Archer AX11000 od TP-Link to router dla graczy w standardzie WiFi 6

Lagi, wysoki ping, gubienie pakietów – to najczęstsze problemy, z którymi muszą zmierzyć się wszyscy gracze. W czasie rozgrywki połączenie zrywa się, przepustowość jest słaba, występują opóźnienia w przesyłaniu danych.

Rozwiązaniem tych problemów jest najnowszy router przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników Archer AX11000 od TP-Link. Urządzenie działa w najnowszym standardzie 802.11ax, nazywanym również WiFi 6.

Archer AX11000 posiada aż trzy pasma sieci bezprzewodowej o łącznej przepustowości 10756Mb/s. Do 4804Mb/s w paśmie 5GHz. Do 4804Mb/s w drugim paśmie 5GHz. A także do1148 Mb/s w paśmie 2,4GHz.

Archer AX11000
Archer AX11000

Dedykowane pasmo gamingowe (5GHz) sprawia, że można cieszyć się płynną grą, nawet kiedy inni użytkownicy obciążają łącze, oglądając filmy w rozdzielczości 4K czy pobierając duże pliki. Dzięki funkcji DFS, która automatycznie rozszerza dostępny kanał, istnieje możliwość korzystania z aktualnie najmniej obciążonego pasma. Natomiast Game Accelerator automatycznie wykrywa i optymalizuje ruch generowany przez gry, zapewniając wysoką prędkość sieci.

Technologia OFDMA

Dodatkowo, zastosowanie technologii OFDMA zwiększa przepustowość łącza i zmniejsza opóźnienia. Dzięki niej z jednego kanału (a jest ich, aż 12) może korzystać kilka urządzeń jednocześnie, bez zakłócania połączenia. MU-MIMO 4×4, mocny czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,8GHz wspierany przez trzy procesory pomocnicze oraz 1GB  pamięci RAM zapewniają najwyższą wydajność sieci. Dzięki tak mocnej specyfikacji, router może wykonywać wiele wymagających działań jednocześnie. Stałą siłę sygnału w każdym zakątku mieszkania oraz zlokalizowanie łączących się do routera urządzeń gwarantuje Beamforming, który zwiększa siłę sygnału nadawanego w ich kierunku oraz sprawia, że jest on bardziej wydajny.

Archer AX11000
Archer AX11000

AX11000 został wyposażony w 2,5Gb/s port WAN, odpowiadający za połączenie z Internetem. A także osiem gigabitowych portów LAN, które pozwalają na podłączenie do sieci przewodowych urządzeń takich jak komputery, konsole do gier czy telewizory smart, bez konieczności używania dodatkowego przełącznika. Router posiada także dwa porty USB 3.0 – typu A i typu C.

Archer został wyposażony w tzw. Game Protector oraz system HomeCareTM z wbudowanym antywirusem od TrendMicro, który zapewnia bezpieczeństwo sieci. Udoskonalony system zapewnia bezpieczne połączenie podczas grania online, a także skutecznie chroni domową sieć przed cyberatakami.

Archer AX11000

Konfiguracja oraz obsługa AX11000 są bardzo proste i intuicyjne. Odbywają się poprzez aplikację Tether, dostępną na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Routerem można zarządzać za pomocą Amazon Alexa. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej komendy głosowej, możliwe jest zaproszenie zaufanej osoby do sieci lub stworzenie odrębnej sieci dla gości. Z kolei dzięki IFTTT można zmieniać tryb w zależności od podłączonego wyposażenia gamingowego oraz otrzymywać powiadomienia o podłączeniu nowego urządzenia

Specyfikacja techniczna urządzenia:
  • Ultraszybkie połączenia Wi-Fi dla płynnych rozgrywek – Superszybki AX11000 to 12 pasm sieci bezprzewodowej. Do tego ponad 10 Gb/s: 4804 Mb/s (pasmo 5 GHz do gamingu) + 4804 Mb/s (5 GHz) + 1148 Mb/s (2,4 GHz).
  • Game Accelerator – Wykrywanie i optymalizacja ruchu generowanego przez gry zapewnia nieprzerwane wrażenia gamingowe.
  • Game Protector – System Homecare™ wspierany przez Trend Micro™ zabezpiecza konta i dokumenty.
  • Statystyki gry – Udoskonalony interfejs użytkownika umożliwia szybką analizę opóźnień, czasu gry i podziału zasobów sieciowych w czasie rzeczywistym.
  • Ultraszybkie połączenia przewodowe – 1 port WAN 2,5 Gb/s, 8 gigabitowych portów LAN oraz po jednym porcie USB 3.0 typu A i typu C.
  • Mocny procesor – Czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,8 GHz i 3 procesory pomocnicze zapewniają najwyższą wydajność sieci.
  • Wysoka wydajność – Technologia OFDMA zwiększa przepustowość łącza i zmniejsza opóźnienia.
  • Łatwa konfiguracja – Wystarczy połączyć się z routerem poprzez Bluetooth, aby w kilka minut skonfigurować urządzenie za pomocą aplikacji Tether.

Router Archer AX11000 jest już dostępny w sprzedaży i objęty zostały 3-letnią gwarancją.

źródło: tp-link

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *