GSMRecenzjeSmartwatche, Tablety, Urządzenia i Akcesoria GSM

HAMMER Watch – recenzja wzmocnionego zegarka

Opakowanie

HAMMER Watch otrzymujemy w designerskim kwadratowym – tekturowym pudełku. W środku bohater recenzji, dodatkowa opaska, ładowarka, instrukcja w języku polskim i angielskim. Pierwsza myśl to opakowanie solidne, fajne, idealne do przechowywania i nie warto wyrzucać.

Wykonanie, komfort noszenia

Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka jest bardzo pozytywne. Zegarek jest masywny ale nieprzytłaczający, prezentuje się bardzo dobrze. Materiały i wykończenie są solidne, wyprofilowania nie mają ostrych krawędzi. Przycisk oraz wyświetlacz chronią bumpery. Ponadto wyświetlacz także bezel (pierścień) z metalu. Zakładam i Hammer Watch bardzo dobrze dopasowuje się do ręki.

I tu od razu wyprzedzę trochę fakty. Generalnie nie przepadam za noszeniem zegarków. Wszystkie moje dotychczasowe zegarki począwszy od historycznego już zegarka na komunię, poprzez zegarek od dziadka, te kupowane samodzielnie czy wreszcie zegarki sportowe. Prędzej czy później a raczej prędzej, lądowały w szufladzie i powiększały kolekcję zegarków nieużywanych oraz zapomnianych. I nie dlatego, że nie działały lub nie dlatego, że nie były fajne ale zawsze główny powód był taki, że jakoś szybko stawały się niewygodne. Po założeniu i kilkutygodniowym użytkowaniu smartwatcha HAMMER Watch. Poczułem na własnej skórze, że jednak można zrobić wygodny zegarek. Kwestia opaski. A ta, którą posiada Hammer Watch jest świetna. Ktoś tu naprawdę solidnie się przyłożył aby opaska była dobrze wyprofilowana. A materiał – silikon z którego została wykonana odpowiednio dobrany, miękki i po prostu wygodny. Hammer Watch to pierwszy zegarek jaki miałem, który nie powodował dyskomfortu na ręce i nie wylądował po dwóch dniach w szufladzie.

Z cech dodatkowych zegarek jest lekki, waży 55g oraz posiada certyfikat IP68.

Wyświetlacz i dotyk

Hammer Watch jest wyposażony w kolorowy dotykowy ekran 1,3” LCD, 240×240 px. Ekran po prostu jest czytelny i wyraźny. Dotyk działa bezproblemowo ale wymaga poznania wszystkich funkcji i możliwość zegarka oraz czasu reakcji na poszczególne z nich.

Funkcje i możliwości

HAMMER Watch oprócz podglądu aktualnej godziny i daty, ilości przebytych kroków, stanu naładowania baterii ( po naciśnięciu przycisku lub po prostu po uniesieniu ręki) umożliwia ustalanie i monitorowanie treningów i aktywności w kilku dyscyplinach sportowych takich jak: chodzenie, bieganie, wspinanie, jazda na rowerze, pływanie, piłka nożna, badminton i koszykówka. Dostarczając dodatkowo informacji o spalonych kaloriach czy przebytym dystansie. Ponadto możemy korzystać ze stopera, alarmu, pogody, monitorowania snu, regulować jasność. Część funkcji działa i ma większe możliwości w połączniu ze smartfonem ale o tym w dalszej części.

Natomiast bardzo ważne jest także to , że za sprawą HAMMER – a Watch można przez cały dzień monitorować poziom nasycenia tlenu we krwi. Tak HAMMER Watch ma Pulsoksymetr! – czyli opcję obecnie bardzo na czasie a myloną często z pulsometrem. Pulsometr też oczywiście jest. Dodatkowo zmierzymy sobie ciśnienie.

HAMMER Watch posiada także GPS. Zegarek po kilkudziesięciu sekundach łapie sygnał i pozycję a kilka chwil później sygnał staje się stały i stabilny. Sporo korzystałem z tej opcji i GPS działał bezproblemowo.

Komunikacja ze smartfonem oraz aplikacja

Oczekujecie więcej danych ze swoich aktywności, chcielibyście je monitorować, przeglądać, porównywać, planować? Chcielibyście aby zegarek przypominał wam, że czas się ruszyć, napić? Nie ma problemu, wystarczy smartfon i odpowiednia aplikacja. HAMMER Watch posiada bluetooth 4.0 i aby sparować go z telefonem potrzebna jest aplikacja o tej samej nazwie – HAMMER Watch. Aplikacja do pobrania ze sklepu Google Play lub App Store. Zegarek jest kompatybilny ze wszystkimi smartfonami działającymi pod kontrolą systemów Android 4.4 / iOS8 oraz nowszymi. Sprawdziłem na kilku smartfonach Samsunga, Motoroli, Sony, również starszych i komunikacja była bezproblemowa. Aplikacja jest prosta, czytelna i intuicyjna.

W aplikacji można ustawić także inne tarcze. Jest ich w sumie ponad trzydzieści. Do wyboru do koloru.

Ponadto, HAMMER Watch w połączeniu z telefonem oferuje też powiadomienia o połączeniach i SMS-ach oraz opcja robienia zdjęć. W tym przypadku zmierzyłem odległość z jakiej można z niej korzystać i wyszło mi niezłe 15 m. A więc jeżeli chcielibyście zrobić zdjęcie rodzinie na imprezie bez ustawiania w telefonie 10 sekund, możecie spokojnie ustawić telefon, poczekać godzinę aż się wszyscy ustawią, popoprawiają, pstryk i gotowe.

Bateria i czas pracy

HAMMER Watch ma wbudowaną baterię 440 mAh. Producent twierdzi, że oferuje: „działanie do 40 dni w trybie czuwania lub do 10 dni podczas zwykłego użytkowania (bez GPS), albo do 10 godzin w trybie treningu (GPS+pomiar tętna).” . Zegarek użytkowałem bardzo intensywnie nie było czasu na dokładne pomiary i sprawdzanie z tym co pisze producent. Ponadto bardzo absorbował uwagę dzieci, które często pożyczały go sobie do wyznaczania własnych tras, mierzenia własnych odległości i kroków. Niemniej rzadko go ładowałem i mogę się zgodzić z tym co twierdzi producent. Stąd baterię uważam w tym smartwatchu za bardzo dobrą.

Podsumowanie.

HAMMER Watch kosztuje ok. 340-350 zł. Zegarek jest solidny ma szereg funkcji monitorujących aktywność a do tego ma w tej cenie GPS, Pulsoksymetr oraz świetne opaski dzięki, którym bardzo wygodnie się go nosi. Stąd cena wydaje się bardzo atrakcyjna.

Cóż, osobiście bardzo sobie cenię urządzenia oraz sprzęt, które mają wszystko czego potrzebuję. Dobrze wyglądają i są solidnie wykonane. Ponadto super jeśli nie nudzą się po kilku godzinach i nie muszę dzwonić do firmy pożyczkowej, żeby sobie takie kupić. Smartwatch HAMMER Watch taki jest. Sprawdził się na spacerach, podczas treningu. Ale nosiłem go i nie bałem się go zakładać także podczas drobnych prac remontowych i majsterkowania. Stąd jeżeli planujesz zakup smartwatcha dla siebie lub jako prezent dla kogoś a nie chcesz na to wydać swoich zapasów złota, bitcoinów lub brać pożyczki weź pod uwagę smartchwacha HAMMER Watch.

admhalohalo