GSMRecenzje

MONTIS MT009 – ładowarka USB – test, recenzja

MONTIS MT009 to uniwersalna ładowarka, posiadająca trzy wyjścia – porty USB

Płatna współpraca z marką MONTIS.

Niejednokrotnie potrzebujemy naładować np. smartfon i tablet jednocześnie. Często akurat w tym samym czasie, gdy któryś z naszych domowników, również potrzebuje ładowarki. W sumie nie powinien to być problem, ponieważ nasza kolekcja ładowarek powinna być na to gotowa i pod ręką. A jednak również niejednokrotnie, zdarza się, że nasze domowe ładowarki potrafią się gdzieś schować lub zgubić. Albo po prostu nie było ich w komplecie z danym urządzeniem. Co w erze dbania o ekologię, w przypadku niektórych obecnie sprzedawanych urządzeń mobilnych, nie jest już niczym dziwnym. Co w takiej sytuacji? Czy dane urządzenie musi czekać w kolejce na swoją kolej? Czy na pewno jest potrzeba posiadania oddzielnej ładowarki do każdego urządzenia? Czy w podróż musimy zabierać kilka ładowarek?

Odpowiedź jest prosta: oczywiście, że nie. Na rynku od dawna są dostępne ładowarki nie tylko z jednym portem – wyjściem USB, ale także z kilkoma. W przypadku tytułowej ładowarki MONTIS MT009 takie porty – wyjścia USB są trzy. A czy taka ładowarka sprawdzi się na co dzień w domu lub podczas podróży. Odpowiedź postaram się przedstawić poniżej.

Zawartość opakowania i pierwsze wrażenia

Opakowanie zawiera samą ładowarkę MONTIS MT009.

Ładowarka MONTIS MT009 budową przypomina standardową ładowarkę do smartfona. Jest jedynie trochę większa. Obudowa jest solidna i bardzo dobrze spasowana. Ładowarka jest koloru biało – szarego, a logo marki z jednej strony oraz informacja Quick Charge 3.0 z drugiej, świetnie się prezentują. Ładowarka może się podobać. Ładowarka MONTIS MT009 posiada trzy wyjścia USB typu A, w tym jedno USB typu A (Quick Charge 3.0) oraz dwa USB typu A (max. 2.4A).

Specyfikacja ładowarki MONTIS MT009 według danych producenta:

Napięcie wejściowe100 – 240V; 50-60Hz 0.5A
Ilość wyjść USB Typu A1x USB typu A (Quick Charge 3.0); 2x USB typu A (max. 2.4A)
Napięcie wyjściowe (QC 3.0)3.6V – 6.5V / 3A; 6.5V – 9V / 2A; 9V – 12V / 1.5A
Napięcie wyjściowe (USB 2.4A)5V / 2.4A Max
Moc30W Max
Całkowite natężenie prądu7.8A
Materiał obudowytworzywo sztuczne
Kolorbiało-szary
Ilość urządzeń ładowanych jednocześnie3
Zabezpieczeniaochrona termiczna; zabezpieczenie przeciwprzepięciowe
CertyfikatyCE; ROHS
Wymiary urządzenia91 x 45 x 27 mm
Wymiary opakowania80 x 130 x 30 mm

Od siebie dodam i krótko przybliżę, że:

Quick Charge 3.0 umożliwia szybsze ładowanie niż np. standardowa ładowarka.

Działanie w praktyce

Jeżeli chodzi o ładowanie w różnych konfiguracjach smartfonów, tabletów, głośników w tym trzech urządzeń jednocześnie, to osobiście nie miałem z tą ładowarką żadnych problemów. Ładowarka działała znakomicie. Oczywiście, żeby wszystko zadziałało potrzebne są nam także kable USB oraz ewentualne, jeżeli posiadacie także kabel dwustronny USB typu C, przejściówka – adapter USB A na USB C .

Wyjście USB z technologią szybkiego ładowania Quick Charge 3.0 sprawdza się znakomicie. Ładowanie odbywa się szybciej.

Podsumowanie

Ładowarka MONTIS MT009 zdecydowanie przyda się w domu lub podróży. Możliwość ładowania jednocześnie trzech urządzeń mobilnych jest cechą, którą warto wziąć pod uwagę przy zakupie ładowarki. To równa się mniej sporów o ładowarkę w domu a także mniej zabranych rzeczy w podróż. W kwestii ceny, ładowarkę MONTIS MT009 producent wycenia w swoim sklepie na 40 zł. Po analizie cen podobnych ładowarek o podobnych parametrach wydaje mi się, że cena ładowarki MONTIS MT009 nie jest wygórowana.

(mw)

Powyższy tekst, publikacja dotycząca ładowarki MONTIS MT009 powstały dzięki firmie MONTIS i agencji PR wspierającej markę MONTIS na polskim rynku, które dostarczyły sprzęt do testu. I jest płatną współpracą z marką MONTIS. Niemniej bez żadnych sugestii oraz wcześniejszego wglądu jak ta powyższa publikacja ma wyglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *