INEA otwiera sieć dla UPC

INEA będzie świadczyć UPC usługi hurtowe w modelu BSA. To efekt podpisanej przez operatorów umowy o dostępie do sieci światłowodowych wybudowanych w ramach  Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).
Umowa dotyczy świadczenia usług hurtowych, na mocy której oferta UPC będzie dostępna dla mieszkańców gospodarstw domowych podłączonych do sieci światłowodowej w ramach pierwszego i drugiego konkursu POPC.

„UPC Polska, jako największy kablowy dostawca Internetu gigabitowego i cyfrowej rozrywki w Polsce od ponad dwóch dekad inwestuje w rozwój nowoczesnej infrastruktury internetowej, która dociera już do ponad 3,5 mln gospodarstw domowych. Naszą ambicją jest jednak dalszy rozwój zasięgu marki UPC i naszych cyfrowych usług. Współpraca z INEA to jeden ze sposobów realizacji tego celu. A także możliwość dotarcia z superszybkim Internetem, najlepiej zintegrowaną telewizyjną rozrywką i usługami mobilnymi UPC do kolejnych polskich rodzin.” – Robert Redeleanu, prezes UPC Polska

„To dla nas bardzo gorąca końcówka roku. INEA od blisko 3 lat realizuje strategię otwierania swojej sieci światłowodowej. Podpisana dziś umowa jest kolejnym, dużym krokiem w jej realizacji. Naszym zdaniem model otwartej infrastruktury światłowodowej zdefiniuje przyszłość telekomunikacji. Na tym rozwiązaniu zyskują przede wszystkim klienci, którzy mogą korzystać z ofert wielu dostawców usług telekomunikacyjnych. Co ważne, jest to też najlepszy sposób na wykorzystanie zasobów naszej planety.” – Michał Bartkowiak, Wiceprezes INEA S.A.

źródło: UPC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *