Funkcjonalność i wygoda na piątkę – Xiaomi Redmi Note 5A

Xiaomi Redmi Note 5A to kolejny wprowadzony do szerokiego portfolio ABC Data smartfon Xiaomi, który idealnie wpisuje się w trend urządzeń nowoczesnych i funkcjonalnych, a jednocześnie przystępnych cenowo.

 

Redmi Note 5A to większa konstrukcja niż sprzedawany do tej pory Redmi 4A. Xiaomi zadbało jednak, by ten wyposażony w 5,5-calowy ekran, zajmujący 71% powierzchni urządzenia i wyświetlający obraz w 720p, model nadal bardzo dobrze sprawdzał się w codziennym użytkowaniu. Opisywany smartfon jest więc poręczny i smukły. Przy 153mm wysokości i 76,2mm szerokości, a także wadze nieprzekraczającej 150g, przenoszenie go i obsługiwanie jedną ręką nie nastręcza większych trudności. Należy on również do grona najcieńszych telefonów na rynku – ma zaledwie 7,6 mm grubości.

To nie jedyne atuty konstrukcji. Xiaomi wyposażyło Redmi Note 5A w sloty na dwie karty nanoSIM oraz kartę microSD, umożliwiając swobodne zwiększenie dostępnego miejsca na dane. Użytkownicy mogą również korzystać z portu podczerwieni, wyjścia słuchawkowego mini-jack 3,5 mm. Jak również z wyjścia micro USB, które służy do szybkiego ładowania telefonu i podłączania go do komputera. Nie muszą przy tym obawiać się o bezpieczeństwo zainstalowanego wyświetlacza – producent pokrył ekran odpornym na zarysowania szkłem 2.5D.

Redmi Note 5A frontPraktycznie szybki

Na pozytywny odbiór smartfona przez konsumentów wpływa jednak nie tylko jego design, ale też zastosowane podzespoły. Redmi Note 5A został wyposażony w bardzo dobrze sprawdzający się w realizacji nawet wielu zadań jednocześnie układ Qualcomm Snapdragon 425. Sprawne działanie wszystkich potrzebnych aplikacji umożliwiają 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Samego miejsca na programy i gry jest wystarczająco dużo, bo aż 16 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Taka specyfikacja, w połączeniu z oprogramowaniem Android 7.1. z nakładką MIUI 9, sprawia, że smartfon jest „praktycznie szybki”. Sprawdza się jako mobilne centrum dowodzenia i rozrywki, czy to dla przedsiębiorców, czy na przykład dla uczniów.

Redmi Note 5A posiada baterię o pojemności 3080 mAh, która dzięki optymalizacji zarządzania energią urządzenia. A to wystarcza nawet na kilkugodzinne sesje aktywnego używania smartfona. W sytuacji awaryjnej, naładowanie baterii do pełna zajmuje niewiele ponad godzinę.

Na piątkę z plusem

Redmi Note 5A jest smartfonem uniwersalnym i kolejnym mocnym punktem szerokiego portfolio urządzeń Xiaomi w ofercie ABC Data. Z powodzeniem sprawdza się jako narzędzie wspierające użytkownika w pracy, jako mobilne centrum rozrywki, czy też jako poręczny aparat fotograficzny. Sprzęt posiada przedni aparat 5MP oraz tylni 13MP z jasnością f/2.0 i trybem HDR, którego możliwości zwiększa jeszcze dioda doświetlająca LED.

5A w nazwie to coś więcej niż tylko numer serii – Xiaomi Redmi Note 5A ze względu na swoje właściwości i funkcjonalności zasługuje na piątkę z plusem w szkolnej skali ocen.

 

 

 

 

źródło: abc data

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *