Galaxy A71 i Galaxy A51 od Samsunga debiutują na rynku

Cztery aparaty, wyświetlacz Infinity-O i pojemna bateria to znaki rozpoznawcze najnowszych przedstawicieli linii Galaxy A – Samsung Galaxy A71 i Samsung Galaxy A51.

Firma Samsung Electronics zaprezentowała najnowsze smartfony z serii Galaxy A: Galaxy A71 i Galaxy A51. Nowe urządzenia oferują szereg udoskonalonych rozwiązań – długo działającą baterię, która dotrzyma kroku stylowi życia użytkownika, inteligentniejszy aparat, który zarejestruje otaczający świat tak, jak widzi go ludzkie oko, oraz wyświetlacz Infinity-O, zapewniający wyjątkowe wrażenia wizualne pozbawione elementów rozpraszających uwagę.

Doskonałe wrażenia podczas korzystania z aparatu

Galaxy A71 i Galaxy A51 stworzono z myślą o rejestrowaniu chwil, które są w życiu najważniejsze. Smartfony oferują zestaw czterech obiektywów: główny, ultraszerokokątny, makro oraz głębi. Dzięki temu pozwalają uchwycić doświadczenia z wiernym odwzorowaniem detali.

Aparat główny, z matrycą 64 MP w przypadku Galaxy A71 i 48 MP w przypadku Galaxy A51, uchwyci niezrównane obrazy, zarówno w dzień, jak i w nocy. Aparat ultraszerokokątny oferuje obiektyw o kącie widzenia wynoszącym 123o, zapewniając tym samym widzenie peryferyjne identyczne jak to, jakim dysponuje ludzkie oko. A jeśli kadr tego wymaga, funkcja inteligentnego przejścia rekomenduje ujęcie szerokokątne i automatycznie sama je aktywuje. Obiektyw makro perfekcyjnie wyostrza fotografowane obiekty, umożliwiając uchwycenie nawet najdrobniejszych detali. Natomiast obiektyw głębi pozwala wyodrębnić pierwszy kadr od tła przy pomocy efektów Live Focus.

Nagrywanie wideo wysokiej jakości

Natomiast funkcja Super Steady umożliwia rejestrowanie płynnego wideo bez efektu drżącej ręki. Usuwa ona drgania kamery niezależnie od tego, czy użytkownik nagrywa poruszający się obiekt, czy sam jest w ruchu. Nawet jeśli nagranie tworzone jest podczas biegu, marszu, czy w pogoni za domowym czworonogiem, Super Steady umożliwi idealnie uchwycenie chwili.

Pozbawiony zbędnych elementów wyświetlacz

Zarówno Galaxy A71, jak i Galaxy A51 wyposażone zostały w wyświetlacz Super AMOLED Infinity-O zapewniający niesamowite wrażenia wizualne dostępne na 6,7” lub 6,5” ekranie. Wyświetlacz obu modeli doskonale sprawdzi się w przypadku mobilnej rozrywki, oglądania filmów, czy gier.

Pozostań w kontakcie – na dłużej

Galaxy A71 i Galaxy A51 wyposażono w pojemną baterię o pojemności odpowiednio 4500 mAh i 4000 mAh, która pozwala korzystać z telefonu przez cały dzień. Obsługa szybkiego ładowania 25 W lub 15 W, która stała się już standardem w przypadku smartfonów Galaxy, sprawia, że nawet gdy urządzenie wymaga doładowania, użytkownik nie będzie musiał rozstawać się z nim na długo.

Nowe Galaxy A71 i Galaxy A51 oferują także dostęp do ekosystemu Samsung obejmującego inteligentne aplikacje i usługi. Urządzenia są też chronione przy pomocy Samsung Knox – kompleksowej platformy bezpieczeństwa, stworzonej przez firmę Samsung.

Specyfikacje Galaxy A71 i Galaxy A51[1]
Galaxy A71Galaxy A51
Wyświetlacz[2]6,7” Full HD+
(1080 x 2400)
Super AMOLED
Wyświetlacz
Infinity-O
6,5” Full HD+
(1080 x 2400)
Super AMOLED
Wyświetlacz
Infinity-O
Aparat TyłGłówny: 64 MP, F1,8
Głębi: 5 MP, F2,2
Makro: 5 MP, F2,4
Ultraszeroko-
kątny: 12 MP,F2,2
Główny: 48 MP, F2,0
Głębi: 5 MP, F2,2
Makro: 5 MP, F2,4
Ultraszeroko-
kątny: 12 MP,F2,2
Aparat PrzódSelfie: 32 MPSelfie: 32 MP
Korpus163,6 x 76,0 x 7,7 mm / 179 g158,5 x 73,6 x 7,9 mm / 172 g
APOśmiordzeniowy
(dwurdzeniowy 2,2 GHz +
sześciordzeniowy 1,8 GHz)
Ośmiordzeniowy
(czterordzeniowy 2,3 GHz +
czterordzeniowy 1,7 GHz)
Pamięć[3]6 GB RAM
128 GB pamięci
wewnętrznej
Gniazdo na kartę
microSD(do 512 GB)
4 GB RAM
128 GB pamięci
wewnętrznej
Gniazdo na kartę
microSD(do 512 GB)
Karta SIMPodwójny SIM (3 gniazda)Podwójny SIM (3 gniazda)
Bateria[4]4500 mAh (typowo),
superszybkie
ładowanie 25 W
4000 mAh (typowo),
szybkie
ładowanie 15 W
Uwierzytelnienie
biometryczne
Ekranowy skaner
linii papilarnych,
rozpoznawanie
twarzy
Ekranowy skaner
linii papilarnych,
rozpoznawanie twarzy
Kolor5Black / Silver/ Blue /
Pink
Black / White / Blue /
Pink

[1] Wszelkie podane w niniejszym dokumencie informacje na temat funkcji, cech i specyfikacji, w tym między innymi korzyści, design, ceny, komponenty, wydajność, dostępność i możliwości urządzenia, mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

[2] Ekran mierzony po przekątnej jako pełen prostokąt bez brania pod uwagę zaokrąglonych rogów.

[3] Dostępność może się różnić w zależności od rynku.

[4] Wartość typowa testowana przez inną firmę w warunkach laboratoryjnych. Oceniana (minimalna) wartość jest mniejsza.

5 Dostępność może się różnić w zależności od rynku.

źródło: samsung

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *