Na czasieTargi, konferencje, wydarzenia branżowe

Firma Sony powraca na targi BSC Expo 2024 z prezentacją szerokiej gamy technologii filmowych.

Na BSC Expo. Firma Sony ogłosiła nowe plany aktualizacji firmware kamer Cinema Line:
ILME-FX6, ILME-FX3 i ILME-FX30.  

Firma Sony po raz kolejny jest obecna na targach BSC Expo 2024, prezentując szeroką gamę technologii filmowych począwszy od rejestracji obrazu na przykład na planie filmowym i nie tylko, poprzez rejestrację dźwięku a skończywszy na postprodukcji. Na targach będzie można zobaczyć  niedawno zapowiedzianą cyfrową kamerę kinową BURANO, , która trafi do sprzedaży już w połowie lutego 2024 r., oraz ścianę Crystal LED VERONA przeznaczoną do produkcji wirtualnej. Odwiedzający stoisko będą mogli doświadczyć i porozmawiać z ekspertami na temat wielu technologii Sony, które zaspokoją potrzeby każdego filmowca.

Oprócz wysokobudżetowych kamer filmowych, BURANO i VERONA na stoisku Sony zostanie zaprezentowana pełna oferta Cinema Line, przeznaczona dla szerokiej grupy filmowców, niezależnie od budżetu i zastosowania. Firma Sony pokaże również BVM-HX3110, wysokiej klasy profesjonalny monitor do postprodukcji z nowym, zaprojektowanym przez Sony dwuwarstwowym, antyrefleksyjnym wyświetlaczem LCD.

Odwiedzający będą mieli również okazję przedpremierowo zapoznać się z aktualizacjami oprogramowania układowego kamery VENICE 2 w wersji 3.0 oraz przetestować niektóre z wczesnych prototypów nowych aktualizacji oprogramowania układowego kamer Cinema Line FX6, FX3 i FX30, których dostępność planowana jest w niedalekiej przyszłości.

  Aktualizacja oprogramowania układowego ILME-FX6 ver.5.0 spodziewana jest już w maju 2024 r. (lub później) i będzie zawierać:

  • Nowe ustawienie 1,5x dla funkcji De-squeeze
  • Nowe funkcje monitorowania obrazu i sterowania (np. Wave form, False Colour, taki jak w modelach FX3/30)
  • Nowy preset krzywej kolorów 709tone, ułatwiający dopasowywanie kolorów obrazu z różnych kamer (podobnie jak wersji 2.0 oprogramowania modelu ILME-FR7)
  • Rozszerzenie funkcji kompensacji oddechu (breathing compensation) dla obiektywów Sony e-mount SEL100400GM i SEL200600G.

Aktualizacja oprogramowania układowego dla FX3 i FX30 spodziewana jest we wrześniu 2024 r. (lub później) i będzie obejmować:

  • opcję regulacji kąta migawki
  • nową krzywą kolorów 709tone
  • obsługę protokołów SRT/RTMP/RTMPS na potrzeby transmisji strumieniowej na żywo.

Jesteśmy podekscytowani obecnością na targach BSC Expo. W tym roku chcemy podkreślić mobilność naszych produktów i ich wszechstronność w wielu środowiskach” – komentuje Sebastian Leske, Head of Cinema Business Development. „Wiemy, że czasami uzyskanie idealnych ujęć może być trudne z logistycznego punktu widzenia. W Sony pamiętamy o tym, opracowując takie produkty, jak VENICE Extension System, BURANO, FX9, FX6 i FX3. Chcemy skupić się na tym, by filmowcy mogli swobodnie i kreatywnie opowiadać swoje historie, eliminując jednocześnie kłopoty związane z logistyką sprzętu”.

Firma Sony zaprezentuje również na stoisku jak urządzenia Sony współpracują z szeregiem produktów innych producentów, w tym demonstrację integracji obrazu z kamer Sony VENICE 2 z Pomfort Livegrade – systemem do korekcji obrazu na żywo.

Sony jest obecne na targach BSC Expo 2024 w dniach 15th – 17th lutego na stoisku 247.

Źródło: Sony informacje prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *