Lenovo z 4 nagrodami na Gali Mobility Trends

Produkty firmy Lenovo wygrały w 3 kategoriach plebiscytu Mobility Trends 2016. Internauci uznali je za najlepsze produkty w kategoriach Notebook Roku, Tablet Roku i Innowacja Roku. Dodatkowo kapituła Plebiscytu wybrała firmę Lenovo Producentem Roku 2016.

 

9 lutego 2017 roku w warszawskim Teatrze Capitol odbyła się już siódma edycja Gali Mobility Trends, organizowana przez MIT MEDIA Group, wydawcę magazynu Mobility. Celem tego plebiscytu jest podsumowanie nowości rynkowych, które spotkały się z największym zainteresowaniem konsumentów w segmentach IT oraz Telco. W tym roku wyłoniono zwycięzców w 26 kategoriach, z czego 21 z nich zostało wybranych przez Internautów, a 5 przez Kapitułę plebiscytu. W całym plebiscycie oddano ponad 230 tys. głosów.

Firmę Lenovo reprezentował Daniel Malak, ‎Mobile Business Group Manager, który czterokrotnie pojawiał się na scenie po odbiór statuetek „Złoty Bell” i tak skomentował sukces Lenovo:

„W tym roku jesteśmy najczęściej nagradzaną firmą na Gali, bowiem otrzymaliśmy aż 4 nagrody. Wygrana w kategoriach notebooki i tablety jest potwierdzeniem silnej pozycji firmy na polskim rynku i zaufania konsumentów do marki, które trwa już od wielu lat. Osobiście, szczególnie cieszy mnie zwycięstwo w innowacjach. Moduły MotoMods to odważne rozwiązanie wykraczające poza schematyczne myślenie o smartfonach. Cały ekosystem Lenovo Moto Z wraz modułami pojawił się w Polsce dopiero pod koniec października 2016 roku, zatem już po 3 miesiącach otrzymujemy wyraźny sygnał od użytkowników, że dobrze odczytaliśmy ich oczekiwania i potrzeby. Doceniam także wyróżnienie od kapituły plebiscytu. Producent Roku to przywilej, zobowiązanie i wyzwanie, które podejmujemy jako dynamicznie rozwijająca się firma. Stawiamy na nowe technologie, innowacje i pasję tworzenia produktów jedynych w swoim rodzaju. Pomimo, że nasze produkty otrzymują nagrody na całym świecie, to właśnie te lokalne są dla nas szczególnie ważne i dziękujemy za okazane nam zaufanie.”

 

Uznana i niezwykle popularna seria produktów Yoga wygrała w aż dwóch kategoriach

 

„Notebook’iem Roku 2016” została Lenovo Yoga 910, niezwykle smukły i lekki ultrabook w metalowej obudowie typu unibody. W przypadku tego laptopa za zmianę jednej z czterech pozycji pracy odpowiadają nowoczesne i designerskie zawiasy przypominające bransoletę zegarka złożoną z 813 elementów. Oprócz niesamowitego wzornictwa model ten jest ceniony za doskonałe parametry obrazu oraz wydajność pracy. Bezramkowy dotykowy ekran 13.9″ o rozdzielczości 4K i grubości 5mm, procesor Intel® Core™ i7 siódmej generacji, 16 GB pamięci RAM DDR3, szybki dysk SSD 1 TB, czytnik linii papilarnych oraz akumulator na nawet 15,5 godziny pracy sprawiają, że Yoga 910 jest produktem z najwyższej półki.

 

W kategorii „Tablet Roku 2016”, bezkonkurencyjny okazał się Lenovo Yoga Book, a więc produkt uznany także za najciekawszą premierę wrześniowych targów IFA’2016.  Lekki i poręczny tablet 2w1 posiada innowacyjny kreatywny panel dotykowy i rysik Real Pen, których można używać do tworzenia szkiców, rysunków, a nawet tradycyjnych notatek oraz zapisywać je jako obraz lub plik pdf. Działające na cztery różne sposoby urządzenie wyróżnia się także pojawiającą się na żądanie, dotykową klawiaturą Halo oraz baterią zapewniającą nawet 15 godzin działania. Yoga Book dostępny jest w dwóch wersjach systemów operacyjnych – Windows i Android.

Obydwa produkty cechują się innowacyjnością mającą na celu podniesie komfortu użytkowania i rozszerzenie funkcjonalności przy zachowaniu atrakcyjnego designu, wydajności i mobilności.

 

Największą „Innowacją Roku 2016” zostały moduły MotoMods™ tworzące nowy mobilny ekosystem Lenovo Moto.

 

Dzięki modułom można błyskawicznie zmieniać smartfony Lenovo Moto Z w zupełnie nowe urządzenie. Aktualnie, na polskim rynku dostępne jest 5 modułów:

– Insta-Share Projector, czyli mobilny projektor filmowy wyświetlający obraz do 70 cali;

– JBL SoundBoost – przenośny odtwarzacz muzyczny;

– Hasselblad True Zoom – obiektyw z 10-krotnym zoom optycznym i ksenonową lampą błyskową;

– Incipio offGRID Power Pack – dodatkowy akumulator;

– Moto Style Shells – wykonane z najwyższej klasy materiałów plecki.

Co roku będzie pojawiać się kilka nowych modułów, a dodatkowo producent zapewnia wsparcie do 3 generacji smartfonów Lenovo Moto Z. Oznacza to, że moduły zakupione dzisiaj będą kompatybilne z kolejnymi generacjami smartfonów.

 

 

 

Wygrana Lenovo w trzech, bardzo ważnych dla obrazu rynku kategoriach skłoniła Kapitułę Plebiscytu do uznania firmy Lenovo „Producentem Roku 2016”. Od kilku lat notebooki i tablety Lenovo należą do najchętniej kupowanych produktów w Polsce, zaś w lipcu 2015 roku firma poszerzyła swoja ofertę o smartfony, które także zyskują coraz większą popularność na naszym rynku, czego odzwierciedleniem jest uznanie głosujących dla modułowej rodziny Lenovo Moto.

 

 

źródło: lenovo.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *