GSMRecenzjeSmartfony i Telefony Komórkowe

Neffos C9s od TP-Link w moich rękach.

Przeglądając sieć możemy natrafić na mnóstwo recenzji smartfonów, zarówno tych drogich,jak i tańszych. W moje ręce wpadł najnowszy smartfon od TP-Link, czyli Neffos C9s. Co może telefon, który kosztuje dziś mniej niż 400 zł? Spojrzę na niego okiem użytkownika, dla którego telefon służy przede wszystkim do komunikacji ze światem.

Neffos C9s jest dopracowany w każdym szczególe. Posiada idealne proporcje, a jego zaokrąglony tył telefonu zapewniają wygodę użytkowania.

neffos C9s

Zupełnie nowy 5,71-calowy ekran 19:9 typu Dewdrop daje łącznie 87% powierzchni ekranowej. Natomiast zastosowany w smartfonie panel dotykowy GFF zwiększa precyzję wprowadzania danych. Wymiary telefonu to: wysokość: 148,3 mm; szerokość: 72,3 mm; grubość: 8,85 mm oraz waga: 150 g. Telefon jest lekki i łatwo mieści się w dłoni.

neffos C9s

Tylny aparat 13MP z funkcją PDAF pozwoli ci utrwalić każdy moment dnia. Smartfon posiada funkcję inteligentnego rozpoznawania scenerii, dzięki czemu identyfikuje fotografowane obiekty, a także dobiera parametry zdjęcia. A to wszystko ma wpływ na doskonałą jakość. Przedni aparat ma rozdzielczość 5MP i 10-stopniowy tryb upiększania od Arcsoft. Zdjęcia wykonywane Neffosem C9s są wyraźne i naturalne.

Przykładowe zdjęcia wykonane Neffosem C9s:

Jakość dźwięku podczas rozmowy jest dobra, nic nie szumi i nie zniekształca głosu. Jeśli chodzi o słuchanie muzyki, czy oglądanie filmów dźwięk również pozostaje czysty.

neffos C9s

Natomiast do otwarcia slotu na karty SIM oraz kartę pamięci, musimy użyć szpikulca, który jest w zestawie. Po otwarciu wysuwamy szufladkę, do której możemy włożyć kartę NANO SIM oraz kartę microSD. Neffos C9s posiada 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, którą oczywiście możemy rozszerzyć za pomocą karty MicroSD do 128 GB.

Smartfon pracuje na systemie operacyjnym Android Pie (9.0). Wszystkie aplikacje zakupowe z jakich korzystam, działały bardzo dobrze. Granie w moje ulubione gry też nie stanowiło problemu.

W Neffosie C9s wykorzystano technologię TAS (Transmitting Antenna Switching), dzięki której mamy rozwiązany problem blokowania sygnału przy nieodpowiednim trzymaniu smartfona. Mogłam go trzymać jak tylko chciałam, a siła sygnału była cały czas bardzo dobra. Technologia różnorodności anten GSM zapewnia wysoką jakość połączenia, które pozostaje wyraźne i stabilne.

neffos C9s

Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii opartej na sztucznej inteligencji, smartfon rozpozna rysy twarzy, wykrywając aż 106 charakterystycznych punktów. Natomiasrt bezpieczeństwo takiego rozwiązania gwarantuje usługa TrustZone.

Wbudowana pojemna litowo – jonowa bateria 3000mAh pozwala na całodzienne korzystanie z urządzenia bez konieczności doładowywania. Nie musiałam obawiać się, że telefon padnie podczas oglądania ulubionych filmów, słuchania muzyki czy grania. 

Dzięki asystentowi informacji, asystentowi migracji i możliwości wyboru motywu kolorystycznego korzystanie ze smartfona jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze niż dotychczas.

Wyszukiwarka Neffos umożliwia szybki i prosty dostęp do różnych usług, takich jak wyszukiwanie, przeglądanie, sprawdzanie pogody czy najnowszych wiadomości.

Wystarczy przesunąć palcem po ekranie w prawo, aby natychmiast uzyskać informacje o pogodzie, nadchodzących wydarzeniach lub najnowszych wiadomościach.

Skanując kod QR, można szybko przenieść swoje dane, wiadomości, rejestr połączeń, zdjęcia, wideo, pliki czy aplikacje ze starego telefonu na nowy.

neffos C9s

W smartfonie mamy możliwość wyboru motywu kolorystycznego. Każda zakładka konsekwentnie zachowuje jeden motyw estetyczny. Odświeżone ikony są bogate w detale, jasne i wyraziste.

neffos C9s

Podsumowując uważamy, że jest to dobry smartfon dla osób, które potrzebują telefonu do podstawowych funkcji, takich jak dzwonienie, korzystanie z internetu, robienie zdjęć, korzystanie z wszelkiego rodzaju aplikacji mobilnych, czy też oglądania multimediów. W rezultacie mamy wszystko za niewielkie pieniądze.