GSMRecenzje

myPhone HALO 4 LTE – test, recenzja

Kilka miesięcy temu miałem możliwość przetestowania dwóch klasycznych telefonów komórkowych, a dokładnie modeli myPhone 6410 LTE oraz myPhone HALO 3 LTE. Telefony działały dobrze i sprawnie, a ich kluczową cechą jest technologia VoLTE, która dzięki łączności 4G LTE, umożliwia bardzo dobrą jakość połączeń i rozmów. Natomiast miałem w ich przypadku, także kilka wątpliwości. Główna dotyczyła słabych aparatów 0.3 Mpx. A po teście zastanawiałem się, czy nie lepiej było by, wziąć z tych telefonów, to co dobre, dodać lepszy aparat i zrobić jeden bardzo dobry telefon? Stąd, jak niedawno pojawił się na rynku tytułowy myPhone HALO 4 LTE, przyjrzałem się specyfikacji, zobaczyłem, że telefon wygląda ciekawie. I pomyślałem, że może producent poszedł w kierunku, nad którym się zastanawiałem. A jako, że sam producent firma mPTech, warto dodać polska firma udostępniła mi ten telefon do testu. To poniżej, przedstawiam swoje subiektywne wrażenia na temat klasycznego telefonu komórkowego myPhone HALO 4 LTE. Podkreślę klasycznego telefonu komórkowego, czyli telefonu, którym będą zainteresowani seniorzy, lub osoby dla których taki telefon na co dzień będzie w zupełności wystarczający. I którego głównym zadaniem będzie skuteczne połącznie i odbiór telefoniczny, a ważnymi cechami – bardzo dobrej jakości rozmowy telefoniczne oraz prosta i nieskomplikowana obsługa.

Zawartość pudełka i pierwsze wrażenie

Telefon myPhone HALO 4 LTE został zapakowany w solidne, kolorowe i ładne pudełko. I generalnie nad pudełkami się nie rozwodzę, chyba, że ładnie pachną tak jak niektóre ekologiczne pudełka Motoroli. Niemniej zapamiętałem, że na pudełkach modeli myPhone 6410 LTE oraz myPhone HALO 3 były podziękowania za zakup. Tu takich nie znalazłem, ale moim zdaniem to był miły szczegół i myślę, że warto taki w przyszłości dodawać.

W pudełku znajdziemy oprócz samego telefonu: baterię, ładowarkę oraz instrukcję. Pamiętam, że poprzednik – myPhone HALO 3 miał jeszcze stację dokującą. Mi osobiście jej nie brakowało, ale w przypadku myPhone HALO 4 LTE można taką dodatkowo dokupić za dwadzieścia kilka zł.

Obudowa telefonu myPhone HALO 4 LTE jest wykonana z mniej lub bardziej twardych w dotyku materiałów – plastików. A sama struktura użytych materiałów jest bardzo przyjemna, krawędzie są zaokrąglone i gładkie. Telefon bardzo dobrze leży w dłoni. Ponadto, poszczególne elementy obudowy są bardzo fajnie wyprofilowane i dobrane wizualnie oraz rozdzielone srebrną ramką. Telefon jest lekki, bardzo dobrze spasowany i nic w nim nie trzeszczy. Moim zdaniem telefon myPhone HALO 4 LTE może się podobać. I jest zdecydowanie ładniejszy od poprzednika.

Obsługa, nawigacja

Przyciski są duże, warto zaznaczyć, że są podświetlane. Główny przycisk umożliwia nawigację tylko góra – dół i trzeba dodatkowo korzystać z pozostałych przycisków, ale obsługa i nawigacja jest prosta oraz intuicyjna. Poprzednik HALO 3 też tak miał, niemniej lepsza budowa HALO 4, być może też większy wyświetlacz powodują, że obsługa HALO 4 jest bardziej komfortowa i naturalna.

Menu, personalizacja.

Menu jest proste i czytelne. Personalizacja i ustawienia jasne i oczywiste.

Serce , wspomaganie i wydajność

Według danych producenta myPhone HALO 4 LTE posiada procesor Unisoc T117, pamięć RAM 64 MB, pamięć wewnętrzną 128 MB i możliwość dołączenia karty pamięci do max 32 GB. Najważniejsze – telefon działał bardzo dobrze i tak jak należy.

Ekran i dźwięk

myPhone HALO 4 LTE posiada wyświetlacz 3,5″, TFT, 320 x 480 px. Wyświetlacz jest wyraźny, czytelny i dużo bardziej komfortowy w użytkowaniu niż w poprzedniku.

Jakość głośnika – głośników myPhone HALO 4 LTE w przypadku rozmów telefonicznych jest również zdecydowanie lepsza niż w poprzedniku. Byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony różnicą. Rozmówcę było słychać bardzo dobrze oraz wyraźnie i nie trzeba było się ratować trybem głośnomówiącym tak jak w HALO 3 LTE.

Aparaty

O aparatach 0.3 Mpx. w teście telefonów myPhone 6410 LTE oraz myPhone HALO 3 napisałem, że równie dobrze, mogło by ich w ogóle nie być, są tak słabe. Niemniej aparat 2.0 Mpx w myPhone HALO 4 LTE choć lepszy jest jedynie wystarczający aby spróbować zrobić nim w dzień w miarę poprawne zdjęcie. Natomiast fakt, że ten telefon umożliwia zrobienie zdjęcia, czy to kwiatka, domowego zwierzaka ,czy choćby dla zapamiętania, opakowania po lekarstwie. Będzie niewątpliwie na plus. Jest także możliwość nagrywania video, ale jakość jest słaba. W każdym razie w przypadku myPhone HALO 4 będzie można przynajmniej wykorzystać ewentualną dodatkową kartę SD na zdjęcia.

myPhone HALO 4 LTE zdjęcia:

Łączność

Producent wyraźnie w nazwie dodaje skrót „LTE”. Moim zdaniem to trochę marketing, ale w sumie bardzo dobrze, że to robi. A dlatego, że jest to główny powód aby brać pod uwagę zakup tego lub podobnych telefonów. Sieć 3G właśnie jest wygaszana. 4G LTE to podstawa i o ile w nowych, czy nawet kilkuletnich smartfonach jest to oczywistość o tyle w przypadku tradycyjnych telefonów komórkowych podejrzewam, że może nie być. Stąd nie wnikając w szczegóły tych pojęć. Jeżeli oczekujecie przede wszystkim dobrego zasięgu, szybkiego połączenia oraz bardzo dobrej jakości rozmów, a także możliwości skorzystania z VoLTE . To zdecydowanie w specyfikacji na takie oznaczenia jak LTE zwróćcie uwagę. W przypadku myPhone Halo 4 LTE – ta kwestia jest oczywista i pod tym względem wszystko w tym telefonie działa jak należy.

myPhone HALO 4 LTE można zainstalować dwie karty nanoSIM i korzystać z dwóch numerów na jednym telefonie. Na kartę SD jest oddzielne miejsce.

Telefon dzięki komunikacji Blouetooth umożliwia transfer plików lub połączenie np. z zestawem głośnomówiącym.

Inne cechy

myPhone Halo 4 LTE ma przycisk SOS. Przycisk po łatwej konfiguracji daje poczucie większego bezpieczeństwa. W razie potrzeby wystarczy go dłużej przytrzymać aby aktywować alarm dźwiękowy, wysłać sms-a i połączyć się z osobą, która nam pomoże. Sprawdziłem, działa to bardzo dobrze.

W myPhone Halo 4 LTE można skorzystać z dyktafonu i posłuchać radia.

Światło latarki w myPhone HALO 4 LTE jest punktowe ale w zupełności wystarczające, żeby sobie oświetlić drogę w ciemności. Choć trochę szkoda, że tak jak w poprzedniku telefon nie posiada do niej szybkiego oddzielnego przycisku na obudowie.

myPhone HALO 4 LTE posiada gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm.

Natomiast nie znalazłem, żadnych gier w tym telefonie. Też trochę szkoda bo poprzednik takie miał i myślę, że nawet kilka prostych gier w każdym telefonie powinno się znaleźć. Być może jakaś aktualizacja systemu może to w przyszłości zmienić.

Bateria

myPhone HALO 4 LTE posiada baterię – 2500 mAh. I jest to dobra bateria aby przy normalnym codziennym użytkowaniu nie martwić się ładowaniem przez kilka dni. Warto dodać że telefon ma USB typu C.

Podsumowanie

Telefon myPhone HALO 4 LTE to zdecydowanie ewolucja w dobrym kierunku. Jest zdecydowanie lepszy i ładniejszy od poprzednika. Telefon działał bardzo dobrze i sprawnie. Telefon został wyceniony na 249 zł i biorąc pod uwagę jego cechy w tym kluczową czyli technologię 4G LTE. Osobiście przy wyborze, kupnie klasycznego telefonu komórkowego, wziąłbym telefon myPhone HALO 4 LTE pod uwagę.

(mw)

Powyższy tekst, publikacja dotycząca telefonu myPhone HALO 4 LTE powstał dzięki firmie mPTech. Ale bez żadnych sugestii, wpływu oraz wcześniejszego wglądu jak ta publikacja ma wyglądać. Testowany sprzęt został wypożyczony i zwrócony po określonym czasie. Portal halohalo.pl za publikację powyższego materiału nie otrzymał żadnego wynagrodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *