VivoBook S14 i S15 nowe laptopy od Asusa

ASUS przedstawia parę ultramobilnych laptopów VivoBook S14 i VivoBook S15. Są one wyposażone w nowatorski dodatkowy ekran dotykowy ASUS ScreenPad™ 2.0 zwiększający produktywność. Oferowane są w trzech wyjątkowych wariantach kolorystycznych, wnosząc nutkę indywidualności do segmentu komputerów mobilnych, co z pewnością docenią młodsi użytkownicy. Elegancka obudowa z metalu charakteryzuje się wyjątkowym designem, a zawias ErgoLift gwarantuje wysoki komfort podczas pisania.Laptopy VivoBook S dysponują ekranem NanoEdge o wyjątkowo smukłych ramkach ze wszystkich czterech stron, które zapewniają im bardziej kompaktowe rozmiary. Użytkownik może cieszyć się immersyjnymi wrażeniami dzięki uzyskaniu stosunku wielkości ekranu do obudowy dochodzącego do 88%. W maksymalnej konfiguracji laptopy wyposażono w procesory Intel® Core™ i7, niezależne karty graficzne NVIDIA® GeForce® MX250. A ponadto dyski SSD PCIe® o pojemności do 1 TB. Są to pierwsze laptopy VivoBook, które wyposażono w kamerę internetową na podczerwień (IR) oraz kartę Wi‑Fi 6 (802.11ax).

Lepsza produktywność ze ASUS ScreenPad 2.0
VivoBook S14

VivoBook S14 i VivoBook S15 to pierwsze modele z tej serii wyposażone w rozwiązanie ScreenPad 2.0. Najnowszą wersję nowatorskiego dodatkowego ekranu dotykowego, który zwiększa produktywność i ulepsza ogólne wrażenia użytkownika podczas korzystania z laptopa. Napędzany nowym oprogramowaniem ScreenXpert, ScreenPad 2.0 dysponuje teraz większym ekranem dotykowym o przekątnej 5,65 cala, który oferuje wiele nowych funkcji. Zawiera on cały zestaw przydatnych dedykowanych programów ASUS służących zwiększeniu produktywności. Quick Key (przycisk szybkiego wyboru) pozwala na zautomatyzowanie i wykonywanie za jednym stuknięciem kompleksowych sekwencji poleceń klawiszowych. Aplikacja Handwriting umożliwia rozpoznawanie pisma ręcznego. Natomiast Number Key pozwala na szybkie wprowadzanie danych liczbowych.

Interfejs przeprojektowano i teraz przypomina on te znane ze smartfonów. Przez co jest bardziej intuicyjny i przyczynia się do zwiększenia wygody użytkowania. Także zewnętrzni deweloperzy mają możliwość wykorzystywania interfejsu ASUS API w celu zoptymalizowania swojego oprogramowania pod kątem rozwiązania ScreenPad. Zastosowane komponenty pozwoliły na zwiększenie efektywności energetycznej w porównaniu do poprzedniej generacji. A to przekłada się na 2,5 raza dłuższy czas pracy baterii podczas korzystania ze ScreenPada.

Wzornictwo zrywające z konwencjami

Oba laptopy VivoBook S14 i VivoBook S15 mają metalową obudowę dostępną w wariantach wykończenia Moss Green, Punk Pink oraz Transparent Silver. Przy czym każda wersja kolorystyczna posiada także uzupełniające akcenty, co zapewnia komputerom przykuwające uwagę wzornictwo w stylu color‑blocking. Na przykład inspirowany barwami natury wariant Moss Green został świetnie dopełniony akcentami w kolorze Energetic Orange. W ich designie można również dostrzec interesujące detale, takie jak otwory nawiązujące kształtem do splotu skośnego przeznaczone na głośniki i do wentylacji, które znajdują się na spodzie obudowy.

VivoBook S14

Zastosowanie w laptopach VivoBook S14 i VivoBook S15 ekranu NanoEdge pozwoliło na zmniejszenie obudowy do kompaktowych rozmiarów. Komputery te ważą odpowiednio jedynie 1,4 kg i 1,8 kg, dlatego bez problemu zabierzemy je do torby na ramię lub plecaka. Są one idealnymi towarzyszami dla wszystkich tych użytkowników, którzy stale są w drodze i w podróży.

Funkcje przyjazne dla użytkownika

Ekran NanoEdge zapewnia modelom VivoBook S14 i VivoBook S15 ramki o grubości do 5,2 mm i stosunek ekranu do obudowy na poziomie 88%. Zawias ErgoLift podnosi klawiaturę o 3,5°, aby zagwarantować użytkownikom wyższy komfort podczas pisania, a jego jednoczęściowa konstrukcja przekłada się na większą trwałość i dłuższą żywotność.

VivoBook S14

Karta Wi‑Fi 6 (802.11ax) oferuje superszybkie połączenia sieciowe – nawet 3 razy szybsze niż sprzęt pracujący w standardzie Wi-Fi 5 (802.11ac). Wbudowana kamera internetowa na podczerwień umożliwia logowanie za pomocą rozpoznawania twarzy. Zaawansowane technologie biometryczne płynnie współpracują tutaj z usługą Windows Hello, pozwalając użytkownikowi wybudzać swojego laptopa i logować się do niego tylko za pomocą spojrzenia. Dodatkowo układ dźwiękowy certyfikowany przez Harman Kardon zapewnia wysoką jakość dźwięku i ogromne bogactwo detali dla wrażeń audio najwyższej klasy.

Celebrując wyjątkowość

Laptopy Vivobook S14 i S15 oferowane są wraz z naklejkami z wyjątkowymi wzorami, które świetnie pasują do pięciu wariantów kolorystycznych serii Vivobook. Dzięki temu, już od samego początku możemy spersonalizować swojego nowego laptopa.

źródło: asus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *