NewsTech

Sony i Lega Serie A ponownie nawiązały współpracę na finał Coppa Italia

Firma Sony odnowiła współpracę z włoską Lega Serie A, tym samym wsparła produkcję największego wydarzenia piłkarskiego we Włoszech, finału Coppa Italia Frecciarossa w Rzymie, przy użyciu innowacyjnych technologii.

W tegorocznym piłkarskim finale Coppa Italia Frecciarossa we Włoszech, Lega Serie A wykorzystała najnowocześniejsze kamery i systemy technologiczne Sony. Wysokiej jakości sprzęt pozwalał dzielić się dramaturgią i emocjami jakie panowały na stadionie, w sposób jaki nigdy wcześniej nie był widziany.

Finał Coppa Italia Frecciarossa 2024 wyłonił zwycięzcę 77. edycji najważniejszych włoskich rozgrywek piłkarskich, pomiędzy finalistami Atalantą i Juventusem, który odbył się 15 maja o godzinie 21:00 na legendarnym Stadio Olimpico w Rzymie.

To już trzeci rok z rzędu, w którym Lega Serie A i Sony realizują ujęcia finału Coppa Italia Frecciarossa, aby ocenić technologie strzeleckie zwiększając przy tym widowiskowość.  Silny duch współpracy zaowocował solidnym partnerstwem, które mobilizuje do wykorzystania nowych technik w wydarzeniach sportowych, aby zapewnić coraz to nowe emocje związane grą.

Na potrzeby tegorocznego finału, partnerstwo przerodziło się w zakrojoną na szeroką skalę operację filmową, wykorzystującą techniki i sprzęt kinematograficzny w celu podkreślenia dramaturgii, uwydatnienia szczegółów na ekranie i uchwycenia emocji w kluczowych momentach.

Wykorzystano następujące technologie: 

  • Konfiguracja LIVE kamery Sony VENICE 2  zapewniła w pełni kinowy wygląd obrazu, z kreatywnymi ujęciami zaprojektowanymi w celu podkreślenia głębi ostrości i uwydatnienia szczegółów kolorystycznych zza słupków bramki;
  • Kamera BURANO, używana na krawędzi boiska na gimbalu, rejestrowała z bliska emocje graczy i głębię boiska, wykorzystując wbudowany stabilizator obrazu i technologie automatycznego ustawiania ostrości;
  • Dramatyzm i emocje w tunelu zostały uchwycone za pomocą pełnoklatkowej kamery PTZ FR7-Sony z wymiennymi obiektywami.

Firma Sony zawsze przodowała w dziedzinie innowacji technologicznych, dlatego z radością wykorzystujemy jej wiedzę, doświadczenie i sprzęt w finale Coppa Italia Frecciarossa”, mówi Luisella Fusco – dyrektor ds. operacji medialnych i transmisji w Lega Serie A, organizator Coppa Italia Frecciarossa. „Coppa Italia Frecciarossa jest zawsze pełna akcji, a ponieważ ludzie oglądają ją na ekranach na całym świecie, bardzo ważne jest, abyśmy przekazali jak najwięcej dramaturgii ze stadionu. Dzięki zespołowi Sony i innowacyjnej technologii obrazowania zmieniamy treści sportowe, wykorzystując techniki zwykle stosowane w formatach rozrywkowych”.

Coppa Italia Frecciarossa to jedno z największych wydarzeń piłkarskich w Europie, więc angażowanie się w dostarczanie akcji kibicom na całym świecie jest naprawdę ekscytujące, a współpraca z Lega Serie A i ich partnerami to prawdziwa przyjemność„, mówi Koji Andachi, szef działu marketingu rozwiązań medialnych w Sony. „Nieustannie przesuwamy granice technologiczne, aby zapewnić widzom jak najlepsze wrażenia przed finałem i mamy nadzieję, że ta konfiguracja naprawdę oddaje emocje, dramatyzm i piękno gry”.

Źródło: Sony materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *