Zepp Z – klasyczny design w parze z technologią.

Zepp, profesjonalna marka specjalizująca się w cyfrowym zarządzaniu zdrowiem, zorganizowała dziś transmitowane na żywo w Internecie wydarzenie, aby ponownie zaprezentować Zepp E oraz przedstawić najnowsze urządzenie noszone tej firmy, smartwatch Zepp Z. Inspirowany designem klasycznych zegarków, Zepp Z zgrabnie łączy w sobie tradycyjne wykonanie i materiały wysokiej jakości, co czyni z niego elegancki smartwatch klasy premium. Zepp Z pozwala użytkownikowi przejąć kontrolę nad swoim samopoczuciem fizycznym i psychicznym oraz poprawić jakość życia.

Współczesny klasyk dzięki designowi klasy premium

Wykonano go z jednego kawałka polerowanego stopu tytanu, dzięki czemu Zepp Z jest niezwykle lekki i wyjątkowo wytrzymały. Natomiast powłoka NTC nanotech powoduje, że jest odporny na rysy i zadrapania. Gładka faktura i luksusowy wygląd pokrętła wskazówek oraz grawerowana tarcza i przyciski sprawiają, że obsługa zegarka jest niezwykle intuicyjna.

Dzięki funkcji Always-On Display [1], Zepp Z pozwala błyskawicznie sprawdzać godzinę, a wygodny przycisk Health Key [2] zapewnia natychmiastowy dostęp do ulubionych wskaźników zdrowotnych. Wyświetlacz o rozdzielczości 326 ppi odzwierciedla 100% przestrzeni barw NTSC i oferuje nadzwyczajny poziom szczegółowości.

Kompleksowy partner dobrego samopoczucia

Zepp Z monitoruje twoje parametry zdrowia 24/7 dzięki zaawansowanej technologii sztucznej inteligencji i danych biometrycznych [3]. Sensor optyczny BioTracker™ 2.0 PPG monitoruje tętno [4] i generuje raporty o podwyższonym tętnie.

Poziom saturacji krwi (SpO2) [5] to użyteczny parametr zdrowotny, którego poziom Zepp Z potrafi zmierzyć na twoim nadgarstku.

Aby lepiej zrozumieć twoje parametry biometryczne, Zepp Z obsługuje system oceny parametrów zdrowotnych PAI™ Health Assessment System [6], który zamienia twoje dane dotyczące tętna, aktywności i inne pomiary w pojedynczą intuicyjną wartość.

Zepp Z monitoruje także przebieg snu w fazach snu głębokiego, płytkiego i REM [7], jak również czas wybudzenia i popołudniowe drzemki pomiędzy godziną 11 a 18 i interpretuje ich cechy charakterystyczne, obliczając ogólną ocenę jakości snu.

Zepp Z monitoruje poziom stresu, wykorzystując do tego specjalnie opracowane algorytmy.

Zepp Z
Twój inteligentny towarzysz i asystent ćwiczeń

Ustawienia sportowe czasu rzeczywistego monitorują twoje tętno podczas większości rodzajów ćwiczeń, przekazując powiadomienia dotyczące poziomów i etapów ćwiczeń oraz stref tętna podczas wysiłku [8]. Kiedy jesteś w ruchu i chciałbyś posłuchać muzyki, Zepp Z pozwala ci włączać twoje ulubione utwory z telefonu.

Bateria Zepp Z pozwala na ponad dwa tygodnie typowego użytkowania [9] i więcej niż 30 dni [10] w przypadku korzystania jedynie z funkcji podstawowych.

Kiedy masz na sobie Zepp Z, możesz wydawać polecenia głosowe Aleksie [11] na telefonie komórkowym w celu kontroli urządzeń smart home, ustawiania alarmów i liczników, sprawdzania pogody i korzystania z innych funkcji. Wbudowany asystent głosowy offline [12] obsługuje także 58 poleceń głosowych do interakcji z Zepp Z, dzięki którym zachowasz kontrolę w każdym miejscu i czasie.

Zepp – zawsze przy tobie

Marka Zepp powstała w Dolinie Krzemowej w 2010 r. i szybko stała się pierwszym wyborem dla sportowców chcących poprawić swoje wyniki. Dziś Zepp otwiera nowy rozdział w swojej działalności. W 2020 r. misją firmy jest wspieranie zdrowia oparte na wierze w to, jak technologia w służbie człowieka może przyczynić się do naszego samodoskonalenia oraz na świadomości potencjału bazujących na sztucznej inteligencji rozwiązań z dziedziny internetu rzeczy. Zepp nieprzerwanie rozwija nowe technologie, urządzenia i aplikacje, które ułatwiają użytkownikom zarządzenie własnym zdrowiem.

Sama aplikacja Zepp, stanowiąca platformę zarządzania osobistym dobrostanem, łączy się również z urządzeniami siostrzanej marki Amazfit, która stanowi uzupełnienie oferty w zakresie markowych inteligentnych zegarków, opasek i innych urządzeń noszonych obsługujących usługi w chmurze.

Wyposażony w lekką i wykonaną w jakości premium metalową obudowę, funkcje cyfrowego zarządzania zdrowiem i łatwo modyfikowalną tarczę, smartwatch Zepp Z zostanie udostępniony na oficjalnej stronie Zepp (www.zepp.com) za cenę startową 349 USD.

[1] „Always-On Display” to funkcja, która pozwala zegarkowi na wyświetlanie informacji systemowych, gdy ekran jest włączony oraz czasu, gdy jest wyłączony. Aby włączyć tę funkcję, należy ręcznie ustawić tryb AOD.

[2] Obsługiwane w ramach aktualizacji zdalnej. Funkcja Health Key może być uruchomiona jedynie, gdy zegarek wyświetla ekran główny. Można dostosować przycisk w celu pomiaru tętna, SpO2 lub poziomu stresu.

[3] Produkt ten nie jest wyrobem medycznym. Dane i wyniki badań służą wyłącznie celom referencyjnym i nie mogą być wykorzystywane do diagnostyki lekarskiej lub monitorowania parametrów medycznych.

[4] 24-godzinne wykrywanie tętna wymaga, aby użytkownik ustawił i włączył funkcję „heart health detection” (wykrywanie zdrowia serca); 24-godzinne monitorowanie tętna obsługiwane jest przez aplikację, a wartość minimalną można ustawić na 1 minutę; funkcja ta nie może być używana do celów medycznych ani jako podstawa diagnostyki lekarskiej. Wyniki przedstawiono wyłącznie w celach referencyjnych. Jeśli nie czujesz się dobrze, skontaktuj się z placówką medyczną.

[5] Poziom SpO2 może wpływać na poziom tlenu w różnych organach. Jeśli poziom jest zbyt niski, mogą wystąpić zawroty i bóle głowy, a nawet atak serca. Produkt ten nie jest wyrobem medycznym. Dane pomiarowe służą wyłącznie celom referencyjnym i nie mogą być stosowane do przeprowadzenia profesjonalnej diagnozy lub monitorowania jakichkolwiek chorób. Dokładność pomiaru może być obniżona w przypadku kontaktu czujnika ze skórą wytatuowaną, barwioną lub o ciemnej karnacji. Podczas pomiaru SpO2 należy utrzymywać rękę nieruchomo.

[6] Badanie HUNT Fitness Study wskazuje, że osoby, które utrzymują wynik PAI™ na poziomie 100 lub wyższym są mniej narażeni na nadciśnienie, choroby serca i cukrzycę typu 2. Badanie HUNT Fitness Study: Badanie prowadzone było przez prof. Ulrika Wisloffa ze Szkoły Medycznej Norweskiego Uniwersytetu Naukowo-Technicznego. Trwało ponad 35 lat i obejmowało 230 tys. uczestników.

[7] Faza szybkich ruchów gałek ocznych, czyli REM, to podstawa normalnego rytmu biologicznego i funkcji życiowych u ssaków. Zajmuje około 20-25% czasu snu danej nocy. Charakteryzuje się szybkimi ruchami gałek ocznych, niską amplitudą i mieszaną częstotliwością aktywności EEG oraz rozluźnieniem napięcia mięśniowego. W celu monitorowania fazy REM, należy włączyć tryb asystenta snu i monitorowania tętna.

[8] Nie dotyczy ćwiczeń pod wodą.

[9] Warunki badania: Monitorowanie tętna i snu włączone, pomiar SpO2 dwa razy w ciągu doby. Codziennie ekran włącza się, wyświetlając 150 komunikatów, a użytkownik za każdym razem podnosi nadgarstek w celu sprawdzenia 30 razy. Inne czynności trwają za każdym razem nie dłużej niż 5 minut. Użytkownik ćwiczy trzy razy w tygodniu, za każdym razem biegając przez 30 minut, z włączonym GPS. Czas pracy baterii zależy od szeregu czynników i w rzeczywistych warunkach może nieznacznie odbiegać od wartości nominalnej.

[10] Czas pracy baterii odnosi się do następujących warunków: wyłączony Bluetooth, monitorowanie tętna i inne funkcje. Użytkownik podnosi nadgarstek, włączając ekran 100 razy w ciągu dnia. Czas pracy baterii zależy od szeregu czynników i w rzeczywistych warunkach może nieznacznie odbiegać od wartości nominalnej.

[11] Alexa będzie obsługiwana w ramach zdalnej aktualizacji. Alexa nie będzie dostępna we wszystkich krajach/regionach. Aby zobaczyć wszystkie dostępne kraje/regiony, obsługiwane języki oraz sposób aktywacji i korzystania z funkcji Alexa na zegarku Zepp Z, przejdź do strony support.zepp.com.

[12] Asystent głosowy offline obsługuje tylko polecenia głosowe w języku angielskim.

źródło: Zepp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.