NewsTech

Sony na festiwalu EnergaCamerimage 2023

31. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE rozpocznie się 11 listopada 2023r. w Toruniu.

Firma Sony wraca w roli sponsora festiwalu EnergaCamerimage 2023 i zaprezentuje praktyczne rozwiązania w zakresie zdjęć filmowych, organizacji pracy i postprodukcji. Wzorem ubiegłych lat zaprosi również na seminaria, podczas których autorzy zdjęć podzielą się swoimi doświadczeniami z kamerami VENICE 2 (wtorek, 14 listopada) i BURANO (czwartek, 16 listopada).

„Po raz kolejny mamy ogromną przyjemność zaprezentować, w jaki sposób pomagamy przesuwać granice kinematografii używając najnowszych technologii. – informuje Aleksander Bednarczyk, Regional Marketing Manager East, Pan-European Imaging Products & Solutions – Media Solutions, Sony B.V. – Podczas festiwalu zaprezentujemy całą rodzinę wysokiej klasy cyfrowych kamer filmowych CineAlta – w tym VENICE 2, VENICE Extension System Rialto 2 oraz naszą najnowszą kamerę filmową, BURANO. Dodatkowo, niektóre z prezentowanych na stoisku kamer będą w najnowszej, przedpremierowej wersji oprogramowania systemowego. Będzie też szeroka gama obiektywów E-Mount i profesjonalnych monitorów, w tym nasz flagowy model do postprodukcji, BVM-HX3110. W ramach stoiska partnerskiego pokażemy także ścianę – Crystal LED VERONA, która powstała w efekcie ścisłej współpracy z twórcami filmowymi.”

W panelach Crystal LED VERONA wykorzystano technologię Deep Black and Anti-Reflection Surface, która zapewnia głęboką czerń i antyodblaskowe właściwości wyświetlacza. Zapobiega ona pogorszeniu kontrastu światłem z sąsiadujących ze sobą paneli LED i pochodzącym z oświetlenia studyjnego, znacznie zmniejszając przy tym różnice w kontraście między obrazem na wyświetlaczu LED a występującymi przed nim na planie aktorami. To dzięki temu świat wirtualny i realny łączą się w najbardziej naturalny sposób. Idzie za tym redukcja czasu i kosztów.

Na stoisku Sony będzie dostępna najnowsza, wszechstronna, lekka i kompaktowa pełnoklatkowa kamera kinowa 8K – Sony BURANO. To pierwsza na świecie cyfrowa kamera filmowa z systemem mocowania PL z wbudowanym w korpus systemem stabilizacji obrazu. Po zdemontowaniu bagnetu PL kamera współpracuje z obiektywami z mocowaniem typu E pozwalając wtedy na użycie systemu Fast Hybrid Auto Focus z technologią rozpoznawania obiektów, doskonałą do nagrywania dynamicznych ujęć oraz pracy w stylu run&gun.

Na EnergaCamerimage nie zabraknie Sony VENICE 2która miała swoją światową premierę podczas 29. edycji festiwalu w 2021 roku. Praca z tą wyjątkową i docenianą przez twórców kamerą będzie tematem jednego z seminariów Sony. 

Sony zaprasza na seminaria:

14 listopada 2023 godz. 17:30 | CKK Jordanki, Sala Seminaryjna

FIRST LOOK: Autorzy zdjęć Oren Soffer oraz Chris Schmidt opowiedzą o wrażeniach z pracy nad zupełnie odmiennymi projektami: blockbusterem przeznaczonym do wyświetlania w IMAXIE oraz  przyrodniczym filmem krótkometrażowym.

Oren Soffer (The Creator) i Chris Schmid (A Day to remember) podzielą się swoimi doświadczeniami z pracy przy dwóch różnych projektach. Zarówno przy hicie IMAX i krótkometrażowym filmie o dzikiej przyrodzie korzystali oni z kamer Cinema Line – FX3 lub najnowszej kamery filmowej Sony BURANO. Opowiedzą o tym, jaki wpływ na ich wizję kreatywną miał wybór kamery.

16 listopada 2023 godz. 17:30 | CKK Jordanki, Sala Seminaryjna

Rozmowa: DOP. Piotr Sobociński I Antonio Paladino o tworzeniu wyjątkowego looku ich najnowszych filmów.

Autorzy zdjęć do dwóch zupełnie odmiennych produkcji – dramatu historycznego Kos i czarno-białego filmu biograficznego Dance First, opowiedzą o tym, jak w różny sposób wykorzystali możliwości drzemiące w kamerach Sony VENICE i VENICE 2 w swoich produkcjach. Będzie to unikalna możliwość, aby zza kulis poznać kreatywne sposoby, które pozwoliły autorom uzyskać niepowtarzalny wygląd ich filmów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie pro.sony/cinematography lub na Instagramie @sonyprofilmmaking.

31. EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SZTUKI AUTORÓW ZDJEĆ FILMOWYCH – EnergaCAMERIMAGE 2023 odbędzie się w Toruniu w dniach 11-18 listopada 2023r.

Źródło: Sony materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *