Recenzje

Recenzja myszki gamingowej ONIKUMA CW902

Dane techniczne:

● nazwa modelu: ONIKUMA CW902

● typ myszki: dla graczy

● wymiary: 125 x 78 x 41mm

● łączność: przewodowa

● długość przewodu: 1.5m

● ilość przycisków: 7

● interface: USB

● rozdzielczość DPI:  800 /1600D /2400 /3200 /4800 /6400

● podświetlenie: RGB

Myszka gamingowa Onikuma CW902 może być idealnym wyborem, jeśli ktoś szuka taniej, lecz dobrze wykonanej oraz sprawnie działającej myszki gamingowej z podświetleniem RGB. ONIKUMA CW902 to myszka w cenie +/- 30 zł. Po otwarciu pudełka w środku znajdziemy myszkę oraz instrukcję w języku polskim i angielskim. Myszka jest zapakowana w mały piankowy woreczek.

Myszka wykonana jest w całości z plastiku, poza małą metalową płytką na spodzie. Myszka jest solidnie wykonana, nic w niej nie trzeszczy. Nie jest szczególnie ciężka, więc doskonale nadaje się na długie sesje przed komputerem, ponieważ ręka nie męczy się podczas jej użytkowania. ONIKUMA CW902 jest niesymetryczna oraz przeznaczona dla osób praworęcznych. Jest dobrze wyprofilowana, co sprawia, że świetnie leży w dłoni. Osobiście dodałbym coś pod kciuk, ponieważ ten trochę trze o podkładkę. Na spodzie myszki znajdziemy dwa duże ślizgacze wykonane z tworzywa sztucznego a także metalową płytkę, na której umieszczone jest logo firmy oraz model myszki. Myszka jest wyposażona w 1,5-metrowy kabel.

Myszka ma dobry kształt zarówno do grania, jak i do codziennego użytkowania. Dostępna jest w kolorze czarnym oraz „tropikalnym”, czyli kolorowym (różowym i żółtym). Zakres DPI myszki sięga od 800 do 6400 DPI, wbudowane są 7 poziomów czułości, z którymi powiązane są różne kolory podświetlenia RGB: 800 – zielony, 1600 – różowy, 2400 – niebieski, 3200 – czerwony, 4800 – cyjankowy, 6400 – żółty. Kolory podświetlenia można zmieniać za pomocą oprogramowania dołączonego do myszki lub samą myszką, klikając przyciski DPI+ oraz DPI-. Myszka ma 7 programowalnych przycisków, z czego 2 są boczne, co sprawia, że jest dobrze dostosowana dla graczy. Działanie każdego przycisku można zmienić w oprogramowaniu.

ONIKUMA CW902 w oprogramowaniu posiada dwa profile: „Office Mode” oraz „Game Mode,” które można programować niezależnie od siebie. Program umożliwia także funkcję makra, pozwalającą na zapisanie sekwencji naciśnięcia przycisków, a następnie odtworzenie jej za pomocą jednego kliknięcia, przypisanego do odpowiedniego przycisku. Oprogramowanie włącza się do instalacji od razu po podłączeniu myszki do komputera.

Aplikacja niestety jest dostępna tylko w języku angielskim oraz chińskim, jednakże nawet w języku angielskim jest bardzo intuicyjna, więc każdy powinien sobie z nią spokojnie poradzić.

Aplikacja była przez mnie używana na systemie Windows 10.

PODSUMOWANIE

Myszka ONIKUMA CW902 jest solidnie i dobrze zbudowana. Nie jest specjalnie ciężka ( 131g ), ma wystarczająco długi kabel 1.5m. Moim zdaniem myszka prezentuje się dobrze, dzięki swojej względnie unikalnej budowie oraz podświetleniu RGB. ONIKUMA CW902 to tania myszka gamingowa, którą warto mieć na uwadze szukając myszki do gier z rozbudowanym podświetleniem, którego tej myszce zdecydowanie nie brakuje.

Michał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *