Szybka adaptacja technologii VoLTE

Użytkownicy smartfonów bardzo szybko przekonują się do nowych technologii i korzystają z udogodnień oraz rozwiązań oferowanych przez producentów. Nie mogą więc dziwić prognozy wskazujące na błyskawiczny i znaczący wzrost liczby osób korzystających na co dzień z VoLTE.

Czym jest VoLTE? Za tym skrótem kryje się nowoczesny sposób transmisji połączeń głosowych, Voice over LTE. Oferujący użytkownikom szereg korzyści i pozwalający zrezygnować z dotychczas wykorzystywanych i coraz mniej efektywnych sieci UMTS oraz GSM.

W ramach VoLTE smartfony w trakcie połączeń korzystają z szybkiego internetu. A to wpływa na zmniejszenie czasu potrzebnego na nawiązanie połączenia, ale również na wyższą jakość dźwięku. Technologia już obecnie jest wspierana przez wiele dostępnych w sprzedaży smartfonów. A wraz z coraz większą dostępnością internetu LTE w kraju i na świecie, ma szybko zyskiwać kolejnych zwolenników.

Jak wskazuje niedawny Ericsson Mobility Report, już w 2017 roku z możliwości VoLTE regularnie korzystało 613 milionów ludzi na świecie. Do 2023 roku ta liczba ma zwiększyć się do 5,4 miliarda, umożliwiając wygodną komunikację i wysoką jakość połączeń praktycznie na całym świecie.

W przeszłości większość użytkowników smartfonów wykorzystywała urządzenia do dzwonienia i pisania SMS-ów. Obecnie równie często służą one do przeglądania internetu i komunikacji za pomocą poczty elektronicznej, social media, komunikatorów tekstowych i wideorozmów. VoLTE w tym zakresie przyniesie odczuwalną poprawę jakości i zaoferuje szereg dodatkowych możliwości Klientom – mówi Agata Kozak-Piotrowska, Business Unit Manager w ABC Data. Technologię wymienia się jako przyszłość komfortowych wideorozmów i fundament takich rozwiązań, jak przypisywanie wielu numerów do jednego urządzenia lub jednego numeru do kilku sprzętów. To oznacza, że użytkownik będzie mógł na przykład wyjść z domu tylko z inteligentnym zegarkiem i nie mając przy sobie telefonu, odebrać na nim połączenie, korzystając z zasięgu LTE – dodaje.

Przy tak dynamicznym rozwoju, VoLTE może już niedługo stać się naszym nowym, „tradycyjnym” sposobem realizacji połączeń głosowych. To z kolei powinno przełożyć się na większe zainteresowanie konsumentów smartfonami wykorzystującymi możliwości technologii i przekonać ich do wymiany wysłużonych aparatów na nowe.

 

 

 

 

źródło: abc data

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *