GryGry mobilne

7 miejsc, które musisz zobaczyć w Madrycie!

Madryt, stolica Hiszpanii, znana ze swojej żywej kultury, sztuki i zielonych oaz, w tym roku staje się gospodarzem największego wydarzenia Pokémon GO – Pokémon GO Fest 2024. Planujesz letni urlop w tym czasie? Oto siedem głównych atrakcji Madrytu, które sprawią, że Twój pobyt w tym mieście będzie niezapomniany.

Pokémon GO Fest 2024 w Madrycie to nie tylko możliwość odkrycia uroków miasta, ale też wyjątkowa okazja do wspólnej zabawy z innymi graczami z całego świata. Wydarzenie odbędzie 14-16 czerwca w dwóch różnych lokalizacjach: w parku Parque Juan Carlos I oraz na terenie całego miasta Madryt. Na uczestników czekają m.in. debiut Necrozmy Pokémona Pryzmatu z opcją złapania wersji błyszczącej, wielkie maskotki Pikachu i Eevee, z którymi można robić sobie zdjęcia, stoiska z nagrodami czy miejsca pojedynków dla trenerów Pokemon GO.

Zabytki

Puerta del Sol to tętniące życiem centrum miasta, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością. Odkrywaj zabytki, skosztuj churros i zrób selfie z „Kilometrem Zero” – sercem Madrytu. Szukając schronienia przed słońcem warto odwiedzić Muzeum Prado. Dzięki kolekcji dzieł takich mistrzów jak Goya czy Velázquez, to miejsce jest prawdziwym rajem dla miłośników sztuki.

Place i ulice

Plaza Mayor pulsująca życiem i charakterem jest idealnym miejscem do eksploracji. To tutaj delektuj się tapas i tańcz do rana! Gran Via to żyła tętniąca życiem Madrytu, mieszanka sklepów, teatrów i zabytków. Warto udać się nią na spacer,  poznając unikalny charakter i atmosferę miasta. El Rastro, największy targ uliczny w Madrycie, to miejsce, gdzie możesz poczuć prawdziwego ducha miasta.

Parki

Parque del Retiro, zielone serce Madrytu, gwarantuje chłód i wytchnienie podczas gorących dni. Przestrzeń oferuje wycieczki łodzią po jeziorze czy relaks podczas zajęć jogi – nieważne z jakiej atrakcji skorzystasz, po prostu ciesz się hiszpańskim słońcem. Parque Juan Carlos I jest nie tylko miejscem, gdzie odbędzie się główna część obchodów Pokémon GO Fest 2024, ale też przestrzenią pełną zieleni i szlaków rowerowych.

Madryt to miejsce znane ze swojej historii, kultury i witalności, ale jest to również miasto, które patrzy w przyszłość, przyjmując innowacje i nowe technologie. Z tego powodu jesteśmy szczególnie podekscytowani, że możemy gościć tak nowoczesne wydarzenie jakim jest Pokémon GO Fest. Łączy ono ludzi w każdym wieku i ze wszystkich zakątków świata dzięki magii technologii i gier – powiedziała Marta Rivera De la Cruz, delegatka ds. kultury, turystyki i sportu oraz zastępczyni burmistrza Madrytu.

Takie wydarzenia to złoty strzał dla partnerskich miast. W zeszłym roku lipcowy Pokémon GO Fest London, przyniósł wpływ ekonomiczny w wysokości 231 milionów złotych i udział ponad 50 tys. osób. Dla porównania, finał Ligi Mistrzów UEFA w 2023 r. miał przynieść miastu-gospodarzowi wpływy w wysokości około 326 mln zł, a finał Konkursu Piosenki Eurowizji – 275 mln zł.

Źródło: Pokémon GO materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *