Samsung Galaxy A52, A52 5G i A72 – innowacje dla wszystkich

Nowe smartfony Samsung Galaxy A umożliwiają korzystanie z niesamowitych technologii w przystępnych cenach

Samsung zaprezentował smartfony Galaxy A52, A52 5G i A72, dzięki którym wyjątkowe innowacje stają się dostępne dla wszystkich. Najnowsze smartfony Samsung Galaxy A pozwalają komunikować się i wyrażać siebie przy pomocy niesamowitego aparatu, zanurzyć się w doskonale odwzorowanych treściach wizualnych dzięki wyświetlaczowi oferującemu płynne przewijanie. Komfort użytkowania zapewniają innowacyjne, charakterystyczne dla serii Galaxy udogodnienia, takie jak wodoodporność i długie działanie baterii. Dodatkowo smartfony rozszerzą gamę mobilnych doświadczeń użytkowników, otwierając im dostęp do szerszego ekosystemu Galaxy obejmującego połączone urządzenia, takie jak Galaxy Buds Pro, Galaxy SmartTag czy Galaxy Tab[1].

– Samsung dąży do zapewniania użytkownikom tego, czego najbardziej pragną i potrzebują. Dlatego nasza wizja dotycząca serii Galaxy A opierała się na upowszechnieniu innowacji Galaxy tak, by były dostępne dla wszystkich – mówi TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business, Samsung Electronics. – Samsung Galaxy A52, A52 5G i A72 urzeczywistniają filozofię marki Galaxy za sprawą przełomowych innowacji, usług i funkcji oferowanych w przystępnych cenach.

Kreacja, komunikacja i wyrażanie siebie przy pomocy niesamowitego aparatu

W przypadku jakości aparatów, Samsung stawia poprzeczkę naprawdę wysoko. Modele smartfonów Samsung Galaxy A52, A52 5G i A72 nie stanowią wyjątku od tej reguły. Ekscytujące innowacje w zakresie fotografowania i nagrywania dostępne w nowych smartfonach pozwalają użytkownikom czerpać większą przyjemność z fotografowania z użyciem wszechstronnych funkcji.

 • Kompleksowe doświadczenia – Teraz można z łatwością rejestrować ostre i wyraziste zdjęcia i wideo, a to za sprawą wszechstronnego poczwórnego aparatu, w tym głównego o wysokiej rozdzielczości 64 MP. Funkcja Przechwyć kadr pozwoli użytkownikom natychmiast zmienić najlepsze chwile z filmu 4K w obrazy w jakości aż 8 MP. Dodatkowo Optymalizator scenerii, który działa w oparciu o AI, umożliwi rejestrowanie ujęć przy optymalnych ustawieniach, i szeroki wybór spośród 30 kategorii, takich jak „jedzenie”, „krajobraz” czy „zwierzęta”.
 • Stabilność w dzień i w nocy – Bez względu na to, czy użytkownik filmuje kogoś tańczącego, czy rejestruje pokaz nowego deskorolkowego tricku, OIS (optyczny stabilizator obrazu) sprawi, że zdjęcia i nagrania będą ostre i nieporuszone. Nie trzeba już też rezygnować z uwieczniania ważnych chwil ze względu na słabe oświetlenie. Tryb Noc wykorzystuje przetwarzanie wieloklatkowe, zapewniając wyraziste ujęcia – nawet w nocy.
 • Zabawa podczas rejestracji treści – Użytkownicy mogą nadać treściom charakter i wyjątkowy styl, korzystając z AR Emocji i funkcji Mój filtr. A w Trybie Rozrywka[2] mogą także zastosować dostępne na Snapchacie efekty AR podczas używania natywnej aplikacji aparatu.
Samsung Galaxy A52
Uczta dla oka – niesamowity wyświetlacz i wyrafinowany design

Samsung udoskonala zarówno wrażenia, jak i stylistykę za sprawą wyrazistego wyświetlacza i designu, które idealnie dopasują się do stylu życia każdego użytkownika.

 • Większa jasność i płynność – Pora „zanurzyć się” w ulubione seriale na wyrazistym wyświetlaczu Samsung Super AMOLED. Częstotliwość odświeżania wynosząca 120 Hz w przypadku Galaxy A52 5G i 90 Hz w przypadku Galaxy A52 i A72 sprawia, że przewijanie treści jest jeszcze płynniejsze. Co więcej, posty w mediach społecznościowych można wygodnie śledzić i przewijać, nawet w świetle dziennym, a to za sprawą jasności rzędu 800 nitów.
 • Wygoda oglądania – Wyświetlacz uzyskał certyfikat „Eye Care”[3], ponadto za sprawą rozwiązania Ochrona Wzroku[4] automatycznie dostosowuje temperaturę barwową prezentowanych treści na podstawie schematu użytkowania smartfonu w celu ograniczenia zmęczenia wzroku.
 • Wyrafinowany design – Nowe urządzenia serii Galaxy A cechuje odświeżony, prosty, lecz charakterystyczny design o zaokrąglonych brzegach i minimalistycznej obudowie aparatu.
Jeszcze większe możliwości dzięki mocy niesamowitego ekosystemu Galaxy

Wrażenia z użytkowania nowych smartfonów serii Galaxy A są jeszcze lepsze za sprawą płynnych połączeń i nowych możliwości oferowanych przez ekosystem Samsung Galaxy.

 • Doskonała organizacja i kontrola – SmartThings łączy się z tysiącami urządzeń tworzących inteligentny dom i steruje nimi bezpośrednio ze smartfonu Galaxy A, obsługując w ten sposób m.in. urządzenia wearables, tablety, komputery PC i telewizory. SmartThings Find lokalizuje sparowane sprzęty, pokazując ich lokalizację w bardziej intuicyjny i szczegółowy sposób. A jak namierzać niepodłączone urządzenia bądź przedmioty? Wystarczy przymocować do nich działający via Bluetooth lokalizator Galaxy SmartTag[5].
 • Wygodne wspólne słuchanie muzyki – Czy to podczas wspólnego treningu w domu, czy przy przedstawianiu przyjaciołom ulubionego utworu, wreszcie można razem słuchać muzyki. Music Share w prosty sposób synchronizuje telefon z urządzeniem przyjaciela, by udostępniać muzykę bez potrzeby parowania głośników. Można także sparować smartfon z dwoma zestawami Galaxy Buds, by cieszyć się wspólnym słuchaniem dzięki funkcji Buds Together.
 • Łatwe łączenie i udostępnianie – Quick Share ułatwia przesyłanie zdjęć i filmów (bez względu na rozmiar) na znajdujące się w pobliżu urządzenia Galaxy. Teraz użytkownik szybko uzyska więc zgodę wszystkich zainteresowanych przed upublicznieniem grupowego selfie. Natomiast Private Share[6] pozwala jednym dotknięciem zmienić zakres dostępności upublicznionych treści lub całkowicie ją zablokować.
Większe oczekiwania i większa satysfakcja dzięki niesamowitym podstawowym funkcjom Galaxy

Nowe smartfony z serii Galaxy A oferują niezbędne funkcje, na które zasługują wszyscy użytkownicy Galaxy.

 • Komfort użytkowania – Teraz można podjąć ryzyko, a nawet nieco się pobrudzić, bez martwienia się o Samsung Galaxy A52, A52 5G i A72, ponieważ za sprawą zgodności z wymogami normy IP67 są one odporne na wodę i pył[7]. Z kolei Samsung Care+[8] pozwala przygotować się na to, co nieprzewidziane, dzięki natychmiastowemu wsparciu i gwarantowanej pomocy w przypadku uszkodzeń i awarii. Dodatkowo o to, co najważniejsze, zadba wbudowany Samsung Knox[9] – system zabezpieczeń klasy militarnej firmy Samsung, który chroni osobiste informacje i dane w czasie rzeczywistym.
 • Długo działająca bateria – Użytkownicy mogą bez przeszkód rejestrować, tworzyć i oglądać treści. Pojemna, działająca długo bateria[10] w przypadku A52 o pojemności 4500 mAh, a w przypadku A72 – 5000 mAh[11].
 • Hiperszybkie 5G – Tempo życia jest imponujące, a smartfon musi być w stanie dotrzymać mu kroku. Dzięki mocy, hiperwysokiej prędkości i doskonałej wydajności Galaxy A52 5G jest gotowy na korzystanie z łączności 5G.[12]
 • Funkcje klasy premium – Modele A52, A52 5G i A72 wyposażono w niezbędne udogodnienia, w tym głośniki stereo i możliwość rozszerzenia pamięci do 1 TB[13]. Dodatkowo przeprojektowany One UI 3.1 oferuje bardziej intuicyjne wrażenia i spójne interakcje za sprawą poprawionej prędkości, mniejszej liczby elementów rozpraszających uwagę i eksponowania ważnych informacji.
 • Wsparcie dla zrównoważonego rozwoju – Samsung, w celu ulepszania swoich inicjatyw na rzecz promowania zrównoważonego rozwoju, regularnie ocenia urządzenia, a także ich działanie i opakowania. W przypadku Samsung Galaxy A52, A52 5G i A72 wykorzystano masę papierową i sam papier, by zminimalizować ilość niewykorzystanego miejsca i ograniczyć użycie materiałów do pakowania[14].
 • Aktualizacje oprogramowania – Samsung stara się zapewnić użytkownikom Galaxy najbardziej aktualny mobilny system operacyjny. Tak samo jest w przypadku urządzeń serii A. Dla modeli A52, A52 5G i A72 aktualizacje oprogramowania będą dostępne trzykrotnie, a regularne aktualizacje bezpieczeństwa – przez co najmniej cztery lata[15].
Dostępność

Nowe smartfony Galaxy serii A będą dostępne w kolorach fioletowym, niebieskim, czarnym i białym[16].

Specyfikacje urządzeń
SpecyfikacjaGalaxy A52Galaxy A52 5GGalaxy A72
WyświetlaczWyświetlacz Infinity-O FHD+ Super AMOLED 6,5” (1080 x 2400),
407 ppiCzęstotliwość odświeżania 90 Hz
Wyświetlacz Infinity-O FHD+ Super AMOLED 6,5” (1080 x 2400), 407 ppiCzęstotliwość odświeżania 120 HzWyświetlacz Infinity-O FHD+ Super AMOLED 6,7” (1080 x 2400), 394 ppiCzęstotliwość odświeżania 90 Hz
Wymiary i waga75,1 x 159,9 x 8,4 mm189 g75,1 x 159,9 x 8,4 mm189 g77,4 x 165,0 x 8,4 mm203 g
Aparat[Przedni]32 MP, stałoogniskowy(F2,2; 0,8 µm)[Przedni]32 MP, stałoogniskowy (F2,2; 0,8 µm)[Przedni]32 MP, stałoogniskowy (F2,2; 0,8 µm)
[Tylny]Główny: 64 MP, OIS, autofokus (F1,8; 0,8 µm)Ultraszerokokątny: 12 MP, stałoogniskowy (F2,2; 1,12 µm)Macro: 5 MP, stałoogniskowy (F2,4; 1,12 µm)Głębi: 5 MP, stałoogniskowy(F2,4; 1,12 µm) *ZoomZoom cyfrowy do 10x[Tylny]Główny: 64 MP, OIS, autofokus (F1,8; 0,8 µm)Ultraszerokokątny: 12 MP, stałoogniskowy (F2,2; 1,12 µm)Macro: 5 MP, stałoogniskowy (F2,4; 1,12 µm)Głębi: 5 MP, stałoogniskowy(F2,4; 1,12 µm)*ZoomZoom cyfrowy do 10x[Tylny]Główny: 64 MP, OIS, autofokus (F1,8; 0,8 µm) Ultraszerokokątny: 12 MP, stałoogniskowy (F2,2; 1,12 µm)Macro: 5 MP, stałoogniskowy (F2,4; 1,12 µm)Teleobiektyw (3x): 8 MP, OIS autofokus (F2,4; 1,0 µm) *ZoomZoom cyfrowy do 30xZoom optyczny 3x
APOśmiordzeniowy
(2 x 2,3 ㎓ + 6 x 1,8㎓)
Ośmiordzeniowy
(2 x 2,2 ㎓ + 6 x 1,8㎓)
Ośmiordzeniowy
(2 x 2,3 ㎓ + 6 x 1,8 ㎓)
PamięćRAM: 6/8 GBROM: 128/256 GBRAM: 6/8 GBROM: 128/256 GB​RAM: 6/8 GBROM: 128/256 GB
Pamięć rozszerzalna i karta SIM2 gniazda (1 SIM + 1 hybrydowe)microSD: do 1 TB
Bateria4500 mAh (typowo)4500 mAh ​(typowo)5000 mAh (typowo)
ŁadowanieSzybkie ładowanie 25 W
System operacyjnyAndroid 11
SiećLTE5G Sub6 FDD, 5G Sub6 TDDLTE
ŁącznośćWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 G + 5 GHz)Bluetooth® v 5.0USB typu 2.0-CLokalizacja (GPS, Glonass, BeiDou, Galileo)
PłatnościNFCMST (tylko A52 5G w Korei)
CzujnikiAkcelerometr, skaner linii papilarnych, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik Halla, czujnik światła, wirtualny czujnik zbliżeniowy
UwierzytelnienieRodzaj blokady: wzór, PIN, hasłoRodzaj blokady biometrycznej: rozpoznanie twarzy, skaner linii papilarnych
Audio[Głośniki stereo dostrojone przez AKG]Dźwięk przestrzenny z technologią Dolby Atmos [Odtwarzanie dźwięku w jakości UHQ]Obsługa 24-bitowego dźwięku UHQPCM: do 24 bitów [Format odtwarzania dźwięku]MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA[Bluetooth]Podwójne audio: Po podłączeniu dwóch urządzeń Bluetooth do Galaxy A52, A52 5G lub A72 możliwe jest odtwarzanie dźwięku na obu tych urządzeniach równocześnie.* Dźwięk odtwarzany przez te dwa podłączone urządzenia może się nieco różnić. Skalowalny kodek: ulepszone połączenie Bluetooth w przypadku zakłóceń częstotliwości radiowej.* Dostępne tylko dla niektórych akcesoriów firmy Samsung.
Wideo[Format odtwarzania wideo]MP4, M4V, 3GP, 3G2, AVI, FLV, MKV, WEBM [Połączenie z telewizorem]Bezprzewodowe: Smart View (mirroring ekranu 1080 p przy 30 kl./sek.)
WodoodpornośćIP67

[1] Galaxy Buds Pro, Galaxy SmartTag i Galaxy Tab sprzedawane osobno.

[2] Dostępność może się różnić w zależności od kraju i operatora.

[3] SGS, wiodąca światowa firma certyfikująca, przyznała wyświetlaczowi urządzeń Galaxy serii A certyfikat „Eye Care” w uznaniu dla oferowanej przez niego możliwości ograniczenia emisji niebieskiego światła. Certyfikat jest dostępny na www.sgs.com.

[4] Funkcja Ochrona Wzroku jest domyślnie wyłączona; należy ją włączyć w Ustawieniach.

[5] Lokalizatory Galaxy SmartTag sprzedawane osobno.

[6] Private Share umożliwia bezpieczniejsze udostępnianie dzięki opartej na blockchain technologii szyfrowania i działa pomiędzy smartfonami Galaxy z systemem operacyjnym Android P lub nowszym. Aby móc wysyłać/odbierać link Private Share, należy pobrać aplikację. Po udostępnieniu osoba przesyłająca treści może cofnąć odbierającemu przyznany do nich dostęp.

[7] Galaxy A72 | A52 5G | A52 mają stopień ochrony IP67. Na podstawie wyników badania zanurzenia do 1 metra w wodzie słodkiej przez czas nieprzekraczający 30 minut. Nie zaleca się używania na plaży, w basenie i w wodzie z mydłem. W przypadku zamoczenia urządzenia słodką cieczą zaleca się opłukanie w czystej, stojącej wodzie przy jednoczesnym wciskaniu przycisków. Bezpieczne użycie jedynie w wodzie o niskim ciśnieniu. Woda płynąca pod wysokim ciśnieniem, jak woda z kranu lub prysznica, może uszkodzić urządzenie.

[8] Samsung Care+ jest dostępne w 34 krajach. Zakres ochrony może się różnić w zależności od kraju, może też być konieczne wniesienie przez użytkownika opłaty. Więcej informacji można znaleźć na stronie [https://www.samsung.com/samsung-care-plus/].

[9] Dostępność może się różnić w zależności od urządzenia.

[10] Rzeczywista żywotność baterii różni się w zależności od środowiska sieciowego, używanych funkcji i aplikacji, częstotliwości realizowania połączeń i wysyłania bądź odbierania wiadomości, liczby ładowań i wielu innych czynników.

[11] Galaxy A52 LTE i A52 5G wyposażono w baterię o pojemności 4500mAh, a Galaxy A72 – w baterię 5000 mAh.

[12] Dostępność sieci 5G i rzeczywista prędkość mogą się różnić w zależności od kraju, dostawcy sieci i środowiska użytkownika. Sieć 5G nie jest powszechnie dostępna w Polsce.

[13] Karta SD sprzedawana osobno.

[14] Materiały te uzyskały certyfikaty PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification), SFI (Sustainable Forestry Initiative) oraz FSC (Forest Stewardship Council).

[15] Po pierwszym wprowadzeniu telefonu na rynek. Dostępność aktualizacji bezpieczeństwa może się różnić w zależności od urządzenia i rynku. Lista modeli, którym przysługują aktualizacje bezpieczeństwa, może ulec zmianie i będzie periodycznie rewidowana. Więcej informacji znaleźć można w zakładce „Aktualizacje bezpieczeństwa” na stornie Samsung Mobile: https://security.samsungmobile.com/workScope.smsb.

[16] Dostępność kolorów może się różnić w zależności od kraju.

źródło: samsung

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *