Motorola Moto G daje to, czego oczekują użytkownicy

Niedawno odbyła się oficjalna premiera już piątej generacji cenionych smartfonów Motorola Moto G. Tym razem producent poszedł o krok dalej i do wydajnego, sprawdzonego smartfona w dobrej cenie dodał ważne dla użytkowników funkcje z półki premium.

 

Każdy używa smartfona na swój własny sposób, ale istnieje kilka rzeczy, które są uniwersalne dla wszystkich. Motorola w badaniu Global Mobile Value Index1 dowiodła, że każda osoba na świecie pragnie smartfonów z półki premium. 63% ankietowanych ceni sobie rozdzielczość i jakość ekranu. 62% długi czas pracy na baterii. 58% dobry aparat. Nowe Motorola Moto G posiadają cechy charakterystyczne dla produktów premium i to bez pójścia na kompromis w kwestii designu, wydajności, a przede wszystkim ceny. 76% osób jest w stanie zapłacić więcej za mocniejszą baterię, a 66% za jeszcze lepszy aparat. Na szczęście nie muszą tego robić, bo wszystko to jest dostępne w smartfonach Motorola Moto G piątej generacji

Aparat, który uchwyci każdy detal

Czy ktoś wyobraża sobie jeszcze smartfon bez aparatu? Nie, bo i po co? W smartfonach Moto G piątej generacji znalazły się świetne kamery. Pozwolą one Nam stać się mistrzem fotografii ulicznej, królem Instagrama i idealnego selfie. Obydwa modele zostały wyposażone w szerokokątne, przednie obiektywy o rozdzielczości 5MP, pozwalające wykonywać grupowe selfie. To doskonała wiadomość dla tych, którzy często spotykają znane osoby i nie mogą oprzeć się pokusie zrobienia wspólnego selfie. Nowa Motorola Moto G została wyposażona w aparat główny z matrycą 13 MP z funkcją detekcji fazy PDAF, 8-krotnym zoom cyfrowym i lampą doświetlającą LED. Natomiast model Moto G5 Plus w najbardziej zaawansowany aparat fotograficzny w swojej klasie. Kamera 12MP z wysoką wartością przysłony f/1.7, dużym rozmiarem piksela i podwójną diodą doświetlającą LED oznacza jeszcze lepsze, jaśniejsze zdjęcia i udane ujęcia także po zmroku.

Aparat w Moto G5 Plus korzysta z technologii Dual Autofocus Pixels. Wykorzystuje ona do ustawiania ostrości 10-krotnie większą liczbę pikseli – dzięki temu aparat wykona precyzyjne zdjęcie o 60% szybciej, niż w modelu poprzedniej generacji. Zarówno Moto G, jak i Moto G Plus oferują specjalne oprogramowanie, które pozwala robić jeszcze lepsze zdjęcia. Tryb profesjonalny daje największe możliwości manualnych ustawień. Tryb Upiększania błyskawicznie robi lekki retusz selfie. Natomiast funkcja Best Shot wybiera najlepsze ujęcie spośród kilkunastu zrobionych na chwilę przed i po dotknięciu ekranu. Jednym z najlepszych i jednocześnie najwygodniejszych sposobów ochrony własnego mienia jest weryfikacja biometryczna. Moto G piątej generacji zostały wyposażone w czytnik linii papilarnych, który nie tylko pozwala odblokować i zablokować ekran. Może być także wykorzystywany do autoryzacji płatności online oraz… pełni funkcje przycisku nawigacji zastępując tradycyjne „Home”, „Wstecz” i „Lista otwartych aplikacji”.

Ulepszenia Moto

Motorola kontynuuje tradycję umieszczania w swoich smartfonach niemal czystego systemu operacyjnego Android, tutaj w wersji 7.0 Nougat, dodając od siebie kilka Ulepszeń Moto. Kultowe już „dodatki” producenta sprawiają, że korzystanie ze smartfona staje się wygodniejsze. Dzięki Moto Display można bardzo dyskretnie przeglądać powiadomienia i aktualizacje bez konieczności odblokowania ekranu, przejść z powiadomienia do aplikacji i szybko odpowiedzieć na ważną wiadomość, która nie może czekać. Akcje Gestów pozwalają w mgnieniu oka włączyć latarkę, uruchomić aparat, wyciszyć połączenia przychodzące lub przejść w tryb wibracji. Jedyne, co trzeba zrobić to poruszyć smartfonem w odpowiedni sposób.

Dodatkowe punkty za styl

Wielu użytkowników jest w stanie zapłacić więcej za funkcje, które są dla nich naprawdę ważne np. mocniejsza bateria czy lepszy aparat. Istnieje jeszcze jeden ważny element – design urządzenia. Motorola przy projektowaniu piątej generacji Moto G poszła o krok dalej. Wykorzystała materiał z półki premium – subtelnie oszlifowane aluminium w najmodniejszych kolorach. Zachwycający wygląd i obecność kultowego znaczka „batwing” idealnie harmonizuje z doskonałymi parametrami technicznymi ukrytymi w tej stylowej i jednocześnie wytrzymałej obudowie. Moto G posiadają hydrofobową nanopowłokę chroniącą przed przypadkowym zachlapaniem. Motorola Moto G ma świetne ekrany Full HD – 5 cali w Moto G5 oraz 5.2 cala w Moto G5 Plus. Wysokie zagęszczenie pikseli na wyświetlaczu wykonanym w technice IPS gwarantuje niezwykle szczegółowy, ostry obraz z naturalnym odzwierciedleniem kolorów i szerokimi kątami widzenia. A dzięki temu korzystanie ze smartfona jest komfortowe niemal w każdych warunkach.

Smartfon, który może więcej

Moto G piątej generacji zostały wyposażone w wytrzymałe akumulatory zapewniające cały dzień intensywnego działania. Kiedy zabraknie im energii wystarczy zaledwie 15 minut z szybką ładowarką dołączoną do zestawu, by mogły pracować przez 6 dodatkowych godzin. 8-rdzeniowe procesory Qualcomm® Snapdragon™, 3GB pamięci RAM oraz system Android 7.0 Nougat dają gwarancję najwyższego komfortu działania urządzenia. Natomiast wbudowana pamięć do 32 GB z opcją rozszerzenia o 128 GB poprzez kartę pamięci powodują, że każdy może używać Moto G na swój własny sposób i mieć pod ręką wszystkie ważne pliki.

Doskonały wyświetlacz, złącze mini-jack, obsługa dwuzakresowego Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (2.4 + 5 GHz), Bluetooth 4.2  oraz 4G LTE sprawią, że nawet najdłuższa droga do pracy, czy podróż pociągiem zyska zupełnie nowe oblicze. A to dlatego, że kiedy użytkownik może odtwarzać multimedia w wysokiej jakości bez zadyszki sprzętu. A także komunikować się z najbliższymi zawsze wtedy, gdy tylko ma na to ochotę. Dzięki slotowi na dwie karty SIM, Moto G piątej generacji może dzielić funkcje telefonu służbowego i prywatnego. Natomiast model Moto G Plus  z technologią NFC zastąpi portfel podczas zakupów w galerii handlowej.

Nowe Moto G mają wszystko to, dzięki czemu każdy może używać smartfon dokładnie w taki sposób, w jaki najbardziej lubi. Bez ograniczeń, a wszystko co robi, może robić jeszcze lepiej!

 

Ceny i dostępność

Motorola Moto G5 z 2GB RAM będzie dostępna w cenie: 899 zł, w wersji z 3GB w cenie 949 zł.

Motorola Moto GPlus będzie dostępna w cenie 1299 zł.

 

 

1 Ankieta została przeprowadzona przez KRC Research na zlecenie firmy Motorola ora Weber Shandwick na reprezentatywnej grupie 11,928 osób w wieku 18 lat lub starszych w 9 krajach: Brazylii (1130 ankiet), Chinach (1030), Niemczech (2096, ograniczonych do 1048 w ujęciu globalnym), Indiach (1107 ankiet), Meksyku (1068), Rosji (1103), Hiszpanii (1065), Wielkiej Brytanii (2241, ograniczonych do 1121 w ujęciu globalnym) oraz USA (1088).  Badanie zostało przeprowadzone w okresie 23 do 31 stycznia 2017 w lokalnych językach. Dane zostały obliczone w poszczególnych krajach, aby mogły być reprezentatywne.

 

źródło: lenovo.com

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *