Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników Internetu mobilnego, TP-Link rozszerza swoje portfolio urządzeń LTE. Dlatego wprowadza na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600.

Już ponad 30 milionów Polaków korzysta z Internetu*, choć nie wszyscy mają możliwość podłączyć się do infrastruktury kablowej. Jednak jej brak dziś już nie jest przeszkodą w korzystaniu z sieci. LTE jest niewątpliwie doskonałą propozycją dla osób, które mieszkają w okolicy, gdzie Internet stacjonarny nie jest dostępny, albo dla tych, którzy mają potrzebę od czasu do czasu zabrać „swój” Internet na urlop, np. na działkę. Dlatego w takich miejscach dostęp do Internetu będzie możliwy, dzięki routerowi TP-Link Archer MR600.

Archer MR600
MR600 to najnowszy, dwupasmowy, bezprzewodowy router od TP-Link. Obsługuje LTE Cat6 z technologią Carrier Aggregation i zapewnia prędkość transferu sięgającą do 300Mb/s. Nieskomplikowana konfiguracja i łatwość użytkowania sprawią, że model ten zadowoli każdego użytkownika, dla którego ważny jest mocny i stabilny zasięg sieci bezprzewodowej.

Archer MR600 może stanowić główne łącze internetowe w domu lub gdziekolwiek zabierzemy go ze sobą – wystarczy włożyć do wbudowanego slotu kartę SIM od wybranego przez siebie operatora i w dowolnym miejscu oglądać filmy w jakości 4K, pobierać duże pliki lub grać online. Stabilność i wydajność połączeń gwarantują dwie zewnętrzne anteny 4G LTE, które w razie potrzeby można wymienić np. na antenę zewnętrzną. R rozgłasza sieć WiFi w standardzie 802.11ac o prędkościach do 1167MB/s w dwóch pasmach transmisji. Archer MR600 posiada również cztery gigabitowe porty Ethernet, gwarantujące dużą prędkość i niezawodność połączeń dla sprzętów przewodowych, które wymagają dużej przepustowości.

Archer MR600

Router obsługuje technologię OneMesh™, dzięki czemu współpracując z innymi urządzeniami od TP-Link, tworzy elastyczną sieć Mesh. Technologia OneMesh™, dzięki płynnemu roamingowi, zapewnia ciągłą transmisję danych podczas przemieszczania się użytkownika po domu. Urządzenia znajdujące się w sieci WiFi są automatycznie łączone z routerem lub wzmacniaczem o najsilniejszej w danym momencie sile sygnału. Proces ten jest niezauważalny dla użytkownika, dzięki czemu korzystanie z Internetu jest niebywale swobodne i bardzo wygodne.

Archer MR600
Archer MR600 bez problemu zapewni połączenie 3G/4G nawet 64 urządzeniom bezprzewodowym (smartfonom, laptopom, itp.) jednocześnie.

Konfiguracja routera Archer MR600 jest bardzo prosta i dlatego nie przysporzy kłopotu nawet najmniej zaawansowanym technologicznie użytkownikom. Wygodnym rozwiązaniem jest dostępna opcja zarządzania ustawieniami sieci za pomocą aplikacji TP-Link Tether. Jest ona dostępna zarówno na smartfony, jak i tablety.

Specyfikacja techniczna urządzenia:

CECHY SPRZĘTOWE
Porty1 port LAN/WAN 10/100/1000Mb/s
3 porty LAN 10/100/1000Mb/s
1 slot na kartę micro-SIM
PrzyciskiWPS, Reset, Wi-Fi On/Off, Zasilanie On/Off
ZasilanieZasilacz: moc wejściowa 100-240v~50/60 Hz 0,6A
Parametr wyjściowy 12VDC 1,5A
Wymiary (S x G x W)229 × 160 × 37 mm (9,0 × 6,3 × 1,5 cali)
Antena2 odkręcane anteny 4G LTE
FUNKCJE OPROGRAMOWANIA
Funkcja Quality of ServiceKontrola przepustowości
Bezpieczeństwo transmisjiDoS, IPv4 SPI Firewall, IPv6 Firewall, Wiązanie adresów IP i MAC, kontrola dostępu
Sieć WANDynamiczne IP/Statyczne IP/PPPoE/PPTP(Dual Access)/L2TP(Dual Access)
ZarządzanieTP-Link Cloud, zarządzanie lokalne, zarządzanie zdalne
DHCPSerwer, lista klientów DHCP, rezerwacja adresów
Przekierowanie portówALG, Serwer wirtualny, Port Triggering, UPnP, DMZ
Dynamiczny DNSTP-Link, DynDns, NO-IP
VPNPPTP VPN, IPSec VPN , OpenVPN
Kontrola dostępuKontrola rodzicielska, kontrola zarządzaniem lokalnym
Zabezpieczenia zapory sieciowejDoS, Firewall SPI, Filtrowanie adresów IP/domen, Wiązanie IP&MAC
ProtokołyIPv4, IPv6
Funkcja Guest NetworkSieć dla gości 2,4GHz
Sieć dla gości 5GHz
Router Archer MR600 objęty został 3-letnią gwarancją.

*Dane z raportu Global Digital 2019 przygotowanego przez We Are Social i Hootsuite.

źródło: tp-link

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *