NewsTech

T-Mobile zaprasza na konferencję Women in Tech

Technologia to nowy styl życia – przekonuje T-Mobile i zaprasza na konferencję Women in Tech

Transformacja cyfrowa na dobre odmieniła świat i nic nie zapowiada, że jej tempo zwolni. Technologia przestaje dziś spełniać rolę wspomagającą, a staje się nowym stylem życia – sposobem na pracę, naukę spędzanie czasu i poznawanie świata. W tej rzeczywistości doskonale odnajdują się kobiety, które coraz śmielej wkraczają w świat Tech/IT. A ponieważ w T-Mobile na co dzień wspieramy kobiecy potencjał w technologii, to zostaliśmy partnerem głównym międzynarodowej konferencji Perspektywy: Women in Tech, która już w dniach 12-13 czerwca odbędzie się w Warszawie. 

Wirtualni asystenci i rozwiązania sztucznej inteligencji (AI) wspierające obsługę klienta, aplikacje pozwalające dobrać odcień szminki czy rozmiar spodni, urządzenia monitorujące postępy w treningach, smart domy z internetem prędkości 5G czy cyfrowy, immersyjny wymiar rozrywki – do tego już przywykliśmy. Technologia towarzyszy nam niemal na każdym kroku, tak mocno wrastając w naszą codzienność, że przestaje być jednym z naszych narzędzi, a staje się stylem życia – sposobem, w jaki pracujemy, uczymy i rozwijamy się, jak spędzamy czas wolny, jak poznajemy świat.

T-Mobile, jako lider branży telekomunikacyjnej, dostarcza nowoczesne rozwiązania technologiczne i usługi z misją, by służyły ludziom, by łączyły ich z tym, co dla nich ważne. Dynamiczny rozwój IT/tech i AI, pokazuje, jak niezwykle istotny jest sam proces tworzenia rozwiązań, które później kształtują naszą rzeczywistość – nasz styl życia, oraz kto w nim bierze udział. Bo technologia, aby działać zgodnie z ideą społecznej odpowiedzialności, musi czerpać z różnych punktów widzenia, by móc odzwierciedlać różnorodność naszego świata. Dlatego tak ważna w technologii jest partycypacja kobiet, które swoimi unikalnymi umiejętnościami dopełniają tę jeszcze do niedawna zdominowaną przez mężczyzn dziedzinę.

Żyjemy w czasach niezwykle dynamicznych, gdzie tempo wymiany informacji wyznacza rytm każdego dnia. Nowoczesne technologie pozwalają nam być stale w kontakcie, z tymi i tym, co jest dla nas ważne. Technologia oferuje mnóstwo pozytywnych, przynoszących benefity rozwiązań. Ale jej szybki rozwój, szczególnie AI, rodzi nowe pytania i obawy. W T-Mobile doskonale to rozumiemy, dlatego chcemy być dla naszych klientów zaufanym partnerem. Chcemy, żeby dzięki naszym rozwiązaniom, z entuzjazmem i poczuciem bezpieczeństwa, wchodzili w świat nowych technologii i czerpali z nich jak najwięcej korzyści – mówi Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska.

Technologia potrzebuje kobiet

Kobiety wkraczają do branży IT i telekomunikacji, ale wciąż jest ich jednak zbyt mało. Jako T-Mobile chcemy je wspierać, dostrzegając wagę i niezwykłą wartość różnorodności – zarówno wewnątrz, jak i poza naszą organizacją. Dlatego, w ramach naszej strategii DEI „Connected as one” podejmujemy działania promujące różnorodność, naszych pracowników szkolimy w obszarze inkluzywności oraz wdrażamy m.in. rozwiązania i programy mające na celu zrównanie liczby kobiet i mężczyzn na stanowiskach liderskich.  Już teraz kobiety stanowią ponad 40% kadry managerskiej T-Mobile. W listopadzie ubiegłego roku byliśmy także partnerem Uniwersytetu Sukcesu, który pomaga kobietom postawić pierwsze kroki w branży tech.

Zdecydowanie zgadzam się ze stwierdzeniem, że technologia to nowy styl życia. Technologie są obecne w życiu każdego z nas i dlatego tak ważne jest to, aby kreować możliwości rozwoju w branży dla każdego bez wyjątku. Bo potrzebujemy ambitnych, pomysłowych i różnorodnych ekspertów w tej dziedzinie, a płeć nie ma tutaj znaczenia. Na co dzień obserwuję w T-Mobile kobiety, które mają wspaniałe kompetencje i ogromny potencjał i pokazują, że w branży technologicznej radzą sobie bez najmniejszych problemów. – komentuje Dorota Kurpianowicz-Legutko, Członkini Zarządu, Dyrektorka Ds. Polityki Personalnej
w T-Mobile Polska.

W tym roku T-Mobile został głównym partnerem konferencji Perspektywy: Women in Tech, międzynarodowego eventu dla biznesu, profesjonalistek i studentek tworzących segment nowych technologii lub pragnących się w nim znaleźć.  Całe wydarzenie to nawet 10 tys. osób z kilkudziesięciu krajów, 300 sesji mentoringowych, 50 warsztatów i niezliczone okazje do inspiracji.

T-Mobile na Women in Tech – eksperci, warsztaty, mentoring i strefa T-Zone

Wśród tegorocznych uczestników będzie też silna reprezentacja T-Mobile. Na jej czele stanie Dominique Leroy, CEO Grupy Deutsche Telekom w Europie, która wystąpi z prelekcją o budowaniu zaufania w erze AI oraz w panelu dyskusyjnym na ten sam temat. Nasi przedstawiciele będą również obecni na career stage i tech stage oraz poprowadzą sesje mentoringowe i warsztaty. Przybyłych na miejsce ugościmy także w naszej wyjątkowej strefie T-Zone w stylu eco-chill, gdzie będą mogli doświadczyć atmosfery T-Mobile, poznać nasze technologie na rzecz środowiska oraz oddać stary telefon do recyklingu.

Serdecznie zachęcamy do dołączenia do wydarzenia. Do zobaczenia w świecie inkluzywnej technologii!

Źródło: T-Mobile materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *