RecenzjeSmartfony i Telefony KomórkoweSmartwatche, Tablety, Urządzenia i Akcesoria GSMTelekomunikacja

TP-Link KL110 i KL130 – żarówki sterowane aplikacją.

TP-Link bardzo prężnie rozwija swoją ofertę urządzeń Smart Home. Jakiś czas temu poszerzył ją o dwie nowe żarówki – KL110 i KL130.  KL110 to żarówka led ze ściemniaczem natomiast KL130 to żarówka led ze zmiennymi kolorami. Obie mają taki sam pobór mocy : do 10W, oraz moc światła: do 800l. Żarówka KL110 posiada temperaturę barwową 2700K, natomiast w KL130 możemy ją sami sobie ustawić w zakresie od 2500K do 9000K.

Żarówki po wyjęciu z opakowania oprócz troszkę większej wagi właściwie niczym szczególnym nie różnią się od innych żarówek led. Wyglądają zgrabnie i solidnie a ich jakość wykonania nie budziła moich żadnych zastrzeżeń. W celu wykorzystania pełnych możliwości żarówek, wystarczy pobrać na telefon lub tablet aplikację KASA (dostępna na Androida lub iOS) i połączyć je z siecią WiFi. Połączenie i uruchomienie jest banalnie proste. Wszystko odbywa się krok po kroku.

Po zakończeniu instalacji wygodnie sobie siadamy w fotelu lub na kanapie a wszystkie parametry żarówek są już dostępne na naszym telefonie lub tablecie. Sama aplikacja jest bardzo intuicyjna i przyjazna dla użytkownika. W zależności od żarówki, nastroju lub tego co akurat robimy wybieramy jasność oświetlenia lub oświetlamy pomieszczenie kolorami, które nam akurat w danym momencie odpowiadają. Wszystko można poustawiać i zapisać na konkretne godziny, dni, tworzyć harmonogramy oświetlenia nawet na czas jak nas nie ma w domu. Dzięki tym żarówkom można stworzyć w domu klimat idealny na każdą okazję. Oczywiście żarówki możemy już włączać lub wyłączać tylko samą aplikacją. Dla mnie piękna sprawa, szczególnie wieczorami gdy już przysypiałem i nie chciało mi się wstać żeby zgasić światło. Sięgałem wtedy po telefon, światło gasło i dobranoc:-) Jest też opcja jeżeli to kogoś interesuje śledzenia i zużycia energii.

Zabawa parametrami żarówek:

Zabawa kolorami:

Muszę przyznać, że jak zaproponowano nam test tych żarówek to na początku traktowałem je jako ewentualnie ciekawe gadżety na krótką chwilę. Ale już na koniec, szkoda mi było je zwracać z powrotem. I chętnie pozostawiłbym obie w swojej lampie sufitowej na zawsze. Moim zdaniem i w moim odczuciu świetne żarówki.

Z tego co widziałem, to na obecną chwilę zarówno KL110 jak i KL130 dostępne są już w cenach poniżej 100 zł za szt. Obie objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta.