Deco X20 – nowy system Mesh w standardzie WiFi 6

Deco X20 pozwala na zbudowanie wydajnej sieci WiFi w mieszkaniach bądź domach jednorodzinnych o dużej powierzchni, w których występują problemy z zanikającym sygnałem sieci bezprzewodowej lub zbyt długim buforowaniem. Model obsługuje standard WiFi 6, dzięki czemu zapewnia niesamowite prędkości, zasięg, pojemność oraz stabilność transmisji.  
Deco X20

Domownicy nie muszą już martwić się o przerwane połączenia. Dzięki technologii TP-Link Mesh i zastosowaniu protokołów roamingowych 802.11k/v/r urządzenia z serii Deco współpracują ze sobą i tworzą jednolitą sieć WiFi. Podczas przemieszczania się po domu z telefonem czy tabletem, zawsze połączy się on z jednostką Deco oferującą najlepsze parametry, bez przerywania transferu.

Deco X20 pracuje w standardzie WiFi 802.11ax, wspartym przez modulację 1024-QAM oraz długi symbol OFDM i zapewnia prędkości dochodzące do 1,8 Gb/s w dwóch pasmach – do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Dzięki kolorowaniu BSS i technologii Beamforming zastosowanemu w urządzeniach Deco X20, trzy routery Deco mogą objąć swoim zasięgiem dom o powierzchni nawet do 540 m2. Połączenia bezprzewodowe i opcjonalne łącze rezerwowe Ethernet łączą wszystkie jednostki Deco, zapewniając niespotykaną płynność przełączania. W razie potrzeby wystarczy dodać kolejną jednostkę Deco, by zwiększyć zasięg WiFi. W praktyce oznacza to, że każdy z użytkowników może swobodnie grać bez opóźnień w przesyle lub oglądać filmy w jakości 8K, ciesząc się nieskazitelnością obrazu i dźwięku nawet wtedy, gdy w tym samym czasie pozostali domownicy generują na swoich urządzeniach wzmożony ruch danych.

WiFi 6

Technologia WiFi 6  to przełom w łączności bezprzewodowej. Aż czterokrotnie zwiększa przepustowość urządzeń  w sieci o intensywnym ruchu danych. Z Deco X20 kompleksowo połączysz nawet 150 urządzeń w domu. Rozgrywka on-line, rozmowy wideo czy oglądanie filmów w jakości HD nie stanowią problemu nawet wtedy, gdy w tym samym czasie pracuje wiele urządzeń, które także obciążają łącze intensywną transmisją danych.

Za bezpieczeństwo transmisji danych odpowiada szyfrowanie WPA3 oraz funkcja TP-Link HomeCare™. Pozwalają one utworzyć dostosowaną do potrzeb każdego, bezpieczną sieć bezprzewodową. Teraz domownicy mogą chronić swoje wrażliwe dane, ograniczyć dostęp do treści dzieciom czy gościom. Deco X20 wyposażono także w antywirusa oraz QoS (Quality of Service), aby korzystanie z Internetu było w pełni bezpieczne i wydajne.

Deco X20

Konfiguracja i zarządzanie Deco X20 są banalnie proste. Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację TP-Link Deco. Jest ona dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS. Następnie należy podążać za wskazówkami wyświetlanymi na ekranie smartfona. Deco zajmie się resztą, łącznie z wyborem najlepszych miejsc do instalacji urządzeń. Dodatkowo ten niezawodny mesh może być zarządzany za pomocą Amazon Alexa.

Deco X20 dostępne jest już w zestawach 3 urządzeń w cenie około 1600 zł. Urządzenia zostały objęte 3-letnią gwarancją producenta.

źródło: tp-link

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *