbps.

źródło: t mobile

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *