T-Mobile i Ericsson przekraczają 1Gb/s podczas demonstracji technologii LAA

  • T-Mobile wraz z Ericsson jako pierwsi na świecie zademonstrowali prędkość przekraczającą 1Gb/s przy użyciu 12 pasm częstotliwości w technologii LAA, czyli Licensed Assisted Access.
  • Demonstracja została przeprowadzona w laboratorium T-Mobile przy użyciu Systemu Radiowego Ericssson i sprzętu testowego Cobham Wireless.

 

T-Mobile i Ericsson przy użyciu 12 pasm częstotliwości w technologii Licensed Assisted Access LAA. Pierwszej na świecie przekraczającej próg prędkości 1 Gb/s na nielicencjonowanym paśmie widma.

Neville Ray, Chief Technology Officer w T-Mobile, mówi: „T-Mobile zbudował najszybszą w kraju sieć LTE, wprowadzając innowacje i wprowadzając na rynek nowe technologie dla naszych klientów. Ta technologia LAA bazuje na naszych wdrożeniach 4×4 MIMO i 256 QAM. I da klientom jeszcze większy dostęp do prędkości zbliżonych do gigabitów w 2018 roku. „

 

Fredrik Jejdling, Executive Vice President and Head of Networks w Ericsson powiedział: „Przełamanie symbolu 1 Gb/s oznacza, że komercyjne prędkości gigabitowe dla wielu użytkowników Internetu szerokopasmowego nie są dalekie od rzeczywistości. A to dzięki kluczowej roli naszej technologii LAA i MIMO. Jest to również przykład tego, jak innowacyjnie współpracujemy z partnerami. A to wszystko aby przesunąć granice technologii i osiągnąć nowe cele.”

Demonstracja została przeprowadzona w laboratorium T-Mobile w Bellevue w Waszyngtonie przy użyciu oprogramowania Ericsson Radio System i urządzenia testującego sieć TM500 firmy Cobham Wireless. Prędkości danych zostały osiągnięte poprzez połączenie kilku kluczowych technologii LTE. W tym 256 QAM, 4×4 MIMO i LAA, poprzez agregację dwóch licencjonowanych nośników i trzech nielicencjonowanych nośników.

Wykorzystanie tych technologii LTE w nielicencjonowanym widmie uzupełnia licencjonowane widmo i umożliwia większej liczbie operatorów osiągnięcie prędkości gigabitowych w swoich sieciach.

Wcześniejsza demonstracja LAA przeprowadzona została na 10 warstwach, osiągając prędkość pobierania do 1 Gbps. Rozszerzanie do 12 warstw umożliwia prędkości przekraczające 1 Gb / s.

Ericsson Radio 2205 daje operatorom możliwość wdrożenia LTE w nielicencjonowanym paśmie 5GHz w zewnętrznych mikrokomórkowych środowiskach. Korzystając z LAA, nielicencjonowane nośniki na tych urządzeniach mogą być łączone z licencjonowanymi nośnikami w mikrokomórkach lub pobliskich nadajnikach.

 

 

 

 

źródło: ericsson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *