Ericsson wspiera projekty IoT na obszarach wiejskich

List intencyjny podpisany przez firmę Ericsson oraz Fundację PLON obejmuje wspólne przygotowanie oferty usług i aplikacji przeznaczonych dla gospodarstw rolnych.

Współpraca Ericsson oraz Fundacji PLON dotyczyć będzie rozwoju koncepcji, wdrożenia i komercjalizacji rozwiązań IoT dla sektora rolniczego w Polsce. Zaangażowane strony oczekują, że automatyzacja procesów oraz optymalizacja kosztów przyczynią się bezpośrednio do modernizacji gospodarstw rolnych.

 „Rozwój internetu rzeczy to jeden ze strategicznych celów firmy Ericsson. Rozwiązania dla rolnictwa mają ogromny potencjał w bieżącym wykorzystaniu technologii w pracy rolniczej. Wdrożenie internetu rzeczy jest krokiem ku kolejnej generacji sieci mobilnych, czyli 5G. Istotnym elementem jest rozpoznanie potrzeb środowiska rolniczego, dlatego współpraca z Fundacją PLON będzie w naszych zamierzeniach wzbogacona o doświadczenia środowisk akademickich” powiedział Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.

„Współpraca z firmą Ericsson otwiera nowe możliwości zmian organizacji pracy w rolnictwie. Działalność Fundacji PLON pozwoli na weryfikację oraz edukację rozwiązań, które przyczyniają się bezpośrednio do modernizacji gospodarstw rolnych ” powiedział Robert Kaczanowski, prezes Fundacji PLON.

Sygnatariusze listu intencyjnego są otwarci na  współpracę z uczelniami  wyższymi. Współpraca z naukowcami pomoże skonkretyzować oraz nadać właściwy kierunek wdrożenia technologii IoT na obszarach wiejskich.

 

 

źródło: ericsson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *