T-Mobile i Orange nie zawodzą w nowym roku.

Portal RFBenchmark.pl opublikował pierwszy w nowym roku ranking operatorów komórkowych w  Polsce. Przedmiotem badania była jakość i szybkość Internetu mobilnego. Liderzy poszczególnych kategorii nie ulegli zmianie w porównaniu z poprzednim miesiącem. T-Mobile i Orange znowu najlepsi w swoich kategoriach. T-Mobile okazał się najlepszy w klasyfikacji średniej szybkości pobierania danych oraz wartości ping, a Orange wyprzedził rywali w kategorii średniej szybkości wysyłania danych.

Średnia szybkość pobierania danych: T-Mobile

W kategorii cieszącej się największą popularnością zwyciężyło T-Mobile z wynikiem 27,33 Mb/s. Pozostali konkurenci uzyskali zbliżone wyniki. Na drugim miejscu uplasowało się Orange (26,88 Mb/s), a trzecie miejsce zajął Play (25,3 Mb/s). Ostatni w klasyfikacji notowany był Plus z rezultatem 22,98 Mb/s.

Średnia szybkość wysyłania danych: Orange

Orange nadal prowadzi pod względem średniej szybkości wysyłania danych. Operator zakończył styczeń z wynikiem 15,05 Mb/s. Na drugim miejscu znalazł się Plus (14,22 Mb/s),  a ostatni na podium był Play (13,86 Mb/s). W słabszej kondycji niż konkurencja okazał się T-Mobile z wynikiem 13,5 Mb/s).

Najniższa wartość ping: T-Mobile

Drugie zwycięstwo w styczniowym rankingu odnotował T-Mobile, który uzyskał 37,56 ms w kategorii najniższej wartości ping. Za jego plecami znalazł się Play (40,23 ms). Trzeci stopień klasyfikacji przypadło w udziale Orange (42,13 ms). Ostatni  sklasyfikowany został Plus (43,71 ms).

Styczniowy ranking został przygotowany na podstawie 483490 pomiarów użytkowników aplikacji RFBENCHMARK.

źródło: rfbenchmark

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *