SprzętTech

Rewolucyjny telewizor MICRO LED 110” już dostępny w Polsce

Pierwszy telewizor Samsung MICRO LED o przekątnej 110” już można zamawiać także w Polsce. Jego cena to 675 tys. złotych. To obecnie najnowocześniejszy i najdoskonalszy ekran, który powstał z myślą o użytkownikach domowych. Dzięki zastosowaniu najbardziej zaawansowanej technologii wyświetlania MICRO LED zapewnia prawdziwie rewolucyjne doświadczenia podczas oglądania filmów czy transmisji sportowych.

Dotychczas każda prezentacja targowa Samsung MICRO LED gromadziła wokół tego telewizora nieprzebrane grono specjalistów i odwiedzających. Mieli okazję podziwiać niesamowitą precyzję i jakość obrazu, która wydawała się przyszłością. Dziś staje się to teraźniejszością.

Polski oddział firmy Samsung potwierdził, że pierwszy telewizor MICRO LED jest już dostępny na naszym rynku i można go zamawiać za pośrednictwem firmy Audio Color. Ten ultrawielki 110-calowy ekran nowej generacji oferuje najlepszą w swojej klasie jakość obrazu. Precyzja, przejścia tonalne i realizm – wrażenia z obcowania z tym ekranem trudno opisać słowami. To po prostu trzeba zobaczyć.

Przez wielu branżowych ekspertów telewizory MICRO LED uznawane są za najdoskonalszą technologię wyświetlania dzięki samoemisyjnym diodom LED RGB. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że jakość obrazu dostarczana przez ten telewizor dalece wykracza poza dostępne dziś popularne rozwiązania technologiczne. To technologia przyszłości, która wchodzi na nasz rynek już dziś” – komentuje Grzegorz Stanisz, dyrektor działu RTV w firmie Samsung Electronics Polska.

W tym telewizorze MICRO LED Samsung zastosował 25 milionów diod LED wielkości mikrometra, z których każda indywidualnie generuje światło i kolor, co przekłada się na niezwykle wciągające wrażenia wizualne – doskonałą czerń, imponującą głębię, żywe barwy oraz podwyższoną wyrazistość i niespotykany dotąd kontrast.

Samsung MICRO LED, jak przystało na ekran nowej generacji, łączy znakomitą jakość obrazu z wielkim rozmiarem i przyjazną obsługą, aby dostarczać domową rozrywkę w zupełnie nowej odsłonie. Oferuje funkcje, które sprawią, że codzienne wykorzystanie jest przyjemne i łatwe, wśród nich Tryb Sztuka, który przeistoczy ten gigantyczny ekran w dzieło sztuki. Przekątna tego telewizora zachęca do korzystania z funkcji Multi View. Ekran można podzielić nawet na 4 części, by na każdej z nich wyświetlić obraz pochodzący z różnych źródeł.

Telewizor MICRO LED wyświetla ponadto 100% gamy barw DCI i Adobe RGB, co przekłada się na rzeczywiste kolory. Dzięki wykorzystaniu 20-bitowej głębi skali szarości ten ekran jest w stanie odwzorować każdy detal sceny, oferując przy tym maksymalną precyzję i kontrolę podświetlenia. Jest to możliwe m.in. dzięki sterowaniu jasnością i kolorem, które obejmuje ponad milion poziomów – tym samym tekstury i wymiary tworzą niesamowity realizm.

Jakość obrazu uzupełnia potężny dźwięk z wbudowanych głośników 100W, który został zaprojektowany, aby dotrzymać kroku możliwościom wizualnym tego ekranu. Dolby Atmos wykorzystuje górne, boczne i dolne głośniki kanałowe 6.2.2 CH generujące wielowymiarowe brzmienie. Wrażenia audio wspiera szereg technologii, w tym Dźwięk Podążający za Obiektem Pro czy Q-Symphony.

Swoistą kropką nad „i” jest dopracowany w każdym calu Design Monolitu – ekran zajmuje aż 99,99% przodu urządzenia, co potęguje wrażenia z oglądania.

Telewizor 110” Samsung MICRO LED 2021 cali kosztuje 675 tysięcy złotych. Dystrybutorem tych  telewizorów w Polsce jest firma Audio Color.

Źródło: samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *