Mudita Pure – pierwszy polski minimalistyczny telefon

Mudita Pure to nowoczesna wersja klasycznego telefonu wyposażonego w wyświetlacz E Ink. Posiada własny system operacyjny oraz antenę z bardzo niską wartością współczynnika SAR. Dzisiaj firma Mudita rozpoczęła przedsprzedaż telefonu na portalu Kickstarter.

Debiutujący dzisiaj na rynku Mudita Pure, to minimalistyczny telefon komórkowy klasy premium. Bardzo niska wartość współczynnika absorpcji promieniowania elektromagnetycznego (SAR) 0,08 W/kg* i przyjazny dla oczu wyświetlacz E Ink. Jest to idealne rozwiązanie dla osób korzystających z technologii, a jednocześnie dbających o swoje zdrowie. Dodatkowo poprzez brak przeglądarki internetowej, aplikacji, gier i dostępu do portali społecznościowych – Mudita Pure, ma na celu ograniczenie rozproszenia uwagi, dając możliwość cieszenia się życiem, offline. Telefon ma elegancki design i wyposażony jest w odtwarzacz muzyki, dobrej jakości głośnik, trwałą baterię, klawiaturę, latarkę, timer do medytacji i zapewnia zasięg w ponad 180 krajach.

24 września 2019 rok o godzinie 17:00 polskiego czasu, firma Mudita rozpoczęła kampanię crowdfundingową na platformie Kickstarter. Z tej okazji, przygotowano limitowaną liczbę telefonów ze zniżkami do 20%.

Dodatkowe informacje:

Strona internetowa: www.mudita.com

Zdjęcia i Kickstarter wideo: https://pr.mudita.com/assets

Pełna informacja prasowa: https://pr.mudita.com/PR_PL

* Wartość SAR mierzy ilość energii pochłanianej przez tkankę w wyniku działań fal radiowych promieniowania elektromagnetycznego. Naukowcy z całego świata zaczęli kwestionować wpływ, jaki ma na nasze zdrowie długotrwała ekspozycja na sztuczne źródło promieniowania. Nie ma jeszcze jednoznacznych odpowiedzi, ale wiele wskazuje na to, że pola elektromagnetyczne nie są całkowicie bezpieczne dla ludzi. Aby zachować ostrożność, szczególnie w wyjątkowych sytuacjach (np. leczenie raka, ciąża), lekarze często zalecają unikania ekspozycji na promieniowanie telefonów komórkowych. Na podstawie wewnętrznych testów przeprowadzonych na przedprodukcyjnych prototypach telefonu Mudita Pure, oszacowano SAR (głowa) na poziomie poniżej 0,08 W/kg.

źródło: mudita