Xperia 10 II – Sony rozpoczęło przyjmowanie zamówień.

  • Bardziej atrakcyjny wygląd, mniejsza waga (151 g), odporność na wodę i pył na poziomie IP65/IP68 oraz wytrzymałe szkło Corning® Gorilla® Glass 6
  • Pasjonująca rozrywka na 6,0-calowym panoramicznym wyświetlaczu OLED 21:9 z optymalizacją obrazu filmowego
  • Nowy aparat z trzema obiektywami — więcej twórczych możliwości, ulepszone przetwarzanie koloru i nowy „Tryb nocny”
Firma Sony rozpoczęła przyjmowanie zamówień na smartfon Xperia 10 II. Powstał on z myślą o pełnej rozrywce, a wyróżnia go bogactwo technologii Sony, niespotykane dotąd w segmencie super-mid-range.

Nowy model ma 69 mm szerokości i tylko 151 g wagi, dzięki czemu wygodnie leży w dłoni. Odporna na wodę i pył obudowa spełnia wymogi dla poziomów ochrony IP65/IP68. Natomiast jej dodatkowym zabezpieczeniem jest szkło Corning® Gorilla® Glass 6. Smartfon stanowi więc wygodne w użyciu źródło rozrywki — poszukiwanej obecnie jak nigdy przedtem.

Xperia 10 II

Dzięki 6,0-calowemu, panoramicznemu wyświetlaczowi OLED 21:9 łatwiej jest poczuć się uczestnikiem akcji. Zapożyczona z telewizorów BRAVIA® technologia TRILUMINOS™ display for mobile oraz optymalizacja obrazu filmowego wzmacniają głębię czerni i polepszają kolorystykę, przez co oglądanie sprawia jeszcze więcej przyjemności. Ekran o proporcjach 21:9 pozwala także lepiej śledzić przebieg gry[i].

6,0-calowy wyświetlacz OLED 21:9 ma także inne zalety: pozwala na równoczesne wyświetlenie dwóch aplikacji w unikatowym systemie obsługi Sony z wieloma oknami oraz na użycie funkcji Boczny sensor, służącej do wygodnego przełączania aplikacji.

W modelu Xperia 10 II nie zabrakło technologii audio Sony. Obsługuje on dźwięk o wysokiej rozdzielczości, reprodukowany zarówno przez gniazdo 3,5 mm, jak i bezprzewodowo.

To nie koniec możliwości rozrywkowych. Smartfon Xperia 10 II wyposażono w nowy aparat z trzema obiektywami. Jeden rejestruje obraz o rozdzielczości 12 megapikseli. Natomiast pozostałe dwa — 8 megapikseli. Poszczególne obiektywy mają ogniskowe 16 mm (superszerokokątny), 26 mm (szerokokątny) i 52 mm (teleobiektyw), otwierają więc pole do twórczych eksperymentów z fotografią. W uzyskaniu udanych zdjęć pomagają fabrycznie zaprogramowane ustawienia, takie jak Potrawy czy Portret. Nowością jest Tryb nocny, zapewniający wysoką jakość obrazu nawet przy słabym oświetleniu.

Bez względu na wybrany temat i panujące warunki można oczekiwać, że smartfon Xperia 10 II za każdym razem utrwali piękny obraz. Jest to wynik ulepszeń w reprodukcji barw, które firma Sony, będąca liderem w dziedzinie obrazu cyfrowego, wprowadza dzięki swojemu doświadczeniu. Smartfon pozwala także rejestrować obraz o proporcjach 21:9 i nagrywać filmy w wysokiej jakości 4K.

Xperia 10 II jest odporny na wodę i pył: jego obudowa spełnia wymogi dla poziomów ochrony IP65/IP68[ii]. Aby użytkowanie było maksymalnie bezstresowe, zastosowano także szkło Corning® Gorilla® Glass 6. Duża pojemność akumulatora — 3600 mAh — gwarantuje z kolei zapas energii na cały dzień rozrywki lub tworzenia.

Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android 10. Jest oparte na platformie mobilnej Qualcomm® Snapdragon 665 — niezawodnej i zapewniającej szybką łączność.

Smartfon Xperia 10 II jest dostępny w wersji czarnej i białej w sieciach handlowych: Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD, Sony Centre. Przedsprzedaż potrwa dwa tygodnie lub do wyczerpania puli.

Osoby, które złożą zamówienie do 24 maja, będą mogły skorzystać ze specjalnej oferty. Razem ze smartfonem otrzymają wspaniały głośnik SRS-XB22. 

Informacje o cenach można znaleźć na stronach internetowych sieci handlowych. Ceny produktu mogą różnić się w zależności od dystrybutora. O dokładnych cenach  decydują kierownicy sklepów.

[i] Zgodność zależy od gry.

[ii] Smartfon Xperia 10 II jest wodoodporny i chroniony przed pyłem, można go więc używać na deszczu i myć pod bieżącą wodą — należy jednak pamiętać o dokładnym zamknięciu wszystkich gniazd i dostarczonych osłon. Urządzenia nie wolno natomiast całkowicie zanurzać w wodzie, narażać na kontakt z napojami bądź na działanie wody słonej lub chlorowanej. Użytkowanie urządzenia w niewłaściwy sposób spowoduje utratę gwarancji. Urządzenie zostało przebadane w warunkach przewidzianych dla stopnia ochrony IP65/68.

Uwaga: smartfon Xperia 10 II jest wyposażony w niezamykany port USB, który służy do podłączania innych urządzeń i do ładowania. Przed ładowaniem port USB musi całkowicie wyschnąć.

źródło: sony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *