Rafael Mantesso z Xperią X

Brazylijski artysta wizualny Rafael Mantesso został pierwszym fotografem, który użył najnowszego smartfonu Sony Xperia X.

Zwiedzając Barcelonę w towarzystwie uroczych psów, Rafael stworzył kolekcję zakręconych zdjęć w swoim niepowtarzalnym, ilustracyjnym stylu, wykorzystując przy tym najnowszą funkcję aparatu ‒ Predictive Hybrid Autofocus. Tak powstał projekt  Dogs Of Barcelona.

Mantesso odkrył zamiłowanie do sztuki trzy lata temu, podczas… rozwodu. W pewnym momencie zorientował się, że po wyprowadzce żony został sam w pustym domu w otoczeniu białych ścian. Jego francuski bullterrier Jimmy Choo zainspirował go do powrotu do rysowania. Życie Rafaela zmieniło się, gdy jego obrazy zyskały szaloną popularność na Instagramie: jego profil śledzi ponad pół miliona followersów.

Teraz stanął przed całkowicie nowym wyzwaniem, Rafael opuścił znane mu otoczenie białych ścian i potraktował Barcelonę jako kanwę dla swojej sztuki. W centrum zainteresowania umieścił swoich futrzanych przyjaciół ‒ zaopatrzonych w modne akcesoria od projektantów Brott Dogs ‒ i pozwolił im zwiedzać miasto na własną łapę.

Psią drużynę tworzyły:

  • Nela, 7 lat , chart – spokojna, kochająca i cicha
  • Sopa, 5, retriever krótkowłosy– delikatna i nieśmiała
  • Joy, 5, rasa nie wiadomo do końca jaka – aktywny I troskliwy
  • Pato, 3, terier szkocki – żądny przygód i naprawdę ciekawski
  • Compi, 3, jamnik szorstkowłosy – pobudliwy i psotny
  • Eddie, 1, Jack Russell terrier – uroczy i absolutnie inteligentny

Rafael fotografował ruchliwe psy przy użyciu najnowszej funkcji Xperia X Predictive Hybrid Autofocus, opracowanej przy ścisłej współpracy z inżynierami zajmującymi się aparatami Sony α. Aparat najpierw wykrywał poruszający się obiekt, a następnie przewidywał jego ruch, co zapewniało wykonywanie ostrych zdjęć. Po sfotografowaniu psów na mieście, Rafael wrócił ze zdjęciami do swojego studia i każdemu ze zdjęć nadał unikatowy charakter. Psy zostały pokazane w nieoczekiwanych sytuacjach ‒ gdy karmią gołębie przed katedrą Sagrada Familia, pracują za barem w dzielnicy Gothic lub gdy marzą o kości w jednej z wielu tawern miasta.

Rafael Mantesso:  ‒ Zrobienie zdjęcia jednemu zwierzęciu jest bardzo trudne, a co dopiero całej szóstce! Byłem jednak bardzo zaskoczony, jak łatwo jest zrobić naprawdę dobre zdjęcie, gdy fotografowane obiekty nieustannie się kręcą i nawet przez moment nie chcą mi pozować. Autofokus w Xperii X przewidywał ich ruchy, co sprawiało, że fotografie nie miały właściwie żadnych śladów rozmycia.

Jun Makino, Senior Manager w Sony Mobile: ‒ Rafael, jako artysta, ma unikalny i rozpoznawalny styl. Cieszymy się, że jest z nami na pokładzie jako ambasador naszej nowej serii smartfonów Xperia X. Jego zdjęcia są doskonałym połączeniem talentu oraz możliwości aparatu fotograficznego w Xperii X. To prawdziwa przyjemność móc pracować z takim twórcą i takim sprzętem.

Najnowsze modele Sony Mobile, Xperia X, Xperia X Performance oraz Xperia XA  będą dostępne latem 2016 roku.

Rafael Mantesso 12

Rafael Mantesso 09

Rafael Mantesso 07

Rafael Mantesso 06

Rafael Mantesso 02

Źródło: sonymobile.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *