Pół miliona domów i firm w Polsce z modemem Connect Box od UPC

Connect Box pojawił się w ofercie UPC dwa lata temu i od tamtej pory całkowicie zmienił doświadczenie korzystania z Internetu. Modem zyskał uznanie już ponad 500 tys. abonentów spośród ponad milionowej bazy klientów Internetu UPC Polska. To nowoczesne urządzenie, pełniące też funkcję routera, zapewnia szybkie i niezawodne połączenie z Internetem w całym domu.

Connect Box został zaprojektowany przez inżynierów Liberty Global, największej na świecie firmy dostarczającej szerokopasmowy Internet i telewizyjną rozrywkę oraz spółki-matki UPC Polska, pracujących w centrum technologicznym firmy w Amsterdamie.
Urządzenie wykorzystuje zaawansowaną technologię Smart Wi-Fi. Tak aby zapewnić najbardziej optymalne połączenie z Internetem z każdego miejsca w domu. Gdy do sieci podłączonych jest wiele urządzeń, modem inteligentnie zarządza podziałem łącza. Przez co sprawia, że urządzenie znajdujące się na skraju zasięgu Wi-Fi nie zmniejsza przepustowości dla pozostałych, znajdujących się bliżej urządzeń. Bez tej funkcjonalności urządzenie znajdujące się najdalej, obniżałoby prędkość wszystkim pozostałym. Dodatkowo, aby zapewnić jeszcze lepsze połączenie, technologia Smart Wi-Fi przełącza urządzenia z sieci 2,4GHz na 5GHz, zawsze gdy tylko jest to możliwe. Wszystkie te elementy sprawiają, ze domownicy mają niezakłócony dostęp do rozrywki i łączności z bliskimi. Mogą oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości oraz grać w gry online. A także prowadzić rozmowy wideo bez przeszkód, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Ofertę uzupełniają Wi-Fi boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu Wi-Fi dedykowane klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których jest wiele pomieszczeń oraz potencjalnych przeszkód na drodze sygnału, np. grubych ścian.
Infografika Connect Box.jpg

„O niezawodności dostarczanego przez UPC Internetu świadczą niezależne  pomiary, takie jak ogólnodostępny Speed Test. W rankingu dostawców  Internetu za 2017 rok, UPC było numerem jeden w kategorii Wi-Fi, do  czego przyczyniły się funkcjonalności Connect Box. Systematycznie rośnie  też wskaźnik satysfakcji klientów z usług internetowych UPC. W  badaniach NPS, klienci wskazują, że doceniają nie tylko wysoką prędkość  Internetu, ale także jego stabilność i dobry zasięg Wi-Fi w całym  mieszkaniu czy domu.”

JAROSŁAW PIJANOWSKI, VP SALES AND CARE W UPC POLSKA

Na całym świecie z Connect Box korzysta już 10 milionów klientów Liberty Global. Poza Europą, również w Ameryce Południowej i na Karaibach.
źródło: upc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *