Mercusys MW300D – tani router z modemem ADSL2+

Stworzona przez TP-Link budżetowa marka Mercusys poszerza swoje portfolio o router z wbudowanym modemem ADSL2+. Urządzenie Mercusys MW300D jest przeznaczone dla osób korzystających z dostępu do Internetu za pomocą łącza telefonicznego.

Mercusys MW300D to router WiFi pracujący w standardzie 802.11n, oferujący użytkownikom prędkości transmisji w sieci bezprzewodowej do 300Mb/s . Taka specyfikacja pozwala na jednoczesny streaming wideo w jakości HD na wielu tabletach, laptopach, telefonach i innych urządzeniach jednocześnie. Do podłączenia urządzeń kablowych służą trzy porty LAN. Dzięki obsłudze połączeń ADSL2+ oraz wbudowanemu portowi RJ11, router Mercusys MW300D można podłączyć bezpośrednio do kabla od operatora – do nawiązania połączenia z internetem nie jest wymagany dodatkowy modem. Urządzenie jest w pełni kompatybilne również ze starszymi standardami ADSL2/ADSL, przez co domownicy zyskują swobodę wyboru dostawcy usługi internetowej.

Mercusys MW300D
Mercusys MW300D

Za zasięg routera MW300D odpowiadają dwie zewnętrzne, do okólne anteny, które zapewniają dobry zasięg WiFi oraz wielokierunkowe nadawanie sygnału na powierzchni całego domu czy mieszkania.

Mercusys MW300D
Mercusys MW300D

Za bezpieczeństwo transmisji odpowiada szyfrowanie WPA2-PSK. Dla maksymalnej wygody użytkowników MW300D wyposażono w przycisk WPS, dzięki któremu łatwiej nawiążemy szyfrowane połączenie. Dodatkowym atutem urządzenia zwiększającym bezpieczeństwo danych w sieci lokalnej jest możliwość stworzenia odrębnej sieci WiFi dla gości.

Ponadto, dzięki intuicyjnemu interfejsowi konfiguracja routera trwa tylko kilka minut.

MW300D stworzono dla osób, które korzystają z usług operatora telekomunikacyjnego i łączą się z siecią poprzez kabel telefoniczny. Urządzenie objęto dwuletnią gwarancją, zaś jego cena nie przekracza 80 zł.

SPECYFIKACJA:
Ethernet Ports3 porty LAN 10/100 Mb/s1 port RJ11
PrzyciskiPrzycisk WPS/Reset
Zasilanie9 V/0,6 A
Wymiary (S X G X W)114 x 94 x 26 mm
Anteny2 * 3 dBi
Zawartość opakowania• Router/modem MW300D
• Zasilacz
• Kabel Ethernet
• Instrukcja szybkiej instalacji
• 2 kable telefoniczne RJ11
• Zewnętrzny splitter DSL
Standardy bezprzewodoweIEEE 802.11b/g/n 2,4 GHz
Częstotliwość pracy2,4 – 2,4835 GHz
Prędkość transmisji300 Mb/s w paśmie 2,4GHz
Moc transmisji<20 dBm (EIRP)
Funkcje transmisji bezprzewodowejWłączanie/wyłączanie transmisji bezprzewodowej
DHCPSerwer
Sieć dla gościSieć dla gości 2,4GHz
Bezpieczeństwo transmisji bezprzewodowejWPA-PSK / WPA2-PSK

źródło: mercusys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *