GryGry mobilne

Peridot w 1. urodziny rozbija bank: będziesz mógł dotknąć wirtualnego Dota!

Gra Peridot świętuje swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji, studio Niantic ujawnia przełomowe doświadczenie oparte na rzeczywistości mieszanej (mixed reality) o nazwie „Hello, Dot”. Od teraz możesz bawić się z wirtualnym Dotem, brać go na ręce i przytulać.

Doświadczenie “Hello, Dot” wzoruje się na najlepszych elementach tradycyjnej opieki nad zwierzętami domowymi i ożywia je za pomocą magii rzeczywistości mieszanej. W tej immersyjnej przygodzie gracze będą w stanie nie tylko w pełni podziwiać wizualną stronę Dotów, ale przede wszystkim rozwiną z nimi bliską więź. Możliwe stanie się np. podniesienie swojego Dota na ręce i podrzucenie go w górę, a potem złapanie go z powrotem czy siedzenie na kanapie i przytulanie się do niego. Możliwości interakcji są prawie nieograniczone.

Posiadacze Meta Quest 3, mogą już teraz wypróbować to doświadczenie, pobierając aplikacje bezpośrednio z App Lab.

POV: Dotykasz Tamagotchi od Niantic

Od samego początku Peridot to gra wykorzystywana m.in. do odważnego eksperymentowania. Celem Niantic, gdy rok temu uruchomił Peridot na urządzenia mobilne, było wprowadzenie gry osadzonej w 100% AR (Augmented Reality), opartej na flagowej platformie firmy – Niantic Lightship i takich funkcjach, jak mapowanie w czasie rzeczywistym, okluzja czy segmentacja semantyczna. Pozwalają one na realistyczne i przekonujące wprowadzenie Dotów do naszego świata, które chociażby podczas spaceru rozpoznają to, co widzą.

– Nasz zespół jest podekscytowany wyzwaniem, jakim jest wprowadzanie innowacji na zupełnie nowych platformach, wykraczających poza urządzenia mobilne. Uruchomienie “Hello, Dot” jest pierwszym krokiem w ewolucji serii Peridot i tylko przebłyskiem tego, co mamy nadzieję wnieść do różnych przestrzennych urządzeń komputerowych przyszłości. Czekam na dzień, w którym będziemy mogli zobaczyć Doty u naszego boku przez prawdziwe okulary AR. Będziemy nadal eksperymentować, aby wymyślić przyszłe treści i doświadczenia, które chcielibyśmy zobaczyć.

– mówi Asim Ahmed, Global Product Marketing Lead w Niantic.

Warto podkreślić, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy gra Peridot została nagrodzona w kilku prestiżowych konkursach, takich jak: The Webby Awards (zwycięzca w trzech kategoriach), TOMMI Children’s Software Awards (3 miejsce) czy Vega Digital Awards 2024 (Platinum Winner w dwóch kategoriach).

Źródło: Niantic materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *