LG Electronics przestaje produkować urządzenia mobilne.

Odejście od produkcji i sprzedaży smartfonów umożliwia firmie skupienie się na rozwijających się sektorach, w tym na pojazdach elektrycznych, Internecie rzeczy (IoT) i rozwiązaniach B2B.

Firma LG Electronics Inc. (LG) ogłosiła, że zamyka swoją jednostkę biznesową zajmującą się urządzeniami mobilnymi. Wczoraj decyzję zatwierdził Zarząd Spółki.


Strategiczna decyzja LG o wyjściu z niezwykle konkurencyjnego sektora smartfonów umożliwi firmie skoncentrowanie zasobów w obszarach wzrostu, takich jak podzespoły do pojazdów elektrycznych, urządzenia połączone, inteligentne domy, robotyka, sztuczna inteligencja i rozwiązania business-to-business, a także platformy i usługi.


Bieżące zapasy smartfonów LG będą nadal dostępne w sprzedaży. Firma LG zapewni wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania dla klientów używających dotychczasowych produktów mobilnych przez okres, który będzie zależał od danego regionu. Firma LG będzie współpracowała z dostawcami i partnerami biznesowymi w trakcie procesu zamykania działalności związanej ze smartfonami.

W przyszłości firma LG Electronics będzie nadal wykorzystywać swoje doświadczenie w dziedzinie telefonii komórkowej i rozwijać technologie związane z mobilnością, takie jak 6G, aby jeszcze bardziej zwiększyć konkurencyjność w innych obszarach działalności. Główne technologie opracowane w ciągu dwóch dekad działalności firmy LG w branży telefonii komórkowej zostaną zachowane i znajdą zastosowanie w istniejących i przyszłych produktach.


Likwidacja działalności w zakresie telefonów komórkowych powinna się zakończyć 31 lipca, chociaż zapasy niektórych istniejących modeli mogą być nadal dostępne po tym terminie.

LG Electronics

źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.