Sony definiuje na nowo swoją wizję smartfonów prezentując flagowiec Xperia 1

Ten smartfon pobudza kreatywność w rozrywce dzięki niespotykanym dotychczas w branży mobilnej technologiom klasy profesjonalnej. Poznajcie Xperię 1!

Sony Mobile Communications (“Sony Mobile”) prezentuje nową wizję swoich smartfonów premium z najnowszym flagowcem, Xperią 1, posiadającą profesjonalny wyświetlacz Sony i prawdziwie kinowe technologie zawarte w pięknej, eleganckiej i potężnej formie.

• Pierwszy na świecie smartfon 4K OLED[1] z wyświetlaczem w formacie 21:9 CinemaWide™ (6,5 cala) i technologiami remasteringu HDR
• Po raz pierwszy na świecie Eye AF (autofokus wykrywający ludzkie oko) w smartfonie[2] z potrójnym obiektywem i możliwością robienia serii zdjęć do 10 klatek na sekundę z wykorzystaniem AF/AE, zapewniających precyzję ostrości i ekspozycji
• Profesjonalne ustawienia obrazu – Tryb Kreatora (‘Creator Mode’ – przestrzeń barw ITU-R BT.2020 i 10-bitowa głębia kolorów[3]) oraz nowa funkcja nagrywania kinowego Cinema Pro, inspirowana technologią CineAlta, idealna dla profesjonalnych twórców
• Wielowymiarowy dźwięk Dolby Atmos® pozwala uzyskać autentyczne wrażenia kinowe – opracowany wspólnie z  Sony Pictures Entertainment
• Efektywność w nowym stylu dzięki możliwości używania dwóch aplikacji jednocześnie na jednym, wyświetlaczu w formacie 21:9

– Mamy nową wizję marki Xperia, która dostarczy naszym klientom wrażeń, o jakich wcześniej nie marzyli – mówi Mitsuya Kishida, prezes Sony Mobile Communications. – Idziemy coraz dalej w poszukiwaniu innowacji. A nasza nowa Xperia prezentuje technologie z wieloma funkcjami profesjonalnej klasy, zapewniając nowy poziom kreatywności w rozrywce smartfonowej, który jest możliwy tylko z Sony.

xperia 1

WYPRÓBUJ MISTRZOWSKI WYŚWIETLACZ 21:9 CINEMAWIDE 4K HDR OLED

Możesz oglądać filmy w oryginalnym formacie trzymając w dłoni smartfon. A to dzięki wyświetlaczowi 21:9 CinemaWide 6.5” 4K HDR OLED.  Xperia 1 zapewnia proporcje obrazu kinowego i wierne odwzorowanie kolorów. Dzięki czemu oglądany film jest w pełni zgodny z pierwotnymi zamiarami twórców

Wyjątkowy wyświetlacz smartfonu wspomagany jest nagradzaną technologią telewizorów BRAVIA® od Sony. Procesor X1 dla urządzeń mobilnych zapewnia  remastering HDR (High Dynamic Range). Dzięki czemu można cieszyć się większą ilością kontrastu i kolorów we wszystkich oglądanych materiałach, także tych ściąganych z Internetu.

Sony Xperia 1 ma 10-bitową głębię tonalną z niezliczoną ilością kolorów która gwarantuje możliwość wyświetlania ogromnej palety przejść tonalnych. Xperia 1 pozwala zobaczyć głębsze odcienie czerni i sprawia, że kolory wyglądają bardziej naturalnie. Inspirowany reprodukcją kolorów znaną z Master Monitor od Sony, monitora używanego w największych hollywoodzkich studiach, nasz wyświetlacz posiada tzw. Tryb Kreatora (Creator mode), na którym zobaczysz filmy z dokładnością kolorystyczną odzwierciedlającą zamiary twórców. Wyświetlacz z oryginalną techniką przetwarzania obrazu wykorzystuje szeroką przestrzeń barwną TU-R BT.2020 oraz skalę barw DCI P3 ze standardem temperatury bieli lluminant D65.

ZANURZ SIĘ W WIELOWYMIAROWYM DŹWIĘKU DOLBY ATMOS®

Perspektywa oglądania filmów w wyjątkowo profesjonalnej jakości wzbogacona została przestrzennym dźwiękiem Dolby Atmos®, który dosłownie pozwala Ci zanurzyć się w doznaniach dźwiękowych z zapierającym dech w piersiach realizmem. Funkcja dostrajania dźwięku została przygotowana we współpracy z Sony Pictures Entertainment.

Dopełnieniem nowej jakości rozrywki na smartfonie jest nowe doświadczenie gamingowe. Panoramiczny wyświetlacz w formacie 21:9 zapewnia głębszy, niezakłócony widok całej gry. A Tryb Gracza poprawia wydajność i blokuje niechciane powiadomienia, pozwalając jednocześnie  nagrywać przebieg gry i wyszukiwać wskazówki w Internecie.

OPOWIADAJ HISTORIE DZIĘKI NAGRYWANIU KINOWEMU I PRECYZYJNYM ZDJECIOM

Z Xperią 1 użytkownik uzyskuje profesjonalną jakość w każdym zdjęciu dzięki zaawansowanemu, potrójnemu aparatowi (12MP), gotowemu na każdą sytuację i każde warunki oświetleniowe. Szerokokątny obiektyw 16mm do panoramicznych pejzaży. Wielofunkcyjny obiektyw 26mm oraz teleobiektyw 52mm (ekwiwalent dla 35mm).

Xperia 1 korzysta z dziedzictwa Sony ALPHA α, słynnego systemu aparatów z wymienną optyką, w postaci procesora obrazu dla urządzeń mobilnych  BIONZ X. Dedykowany algorytm wykorzystuje pierwszy na świecie system Eye AF (Auto Focus wykrywający oko) w smartfonie, aby ostrość była dokładnie ustawiona na oko. Pozwala również wykonać serię zdjęć do 10 klatek na sekundę z możliwością śledzenia AF/AE (Auto Focus i Auto Exposure), aby precyzyjnie ustawić ostrość i optymalną ekspozycję.

Z Xperią 1 można robić dużo lepsze zdjęcia w słabym oświetleniu dzięki jasnemu obiektywowi F1.6 i matrycy o dużym rozmiarze pojedynczego piksela 1.4μm i podwójnej fotodiodzie 2PD. W ten sposób nawet obiekty w pełnym ruchu nie będą rozmazane. Podczas gdy redukcja zakłóceń obrazu na surowych plikach RAW pomoże w uzyskaniu pięknych zdjęć bez cyfrowych szumów.

W efekcie współpracy z inżynierami z działu profesjonalnych cyfrowych kamer kinowych Sony, Xperia 1 podnosi poprzeczkę także w dziedzinie produkcji filmów.

Dzięki nowej aplikacji Cinema Pro możesz nagrywać filmy w kinowej jakości i wybierać spośród dedykowanych ustawień kolorystycznych. Stworzysz określony nastrój, wybierając jeden z ośmiu profili kolorystycznych. Dzięki czemu zamienisz swoje nagrania w pełne ekscytujących wrażeń filmowe opowieści. Możesz zrobić to wszystko w rozdzielczości 4K HDR, z prędkością 24 klatek na sekundę i w formacie 21:9. Tylko Sony jest w stanie wprowadzić tę wiodącą profesjonalną technologię do smartfonu. Xperia 1 wraz z aplikacją Cinema Pro pozwala na utrwalanie kadrów codziennego życia w kinowej jakości.

Oprogramowanie pozwoli również na uchwycenie zdjęcia w formacie 21:9 ze zrobionego filmu lub w trakcie jego powstawania z lub bez naniesionych profili kolorystycznych tzw. „Look”. Unikatowy, hybrydowy system optycznej stabilizacji obrazu SteadyShot™ z wyjątkowym algorytmem pozwala zarejestrować płynne i pozbawione drgań filmy.

ELEGANCKI I ERGONOMICZNY DESIGN W FORMACIE 21:9

Smartfon w formacie 21:9 cechuje minimalistyczny i ponadczasowy design, podkreślający wspaniałą jakość wyświetlacza. Smukły i piękny profil zapewnia dopasowanie smartfonu do każdej dłoni. Elegancka, metalowa ramka trwale spaja szkło Corning® Gorilla® Glass 6 z przodu i z tyłu smartfonu. A certyfikat wodoodporności na poziomie IP65/IP68[4] zabezpiecza przed zamoczeniem/zalaniem wodą, ale… ogniem już nie ?

FORMAT 21:9 ZWIĘKSZAJĄCY EFEKTYWNOŚĆ

Wyjątkowy wyświetlacz w formacie 21:9 zapewnia większą powierzchnię ekranu i jest idealny do używania dwóch aplikacji jednocześnie. Dzięki czemu użytkownik może widzieć i robić znacznie więcej niż dotychczas. Wyświetlacz można podzielić w łatwy sposób z poziomu funkcji Side sense, wykorzystując asystenta głosowego lub klikając w dedykowaną aplikacją na ekranie głównym urządzenia.

Smartfon świetnie wygląda i wprawia użytkownika w fantastyczny nastrój również dzięki swoim barwom dopasowanym do indywidualnego stylu. Na rynek trafią modele w kolorach: czarnym, fioletowym, szarym i białym.

ZASILANIE, DZIĘKI KTÓREMU ZAJDZIESZ DALEJ

Niezwykłą wydajność i ulepszoną sprawność osiągnięto dzięki wyposażeniu Xperii 1 w najnowszy, flagowy procesor Qualcomm® Snapdragon 855. Oferuje on szybką technologię transmisji danych Gigabit LTE, procesor szybszy o nawet  25% i grafikę o 40% w porównaniu do poprzednich wersji. A także Snapdragon Elite Gaming, umożliwiający swobodne korzystanie z aplikacji i gier intensywnie obciążających procesor.

Pojemna bateria 3330 mAh, w połączeniu z funkcjami typu Smart Stamina, Battery Care[5] i Xperia Adaptive Charging (funkcję ładowania adaptacyjnego), pomogą utrzymać energię w smartfonie przez cały dzień.

AKCESORIA

Wraz z Xperią 1 dostępna będzie seria nowych, opcjonalnych akcesoriów, w tym:

• Zestaw słuchawkowy Open-ear Stereo Bluetooth® SBH82D w luźnym stylu open-ear, który pozwala cieszyć się muzyką i rozmawiać przez telefon bezprzewodowo, a jednocześnie słyszeć dźwięki płynące z otoczenia.

• Osłona Style Cover Touch SCTI30 dostępna w dopasowanych kolorach. Wyposażono ją w przeźroczysty front, który umożliwia dostęp do wszystkich funkcji Xperii 1. Nawet, gdy osłona jest zamknięta.

DOSTĘPNOŚĆ

Smartfon Sony Xperia 1 z  systemem Android 9 Pie i będzie dostępna w Polsce pod koniec wiosny 2019 roku [6].

[1] Xperia 1 posiada 6,5-calowy wyświetlacz Ultra Wide 4K (1644 x 3840px) OLED High Dynamic Range (HDR). Zweryfikowane przez Strategy Analytics’ SpecTRAX w zakresie rozpowszechnionej specyfikacji wyświetlacza w ponad 14 000 smartfonów. Stan z dnia 8 lutego 2019 r.
[2] Aparat w Xperii 1 wyposażono w funkcję Eye AF (autofocus) potrafiącą rozpoznawać ludzkie oko  i w pełni zachować jego ostrość. Zweryfikowane przez Strategy Analytics’ SpecTRAX w zakresie rozpowszechnionej specyfikacji aparatu w ponad 14 000 smartfonów. Stan z dnia 8 lutego 2019 r.
[3] Wyświetlacz 8 bitową głębię kolorów wspiera wyświetlacz 2 bity oprogramowanie.
[4] Smartfon Xperia 1 jest odporny na wodę i kurz. Tak, więc bez problemu wytrzyma deszcz i mycie pod bieżącą wodą. Pamiętaj tylko, aby szczelnie zabezpieczyć wszystkie porty, używając dołączonych osłon. Urządzenia nie należy całkowicie zanurzać ani wystawiać na działanie wody morskiej, słonej, chlorowanej czy płynów takich jak napoje. Niedozwolone i niewłaściwe użytkowanie urządzenia spowoduje unieważnienie gwarancji. Urządzenie ma stopień ochrony IP65/68. Xperia 1 ma port USB bez zaślepki. Umożliwia on podłączenie i ładowanie smartfonu. Przed rozpoczęciem ładowania port ten należy dokładnie wysuszyć.
[5] Telefon ładuje się do 90%, a następnie czeka. Do 100% ładuje się tuż przed tym, gdy się budzisz.
[6] Czas i dostępność będą różnić się w zależności od rynku. 

źródło: sony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *