ESET Cloud Office Security – zaawansowana ochrona

Firma ESET, światowy lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, wzbogaciła swoją ofertę o ESET Cloud Security. Rozwiązanie do ochrony poczty e-mail i danych w chmurze w ramach usługi Microsoft 365.

Usługa Microsoft 365 jest wykorzystywana przez firmy na całym świecie, które coraz częściej decydują się prowadzić swoją aktywność biznesową wokół rozwiązań chmurowych. Jako że już 84 procent organizacji korzysta lub deklaruje chęć korzystania z Microsoft 365 (na podstawie danych instytutu Gartnera), kluczowe staje się zapewnienie im niezbędnej ochrony. ESET Cloud Office Security stanowy odpowiedź na te potrzeby. Chroniąc firmy przed złośliwym oprogramowaniem i atakami rozprzestrzeniającymi się za pomocą poczty e-mail.

ESET Cloud Security wprowadza dodatkową warstwę ochrony dla poczty e-mail w usłudze Microsoft 365. Łącząc funkcje filtra antyspamowego, ochrony przed phishingiem oraz ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Produkt chroni firmy przed wirusami i innymi zagrożeniami, a także minimalizuje negatywny wpływ niechcianych wiadomości na ich funkcjonowanie.

Dodatkowo ESET Cloud Office Security monitoruje wszystkie nowe i zmodyfikowane pliki, pojawiające się na firmowym dysku OneDrive. W ten sposób potencjalne zagrożenia wykrywane są natychmiast, zanim wyrządzą szkody i rozprzestrzenią się na inne urządzenia w organizacji. Całością można zarządzać z poziomu wygodnej konsoli chmurowej.

­­- Praktycznie wszystkie firmy na świecie komunikują się za pomocą wiadomości e-mail, podczas gdy w dalszym ciągu jest to jeden z najczęstszych wektorów ataku wykorzystywanych przez cyberprzestępców. Właśnie dlatego wzbogaciliśmy naszą ofertę o ESET Cloud Office Security. Rozwiązanie, które pomoże chronić niezliczone organizacje oraz ich cenne dane. Skuteczne zabezpieczenie poczty e-mail oraz przestrzeni w chmurze jest dziś kluczowe z perspektywy cyberbezpieczeństwa w biznesie. Natomiast bez solidnej podstawy w postaci ochrony przed wirusami firmy stanowią łatwy cel dla kryminalistów.  – komentuje Ján Brunovský, product manager w ESET.

Zalety rozwiązania ESET

Ochrona przed spamem

Dzięki wykorzystaniu udoskonalonego, nagradzanego mechanizmu zabezpieczeń o zwiększonej wydajności, ten kluczowy komponent filtruje spam, chroniąc skrzynkę pocztową użytkownika przed niepożądanymi wiadomościami e-mail.

Ochrona przed phishingiem

Ten komponent uniemożliwia użytkownikom dostęp do serwisów WWW znanych jako źródła ataków phishingowych. Wiadomości e-mail mogą zawierać odnośniki do phishingowych serwisów WWW. ESET Cloud Office Security przeszukuje zawartość i tematy wiadomości przychodzących pod kątem takich odnośników (adresów URL). Następnie weryfikuje je ze stale aktualizowaną bazą znanych serwisów phishingowych.

Ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem

Ten komponent skanuje wszystkie przychodzące wiadomości e-mail i załączniki, jak również wszystkie nowe i zmodyfikowane pliki. Dzięki temu skrzynki pocztowe użytkowników są wolne od szkodliwego oprogramowania i nie rozprzestrzenia się ono w chmurowej pamięci masowej na różnych urządzeniach.

Menedżer kwarantanny

Administrator może kontrolować obiekty trafiające do kwarantanny i decydować o tym, czy mają zostać usunięte, czy udostępnione. Ten składnik umożliwia łatwe zarządzanie wiadomościami e-mail i plikami poddanymi kwarantannie przez nasz produkt zabezpieczający. Ponadto administrator może pobrać elementy poddane kwarantannie i przeanalizować je lokalnie za pomocą innych narzędzi.

Automatyczna ochrona

Po aktywowaniu tej opcji administrator ma pewność, że nowi użytkownicy tworzeni w usłudze Microsoft 365, będą automatycznie chronieni. Bez konieczności dodawania ich osobno w konsoli.

Powiadomienia

Powiadomienia znacznie zwiększają efektywność administratorów, dzięki wyeliminowaniu konieczności ciągłego sprawdzania panelu kontrolnego. W przypadku wykrycia przez ESET Cloud Office Security nowej podejrzanej aktywności program może wysłać wiadomość e-mail do administratorów lub użytkowników w celu natychmiastowego powiadomienia ich o zagrożeniu.

źródło: eset

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *