Sony wygrywa XVI Red Dot Design Awards

Nagrody Red Dot Design Awards to jedne z najważniejszych i najbardziej prestiżowych na świecie nagród dla designu produktowego.

Są przyznawane przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w niemieckim Essen. W roku 2016 jury konkursowe otrzymało 5.200 zgłoszeń z 57 krajów, co jest potwierdzeniem znaczenia tych nagród w świecie designu i komunikacji.

Sony otrzymało dwie nagrody Red Dot Best of the Best ‒ Najlepszy z Najlepszych! W tej kategorii dziewięć kryteriów wyboru obejmuje szeroki zakres ocen, począwszy od stopnia innowacji, oceny jakości designu, funkcjonalności i kryteriów ekologicznych, a skończywszy na uznaniu dla przełomowej, przemyślanej i przyjemnej estetyki. Wyróżniono aparat kompaktowyDSC-RX1RM2 oraz głośnik LSPXS1.

W 2016 roku Sony otrzymało również 16 nagród w dziedzinie “Design Produktu” dla wielu swoich urządzeń, w tym dla smartfonów: Sony Xperia Z5 Premium i Sony Xperia Z5, a także dla Xperii M4 Aqua oraz nieobecnej na polskim rynku Xperii C5 Ultra. Wyróżniono także design głośnika BSP10 i słuchawek SBH70.

Od momentu powstania w 1946 roku Sony wciąż wyznacza kierunki rozwoju rynku elektroniki poprzez innowacyjność, stymulowanie postępu technologicznego i zmian w sposobie wykorzystywania technologii przez użytkowników.

Podstawą osiągnięć marki jest również niekończące się zaangażowanie w tworzenie stylowego i funkcjonalnego designu, stawiającego konsumenta w centrum zainteresowania. Po raz pierwszy zyskało to uznanie w roku 2000, gdy Sony otrzymało nagrodę Red Dot Design Team of the Year.

Przez 63 lata istnienia konkurs Red Dot Design Awards stał się jednym z największych i najbardziej znanych konkursów wzornictwa produktowego. Nagrody honorują najlepszych we wzornictwie z całego świata. W tym jury Red Dot Awards doceniło innowacyjne produkty naszej firmy, przyznając jej w sumie 18 nagród.