GSMOperatorzy GSM

Dołącz do Akcji Sprzątania Świata z T-Mobile: oddaj stary telefon do recyklingu i odbierz prezent

Dlaczego czasem sprzątanie świata dobrze zacząć od własnej szuflady? To tam odkładamy stare, niepotrzebne już smartfony, a co czwarty Polak trzyma aż dwa takie egzemplarze [1]. Wystarczy jednak oddać je do recyklingu, by umożliwić odzyskanie cennych zasobów nieodnawialnych i dać im drugie życie. Warto to zrobić właśnie teraz – już 16 września, podczas finału 30. Akcji Sprzątania Świata w Wągrowcu, w strefie T-Mobile, będzie można bowiem zostawić stary sprzęt i w zamian otrzymać zielony prezent. Razem posprzątamy także Jezioro Durowskie oraz skrzyżowanie rzek Nielby i Wełny. Jako T-Mobile Polska zostaliśmy partnerem całego wydarzenia!

Wspólne sprzątanie świata to już tradycja, a przy tym ważna ekoprzedsięwzięcie, które pomaga nam walczyć o czyste środowisko. Z tego powodu jako firma technologiczna odpowiedzialna społecznie już po raz drugi dołączyliśmy do akcji w Wągrowcu, podczas której gromadzimy stare telefony przeznaczone do recyklingu, w zamian zaś wręczamy zaangażowanym osobom prezent w postaci rośliny. To jednak tylko jedna z wielu aktywności, w których można wziąć udział podczas obchodów 30. Finału akcji.

Razem zadbajmy o planetę
Wspólnie posprzątamy także tereny nad wodą oraz te pod jej powierzchnią. Inicjatywa, podobnie jak poprzednio, skupi się wokół oczyszczenia Jeziora Durowskiego, które stanowi ważny rekreacyjny i turystyczny teren miejscowości. Tam też trafia sporo odpadów, a w zeszłym roku na dnie zbiornika znalazło się również sporo telefonów komórkowych, które finalnie trafiły do recyklingu. W inicjatywie sprzątania jeziora wezmą udział specjaliści z Perfect Diver oraz WOPR Wągrowiec, jak również nurkowie wolontariusze. Nic przy tym nie stoi na przeszkodzie, by dołączyć do tego ostatniego grona – każda osoba, która potrafi nurkować, może zgłosić się bezpośrednio do Perfect Diver, by uczestniczyć w akcji!
Dla tych, którzy chcieliby pozostać na lądzie, także nie zabrakło ekologicznych aktywności. W planach jest bowiem sprzątanie skrzyżowania unikalnego w skali Europy miejsca – skrzyżowania rzek Nielby i Wełny. Aby dołączyć do grupy wolontariuszy, należy odwiedzić stoisko Fundacji Nasza Ziemia, gdzie chętni otrzymają wszystkie niezbędne akcesoria. Akcja sprzątania obu stref rozpocznie się o godz. 11:00.

Miasto pełne atrakcji
Finałowym obchodom towarzyszyć będzie ponadto ekologiczny piknik w wągrowieckim Ekoparku, który odbędzie się w godz. 12:00-17:00. To tam znajdzie się m.in. strefa T-Mobile, w której zostawić będzie można niepotrzebne telefony. Nie zabraknie również stoisk z ekożywnością, a na zainteresowanych będą czekać warsztaty i pokazy rękodzielników. Z kolei o godz. 18:00, na scenie ulokowanej na wągrowieckim rynku, wystąpi ambasadorka Fundacji Nasza Ziemia, Ewelina Flinta. Podczas finałowej celebracji Akcji Sprzątania Świata zorganizowane zostaną ponadto specjalne konkursy. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

#GreenMagenta na rzecz planety
Zaangażowanie w przedsięwzięcie stanowi element naszego projektu „Planeta ma znaczenie”. Obok partnerstwa w Akcji Sprzątania Świata, obejmuje on salony T-Mobile, w których klienci mogą zostawić stare telefony do recyklingu w specjalnie przeznaczonych do tego pojemnikach. Inicjatywa to także działania edukacyjne prowadzone w szkołach i przedszkolach.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć tutaj: Planeta ma znaczenie | T-Mobile.

—–

[1]Badanie „Nieużywane smartfony” wykonane w dniach 24 31.08.2022 metodą CATI (n=2001), na zlecenie T-Mobile. 

Źródło: materiały prasowe T-Mobile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *