Sony zdobywa siedem nagród EISA 2024
Sony zdobywcą siedmiu nagród w konkursie EISA 2024, w tym w kategoriach „Aparat roku” za korpus α9 III i „Smartfon dla twórcy” za smartfon Xperia 1 VI
Sony ma przyjemność poinformować, że jej jakość i innowacje ponownie zostały docenione w konkursie organizowanym przez stowarzyszenie EISA (Expert Imaging and Sound Association). Sony otrzymało łącznie siedem nagród, świadczących o dążeniu do innowacyjności i doskonałości produktów oraz do zapewniania użytkownikom jeszcze lepszych wrażeń. Jury wyróżniło między innymi aparat α9 III (w kategorii „Aparat roku”) i smartfon Xperia 1 VI (w kategorii „Smartfon dla twórcy”).
Organizowany co roku konkurs ma na celu uhonorowanie nowych produktów, które łączą najbardziej zaawansowane technologie i pożądane funkcje z wiodącymi w swojej klasie możliwościami i parametrami. Ich wyboru dokonuje zespół ekspertów z najpoważniejszych magazynów branżowych.
Oto nagrodzone produkty Sony:
- APARAT FOTOGRAFICZNY EISA 2024–2025: α9 III
- APARAT APS-C EISA 2024–2025: α6700
- TELEOBIEKTYW EISA 2024–2025: Sony FE 300 mm F2.8 GM OSS
- OBIEKTYW SZEROKOKĄTNY EISA 2024–2025: Sony FE 16–25 mm F2.8 G
- TELEOBIEKTYW ZMIENNOOGNISKOWY EISA 2024–2025: Sony FE 70–200 mm F4 Macro G OSS II
- SMARTFON DLA TWÓRCY EISA 2024–2025: Sony Xperia 1 VI
- RADIO SAMOCHODOWE EISA 2024–2025: Sony XAV-9550ES
Uzasadniając swój wybór, jurorzy konkursu EISA wskazali na następujące cechy naszych produktów:
APARAT FOTOGRAFICZNY EISA 2024–2025: α9 III
Wprowadzając korpus α9 III, Sony dokonało przełomu technologicznego. Model ten jest bowiem pierwszym aparatem fotograficznym z globalną migawką, która odczytuje wszystkie piksele w jednym momencie. Oznacza to, że do przeszłości należą już zniekształcenia powodowane przez migawkę postępową, odczytującą dane linia po linii. α9 III pozwala ponadto skrócić czas ekspozycji do 1/80 000 s. Nowością jest także możliwość synchronizowania lampy błyskowej ze wszystkimi czasami otwarcia migawki, co eliminuje problemy z migotaniem światła ze sztucznych źródeł. Podczas fotografowania sportu i szybkich akcji aparat umożliwia zdjęcia RAW w pełnej 24-megapikselowej rozdzielczości z niezrównaną szybkością 120 klatek na sekundę i automatycznym śledzeniem ostrości. Korpus α9 III ma także funkcję Pre-Capture, pozwalającą utrwalać obrazy z okresu do 1 sekundy przed naciśnięciem spustu migawki. Niewywołująca zniekształceń globalna migawka przynosi korzyści także autorom filmów. Umożliwia nagrywanie materiału w formacie 4K 60p (generowanego z obrazu 6K) oraz imponujących ujęć 4K 120p w zwolnionym tempie, bez przycięcia.
APARAT APS-C EISA 2024–2025: α6700
α6700 to najbardziej zaawansowany z aparatów APS-C Sony, przeznaczony dla pasjonatów fotografowania i filmowania. Model ten pokazuje, że format APS-C nadal ma przed sobą przyszłość. Jest wyposażony w najnowsze technologie autofokusa Sony, w tym zaawansowane wykrywanie obiektów czy szacowanie postaw i śledzenie osób. Nowy, 26-megapikselowy przetwornik obrazu umożliwia znacznie szybszy odczyt danych, co przekłada się na lepsze działanie systemu AF. Zmniejsza też zniekształcenia rolling shutter podczas fotografowania i filmowania z użyciem migawki elektronicznej. Jeśli chodzi o filmowanie, użytkownicy korpusu α6700 otrzymują szereg zaawansowanych rozwiązań pochodzących z kamer Sony Cinema Line, na przykład tryb zapisu 4K 120p. Doceniamy również większą niż w poprzednich modelach ergonomię, w tym powiększony, wygodniejszy uchwyt i dodatkowe elementy sterujące.
TELEOBIEKTYW EISA 2024–2025: Sony FE 300 mm F2.8 GM OSS
Sony FE 300 mm F2.8 GM OSS to jasny teleobiektyw do korpusów Sony z mocowaniem typu E, wyróżniający się bardzo dużą ostrością obrazu. Obiektywy tego typu od dawna cieszą się popularnością wśród autorów zdjęć sportowych i przyrodniczych, którzy potrzebują dużej ogniskowej, dużego otworu przysłony pozwalającego rozmywać tło oraz możliwości „zamrożenia” akcji poprzez skrócenie czasu migawki. Model Sony wyróżnia się najmniejszą wagą w tej klasie produktów. Jest niemal o połowę lżejszy od swoich typowych odpowiedników starszej generacji, a przez to wygodny w użyciu nawet podczas długotrwałych zdjęć z ręki. Po dodaniu telekonwertera 1,4× lub 2× staje się odpowiednikiem teleobiektywu 420 mm f/4 lub 600 mm f/5.6. Wciąż pozostaje wtedy niezwykle mały i lekki i utrzymuje fantastyczną jakość obrazu.
OBIEKTYW SZEROKOKĄTNY EISA 2024–2025: Sony FE 16–25 mm F2.8 G
Sony FE 16–25 mm F2.8 G to niezwykle uniwersalny model dla osób poszukujących szerokokątnego obiektywu, który dobrze sprawdzi się podczas fotografowania, nagrywania vloga i produkcji filmu. Wyróżnia go duża przysłona f/2.8 i wyjątkowo wysoka jakość optyki. Jest mniejszy, lżejszy i tańszy od najbardziej zaawansowanego modelu Sony FE 16–35 mm F2.8 GM II. Obiektyw pozwala robić zdjęcia z małej odległości i współpracuje z systemem kompensującym niestabilność kąta widzenia podczas regulacji ostrości. System AF z dwoma silnikami liniowymi pozostaje wydajny nawet podczas zdjęć z szybkością 120 kl./s. 11 krzywoliniowych listków przysłony pozwala uzyskać miłe dla oka, miękko rozmyte tło i kształtne krążki bokeh. Do atrakcyjności tego obiektywu dla szerokiego grona użytkowników przyczyni się ponadto pierścień przysłony z wyłącznikiem kliknięć oraz dokładne uszczelnienie na wypadek niepogody.
TELEOBIEKTYW ZMIENNOOGNISKOWY EISA 2024–2025: Sony FE 70–200 mm F4 Macro G OSS II
Kompaktowy teleobiektyw zmiennoogniskowy Sony FE 70–200 mm F4 Macro G OSS II imponuje zdolnością do wykonywania ujęć zbliżeniowych: pozwala odwzorowywać obraz w skali 1:2 w całym zakresie ogniskowych. Może być używany z telekonwerterami, a w parze z telekonwerterem 2× Sony SEL20TC umożliwia wykonywanie makrofotografii w skali 1:1. Mimo że jest mniejszy i lżejszy od poprzednika, ma taką samą jasność i zakres zoomu. Udoskonalona konstrukcja zapewnia imponującą ostrość i wyrazistość obrazu, znacznie szybszą pracę systemu AF i bardziej efektywną stabilizację. W rezultacie obiektyw doskonale nadaje się do zdjęć przyrodniczych, podróżniczych i portretowych, a także do makrofotografii. I chociaż jest przeznaczony do korpusów pełnoklatkowych, dzięki ergonomii i wygodzie bardzo dobrze sprawdzi się również na korpusach APS-C.
SMARTFON DLA TWÓRCY EISA 2024–2025: Sony Xperia 1 VI
Sony Xperia 1 VI zasługuje na miano najlepszego smartfonu dla twórcy ze względu na imponujące narzędzia do nagrywania filmów oraz przetwornik obrazu Exmor T do urządzeń mobilnych, mający duży potencjał dla fotografów. Użytkownik ma do wyboru trzy obiektywy: 16 mm, 25 mm z dodatkową ogniskową 48 mm oraz zmiennoogniskowy teleobiektyw z zoomem optycznym 85–170 mm i trybem makro. Wszystkie obiektywy są wyposażone w optykę ZEISS i technologię szacowania postawy człowieka. Tryb nagrywania filmów 4K HDR z szybkością do 120 kl./s pozwala uzyskać nadzwyczajny materiał o kinowej jakości. 6,5-calowy wyświetlacz OLED odświeżany z częstotliwością 120 Hz, procesor Snapdragon 8 Gen 3 i wystarczająca na dwa dni bateria o pojemności 5000 mAh nadają temu urządzeniu moc do realizacji wszystkich zadań multimedialnych, jakie można wymyślić.
RADIO SAMOCHODOWE EISA 2024–2025: Sony XAV-9550ES
Sony XAV-9550ES to wyjątkowy produkt audiowizualny do samochodu. Dzięki pojemnościowemu, dotykowemu ekranowi HD 25,7 cm (10,1″), dużej mocy i dynamice wzmacniacza oraz przewodowej i bezprzewodowej łączności ze smartfonem podróż staje się tak przyjemna, że mogłaby trwać bez końca.
Dalsze informacje o nagrodzonych produktach można znaleźć pod adresem www.sony.eu
Dalsze informacje o konkursie EISA Awards można znaleźć na stronie Awards | EISA – Expert Imaging and Sound Association
Informacja o EISA
EISA (Expert Imaging and Sound Association) to organizacja zrzeszająca obecnie 61 najpoważniejszych światowych magazynów specjalizujących się w elektronice użytkowej. Te czasopisma i serwisy internetowe regularnie publikują niezależne recenzje techniczne nowych produktów ze wszystkich kategorii elektroniki użytkowej. Członkowie stowarzyszenia pochodzą obecnie z ponad 30 państw, w tym USA, Kanady, Australii, Japonii, Hongkongu, Indii i krajów europejskich. Swoim doświadczeniem i wiedzą dzielą się na forum jednej lub kilku spośród sześciu grup eksperckich EISA obejmujących następujące kategorie: fotografię, urządzenia mobilne, sprzęt hi-fi, dźwięk w kinie domowym, urządzenia wyświetlające i obraz w kinie domowym oraz elektronikę samochodową.
Źródło: Sony materiały prasowe