NewsTech

Emitel i CDA uruchamiają pierwszy sklep e-commerce na HbbTV

Emitel i CDA zawarły umowę na rozszerzenie świadczonych dotychczas przez operatora dodatkowych usług w multipleksie ósmym. W efekcie, oferta CDA w HbbTV na MUX-8 została wzbogacona o sklep Kapitan.pl – pierwszą tego typu usługę na platformie Naziemnej Telewizji Cyfrowej. 

Współpraca Emitel i CDA trwa od marca 2023 roku – to wtedy na kanale 86. NTC uruchomiony został portal HbbTV z biblioteką VoD CDA. Teraz oferta dla widzów została rozszerzona o sklep z ubraniami i akcesoriami nawiązującymi do uniwersum kreskówek dla dorosłych „Egzorcysta” oraz „Kapitan Bomba”, zbudowany z wykorzystaniem HbbTV. Wersja online sklepu okazała się zakupowym fenomenem. Teraz „kapitan.pl” zyska dodatkową platformę i nowe pole eksploatacji za pośrednictwem NTC.

– Telewizja naziemna cieszy się bardzo dużą popularnością w Polsce. Kanały linearne wzbogaca oferta telewizji hybrydowej rozwijana na bazie technologii HbbTV. CDA dostrzegło ten potencjał w zeszłym roku i zdecydowało się uruchomić swój serwis dla widzów telewizji naziemnej, a rozszerzenie tej współpracy nieco ponad rok po jej inauguracji udowadnia, że obecność na MUX-8 przynosi naszym partnerom wymierne korzyści biznesowe. Uruchomienie w NTC pierwszego sklepu działającego w modelu biznesowym e-commerce pokazuje, że telewizja linearna wraz z usługami dodatkowymi ma ogromny potencjał, a jej atrakcyjność zarówno dla klientów, jak i odbiorców, jest wciąż bardzo duża  –powiedział Maciej Staszak, Wiceprezes Zarządu Emitel S.A.

Sklep Kapitan.pl został uruchomiony 14 maja br. i jest dostępny na kanale 87. naziemnej telewizji cyfrowej. Multipleks ósmy zarządzany przez Emitel ma dziś zasięg techniczny pokrywający około 95% powierzchni Polski.

Naziemna telewizja cyfrowa oferuje szeroki wybór kanałów całkowicie za darmo. Można oglądać programy edukacyjne, rozrywkowe i informacyjne. Obecnie w eterze dostępnych jest pięć ogólnopolskich multipleksów. Oferta kanałów telewizji naziemnej jest bardzo bogata, a niebawem ma szansę się jeszcze powiększyć po rozstrzygnięciu przez KRRiT konkursu na dwa miejsca na ósmym multipleksie. Ponadto, aby uatrakcyjnić odbiór programów telewizyjnych na MUX-8, Emitel złożył do Prezesa UKE wniosek o zmianę standardu nadawania programów. Dzięki temu wszystkie kanały będą mogły być emitowane w standardzie HD – wniosek oczekuje obecnie na rozpatrzenie.

Źródło: Emitel materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *