Drugi Samsung Inkubator w Polsce powstanie w Lublinie.

Jeszcze w tym roku, otworzymy w Polsce drugi Samsung Inkubator – ogłosił Daniel Ahn, Senior Vice President, R&D Software Security w firmie Samsung. Miało to miejsce podczas konferencji Cybersec w Krakowie. Głównym obszarem zainteresowań nowej placówki będzie cyberbezpieczeństwo.

W ramach lubelskiego Inkubatora Samsung powstawać będą projekty dedykowane cyberbezpieczeństwu. Wśród nich znajdą się technologie i rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo systemom inteligentnym. A także umożliwiające zbieranie danych i ich przetwarzanie oraz komunikację.

Budowanie zaufania i tworzenie sprawdzonych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa wymaga 3 ściśle ze sobą współpracujących elementów. Przeszkolonych ekspertów, odpowiednich technologii i zrozumiałych i jasnych procedur. Właśnie na nich opieramy naszą pracę w Samsung Electronics.

 

– powiedział Daniel Ahn, Senior Vice President, R&D Software Security w firmie Samsung.

Start-upy, które zakwalifikują się do programu otrzymają stałe wsparcie zarówno menedżerów, jak i inżynierów firmy Samsung, w tym ekspertów warszawskiego instytutu R&D firmy. Najlepsze z projektów mogą także liczyć na dofinansowanie. Oprócz wsparcia młodych przedsiębiorców, nowy Inkubator Samsung zaoferuje także bogaty program skierowany do mieszkańców Lublina. Będą to szkolenia, warsztaty z kodowania czy hackatony.

Drugi Samsung Inkubator

Polska jest dla marki Samsung niezwykle istotnym rynkiem, nie tylko pod względem sprzedaży, ale również zaangażowania firmy w wiele inicjatyw. Nie tylko podnosimy kompetencje cyfrowe Polaków, lecz także staramy się wyrównywać szanse młodych, zdolnych przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia w prowadzonych projektach.  Po ogromnym sukcesie pierwszego otwartego w Rzeszowie Samsung Inkubatora, zdecydowaliśmy się na stworzenie kolejnego – tym razem w Lublinie. Wybór właśnie tych miast jest nieprzypadkowy. To duże ośrodki akademickie. A jednocześnie obszary, które w dalszym ciągu potrzebują wsparcia dla adaptacji najnowszych technologii.

 

podkreśliła CSV & Partnership Manager w Samsung Electronics Polska Magdalena Olborska.

Lublin, to drugie miasto, w którym powstanie Samsung Inkubator. Pierwsza tego typu inicjatywa od ponad roku funkcjonuje już w Rzeszowie. Koncentruje się na obszarze Internetu Rzeczy (IoT) i Machine Learning. Grono start-upów objętych wsparciem obejmuje już 12 projektów. W tym projekt inteligentnych luster WiseGlass. Czy też projekt JiTiV – system smart home, który wspomaga użytkowników w efektywnym wykorzystaniu energii elektrycznej.

 

źródło: samsung