Jesienna stabilizacja – Internet mobilny w Polsce (wrzesień 2022)

Portal RFBENCHMARK.eu przygotował podsumowanie września 2022 roku pod kątem jakości i szybkości Internetu mobilnego świadczonego przez polskich operatorów komórkowych.

Wrześniowy ranking to efekt 125 866 pomiarów. To zauważalny wzrost, zwłaszcza w porównaniu z sierpniem. Użytkownicy aplikacji RFBENCHMARK najczęściej przeprowadzali badania Internetu z użyciem technologii LTE (95,11%). Z kolei mniej niż 5% użyło w tym celu WCDMA (4,89%).

Najwięcej pomiarów w naszej aplikacji zostało przeprowadzonych w zasięgu sieci Play (30,4%) i Orange (35,2%). W dalszej kolejności społeczność RFBenchmark sięgała po usługi sieci Plus (18,7%) oraz T-Mobile (15,7%).

Internet mobilny w Polsce – który operator był najlepszy we wrześniu 2022?

Średnia szybkość pobierania danych: T-Mobile

T-Mobile pozostaje bezkonkurencyjny pod względem wyników średniej szybkości pobeirania danych (39,7 Mb/s). O ile miesiąc temu ścigał się do ostatniej prostej z Orange, tak teraz Pomarańczowy operator został wyraźnie wyprzedzony (38 Mb/s).

Na trzecim miejscu znalazł się Play (34,7 Mb/s), a tabelę zamknął Plus (30 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych: Play

Play przyzwyczaił nas do liderowania w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. We wrześniu udało się to dzięki wynikowi 20,1 Mb/s. W tyle pozostało nie tylko Orange (19 Mb/s), ale także T-Mobile (17,8 Mb/s) i Plus (17,1 Mb/s).

Najniższa wartość ping: Orange

Orange nie pozwoliło na sensacyjną zmianę lidera w kategorii najniższej wartości ping. Osiągnięty rezultat 29,3 ms pozwolił wyprzedzić Play (30,3 ms) i zepchnąć T-Mobile na trzeci stopień podium (31,8 ms). Na końcu stawki znalazł się Plus (36,9 ms).

Pełen ranking znajduję się tutaj: https://www.rfbenchmark.eu/jesienna-stabilizacja-internet-mobilny-w-polsce-wrzesien-2022/

Źródło: RFBENCHMARK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *