Galaxy 5G w 2019 roku ponad 6,7 miliona urządzeń

  • Ponad 6,7 miliona urządzeń Galaxy 5G dostarczonych w 2019 roku na całym świecie.
  • Globalny udział firmy Samsung w rynku smartfonów 5G w 2019 roku wyniósł 53,9%.
  • Galaxy Tab S6 5G pierwszym tabletem 5G w ofercie Samsung.


W 2019 roku firma Samsung Electronics dostarczyła ponad 6,7 miliona smartfonów Galaxy 5G na całym świecie. Tym samym dając użytkownikom możliwość korzystania z prędkości i wydajności sieci nowej generacji.

Globalny udział Samsung w rynku smartfonów 5G wyniósł w 2019 roku 53,9% , co pozwoliło zdobyć firmie wiodącą pozycję. Firma Samsung ma w swoim aktualnym portfolio 5 urządzeń Galaxy 5G: Galaxy S10 5G, Note10 5G i Note10+ 5G. A także niedawno wprowadzone na rynek Galaxy A90 5G i Galaxy Fold 5G.

„Użytkownicy nie mogą się doczekać wykorzystania możliwości 5G i jesteśmy dumni, że możemy zaoferować im zróżnicowane portfolio urządzeń, które zapewniają najlepsze możliwe doznania w tym zakresie”. – powiedział TM Roh, President, Head Research and Development w IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics. – Dla firmy Samsung rok 2020 będzie rokiem Galaxy 5G. Jesteśmy podekscytowani tym, że wprowadzimy 5G do jeszcze większej liczby kategorii urządzeń i zaoferujemy odbiorcom doświadczenia, które dotychczas wydawały się nieosiągalne.”

Galaxy Tab S6 5G, który będzie dostępny w Korei w pierwszym kwartale 2020 roku, będzie pierwszym na świecie tabletem 5G łączącym bardzo dużą szybkość z mocą i wydajnością serii Galaxy Tab[1]. Dzięki doskonałemu wyświetlaczowi, możliwościom multimedialnym, a teraz także łączności 5G, Galaxy Tab S6 5G zaoferuje wysokiej jakości wideokonferencje. A także możliwość streamingu zarówno transmitowanych na żywo, jak i zarejestrowanych wcześniej filmów wideo. Jak również grania z przyjaciółmi w chmurze i online.

„W roku 2019 sprzedaż smartfonów 5G stanowiła 1% łącznej globalnej sprzedaży smartfonów. Jednak rok 2020 będzie przełomowy, a sprzedaż smartfonów 5G może wzrosnąć[2] nawet o 1687%, osiągając tym samym aż 18% udziału w łącznej sprzedaży smartfonów na całym świecie” – powiedział Neil Shah, wiceprezes ds. badań w Counterpoint Research – „Samsung był jednym z czołowych graczy wpływających na rozwój rynku 5G w 2019 r. Firma zapewniła kompleksową ofertę 5G, obejmującą współpracę nad ustalaniem norm w ramach 3GPP. A także dostarczanie zarówno półprzewodników, jak i urządzeń mobilnych i sieciowych. Wobec ogromnych możliwości rozwoju 5G w nowej dekadzie, firma Samsung zajęła doskonałą pozycję, którą może umocnić poprzez dalsze inwestycje.”

Przez niemal dziesięć lat firma Samsung pracowała nad przeniesieniem 5G z laboratorium do życia codziennego. Ściśle współpracując przy tym z operatorami sieci komórkowych, grupami tworzącymi regulacje prawne i agencjami rządowymi. A wszystko to w celu stworzenia najlepszego możliwego doświadczenia 5G. Jako czołowy uczestnik grup branżowych, takich jak 3GPP i O-RAN Alliance, firma angażuje się w otwarte, oparte na współpracy podejście do networkingu. A to z kolei przyczyniło się do przyspieszenia dostarczenia sieci 5G użytkownikom. W ciągu ostatniego roku oprócz wprowadzenia na rynek bogatego portfolio urządzeń 5G Samsung osiągnął kilka historycznych sukcesów. Takich jak dostarczenie sprzętu sieciowego do pierwszej na świecie komercyjnie dostępnej usługi 5G w Korei. Jak również nawiązanie ścisłej współpracy z globalnymi partnerami telekomunikacyjnymi w celu rozbudowy sieci 5G oraz przedstawienia nowych doświadczeń i przypadków zastosowań 5G.

W nadchodzącym roku Samsung będzie starał się umocnić pozycję lidera na rynku 5G. Wprowadzając nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej poprawią szybkość, wydajność i bezpieczeństwo urządzeń Galaxy 5G. Zaowocuje to jeszcze szerszym dostępem do nowych mobilnych doświadczeń w 2020 roku. Zmienią one sposób oglądania filmów, telewizji i transmisji sportowych i wchodzenia z nimi w interakcje, grania w gry oraz rozmawiania z przyjaciółmi i rodziną

[1] Wymaga optymalnego połączenia 5G; dostępność sieci można sprawdzić u operatora.

[2] Counterpoint Research: Market Outlook – 5G Smartphone Forecast by OEM by Regions

źródło: samsung